Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 12.14 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Our team has gathered and taken into account your feedback to make a worthy successor of our popular Wireless Wire Dish. Now we are proud to present the best plug-and-play 60 GHz point-to-point link solution to date – the Wireless Wire nRAY. It is a kit of two pre-paired devices that make a secure AES encrypted wireless connection.
It can easily cover a distance of 1500 meters and reach fiber-like speed, and we have made some serious structural improvements. With the latest antenna technologies, this device is very compact, but even more durable than its predecessors.
The new form-factor has been designed with snowy areas in mind – you won’t have to worry about huge chunks of snow getting stuck and messing with the signal. Due to its size and shape, the nRAY also attracts less unwanted attention. Using the special fine-tune adjustment screws, a perfect alignment can be achieved.
The 60 GHz frequency is unaffected by the crowded wireless spectrum, so you can enjoy a smooth connection even in a busy urban environment. A powerful arm64 dual-core CPU running at 1 GHz ensures wire speed throughput in nearly all packet sizes. The included devices are preconfigured to connect automatically, simply point them at one another and power them on! We have included the power supplies, PoE injectors and a handy precision mount for easier alignment - the solidMOUNT. It is an advanced pole mount metal adapter that allows adjustment both vertically and horizontally.
| Tootja | MikroTik |
| Tootekood | NRAYG-60ADPAIR |
| EAN | 4752224006844 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 12 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | Wireless CPE |
| Tootja koduleht | https://mikrotik.com/product/wireless_wire_nray#fndtn-gallery |
| .: Disain :. | |
| Transmitting power (CE) | 55 dBm |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori mudel | 88F3720 |
| Protsessori seeria | 1GHz |
| .: Mälu :. | |
| Paigaldatud operatiivmälu | 256 MB |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | RouterOS |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendvool | 0.38 A |
| Power over Ethernet (PoE) | Jah |
| Võimsustarve (tüüpiline) | 6 W |
| Antenn | |
| Antenni tüüp | Internal |
| Toide | |
| Toitenõuded | PoE-IN |
| Voolutarve | 6 Watts |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| 10/100/1000M | 1 |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 24 V |
| Mudeli originaalnimi | Wireless Wire nRAY // nRAYG-60adpair |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -40 - 70 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 3.8 kg |
| Brutokaal | 4.5 kg |
| Laius | 261 mm |
| Sügavus | 166 mm |
| Kõrgus | 261 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 261 x 166 mm |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.0477 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 4.5 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 33.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 32 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 44.5 cm |
| Muud andmed | |
| Unit Box Width | 0.32 |
| Built-in processor | Jah |
| Security algorithms | AES |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Mounting kit | Jah |
| Networking standards | IEEE 802.3af/IEEE 802.3at |
| Unit Box Height | 0.335 |
| Unit Box Length | 0.445 |
| CnCode | 85176200 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0477 cubm |
| Product Net Weight | 3.8 kg |
| Unit Calculated Weight | 4.5 kg |
| Summary | Mikrotik Wire nRAY. Maximum data transfer rate: 2000 Mbit/s. Security algorithms: AES. Ethernet LAN data rates: 10,100,300 Mbit/s. Power over Ethernet (PoE). Product colour: White |
| Product colour | White |
| DC-in jack | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Placement | Pole |
| Certification | CE/RED, FCC, IC, EAC, ROHS |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/300 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 2000 Mbit/s |
| Maximum outdoor range | 1500 m |
| Operating temperature range | -40°C to +70°C |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||