Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 7.53 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
The worlds favourite SSD
The latest model of the worlds best-selling SSD series has finally arrived. The 870 EVO inherits the legacy of Samsungs pioneering SSD technology, boasting upgraded performance, reliability and compatibility to suit the needs of anyone from content creators and IT professionals to everyday users.
Excellence in performance
The 870 EVO achieves the maximum SATA interface limit of 560/530 MB/s sequential speeds. Everyday users can now enjoy professional-level SSD performance. Intelligent TurboWrite accelerates write speeds and maintains long-term high performance with a larger variable buffer.
Industry-defining reliability
Providing up to 2,400 TBW under a 5-year limited warranty, the 870 EVO meets the industrys leading standards of reliability. It withstands tasks from everyday computing to 8K video processing and comes equipped with the latest 6th Gen. VNAND and MKX controller that ensure a stable host experience.
More compatible than ever
The 870 EVO passed compatibility tests with major host systems and applications, including chipsets, motherboards, NAS and video recording devices. As the latest entry in the globally best-selling EVO series, the 870 EVO‘s proven versatility is compatible with any users systems and tasks.
Upgrade with ease
Upgrading to the 870 EVO is made easy for anyone with a desktop PC or laptop that supports a standard 2.5-inch SATA form factor. Enjoying this masterpiece SSD is as convenient as plugging in the 870 EVO into a SATA slot and letting the renewed migration software take care of the rest.
Samsung Magician software
Make your drive work like magic. The new and improved Samsung Magician 6 software will keep your SSD in check. You can easily manage your drive with a wide range of useful tools to keep up with the latest updates, monitor the drive's health and status, or even enhance its performance.
World's no.1 flash memory
Experience the superior performance and reliability that you can only get from the world's number one brand for flash memory since 2003. All firmware and components, including Samsung's world-renowned DRAM and NAND, are produced in-house, allowing end-to-end integration for quality you can trust.
| Tootja | SAMSUNG |
| Tootekood | MZ-77E250B/EU |
| EAN | 8806090545931 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Komponent | PC/sülearvuti |
| SSD series | 870 EVO |
| Toote värv | Must |
| Keskmine tõrkeintervall (MTBF) | 1500000 hours |
| Tootja koduleht | https://www.samsung.com/uk/memory-storage/sata-ssd/870-evo-250gb-sata-3-2-5-ssd-mz-77e250b-eu/ |
| Funktsioonid | |
| SSD ketta maht | 250 GB |
| SSD-ketta mõõtmed | 2.5" |
| Ketta paksus | 6.8mm |
| Kujutegur | 2,5" |
| Pooljuhtketta maht | 250 GB |
| Liides | Serial ATA III |
| Andmeedastuskiirus | 6 Gbit/s |
| Mälu tüüp | V-NAND |
| Lugemise kiirus | 560 MB/s |
| Kirjutamise kiirus | 530 MB/s |
| TBW | 150 TB |
| Turvaalgoritmid | 256-bit AES |
| S.M.A.R.T.-tugi | Jah |
| TRIM-tugi | Jah |
| .: Võimsus :. | |
| Elektritarbimine (keskmine) | 2,2 W |
| Võimsustarve (jõudeajal) | 0,03 W |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Löögikoormus kasutamisel | 1500 G |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 100 mm |
| Sügavus | 70 mm |
| Kõrgus | 7 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 100 x 69.85 x 6.8mm |
| Kaal | 86 g |
| Toote kaal | 86 g |
| Netokaal | 0.045 kg |
| Brutokaal | 0.127 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 60 |
| Pakendi maht | 0.0008587 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 7.6 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 28 cm |
| Transpordipakendi laius | 40 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 46 cm |
| Muud näitajad | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Security algorithms | 256-bit AES |
| SSD form factor | 2.5" |
| TRIM support | Jah |
| TBW rating | 150 |
| S.M.A.R.T. support | Jah |
| Energiatarbimine (max) | 3.5 W |
| Unit Box Height | 0.1 |
| Unit Box Length | 0.145 |
| Unit Box Width | 0.025 |
| Units per Shipping Box | 60 |
| Unit Calculated Volume | 0.0008587 cubm |
| Product Net Weight | 0.045 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.127 kg |
| Summary | Samsung 870 EVO. SSD capacity: 250 GB, SSD form factor: 2.5", Read speed: 560 MB/s, Write speed: 530 MB/s, Data transfer rate: 6 Gbit/s, Component for: PC |
| Product colour | Black |
| DevSlp (device sleep) tugi | Jah |
| DevSlp (device sleep) support | Jah |
| Harmonized System (HS) kood | 84717070 |
| Component for | PC |
| Elektritarbimine (max) | 3,5 W |
| Riistvara krüpteerimine | Jah |
| Controller type | Samsung MKX |
| Hardware Encryption | Jah |
| Mean time between failures (MTBF) | 1500000 h |
| Sisemälu tüüp | V-NAND MLC |
| NAND flash technology | MLC |
| Operating shock | 1500 G |
| Operating voltage | 5 V |
| Power consumption (average) | 2.2 W |
| Power consumption (idle) | 0.03 W |
| Random read (4KB) | 98000 IOPS |
| Random write (4KB) | 88000 IOPS |
| SATA | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||