Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 31.32 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Streamline your data management
With its compact 1U form factor and powerful Synology DiskStation Manager (DSM) operating system, the 4-bay Synology RackStation RS422+ is an affordable all-in-one solution for small businesses and home lab owners looking to meet their daily data management, sharing, synchronization, and backup needs.
Space-saving design for flexible deployment
Thanks to its compact 1U chassis, the RS422+ fits perfectly in a 2-post or wall mount rack. Deploy it in space-limited environments or anywhere else without investing in costly railkits or other server equipment.
Flexible networking options
Leverage built-in connectivity to integrate the RS422+ into any IT environment, or expand its capabilities by adding plug-and-play modules.
Built-in connectivity
Dual Gigabit ports with support for network failover and load balancing deliver fast and dependable performance out of the box.
Easy upgrade to 10GbE
Add an E10G22-T1-Mini Network Upgrade Module through the easily accessible slot to instantly enable faster networking.
All-in-one data management platform
The RS422+ is designed to support small deployments in tackling common applications such as file management, data backup, and surveillance.
Edge storage for distributed teams
Provide secure and convenient multi-platform file access, sharing, and synchronization across different locations.
Multi-endpoint data protection
Design an effective backup strategy to maximize system availability with a host of native and license-free solutions.
Smart surveillance for small deployments
Leverage flexible deployment options, intuitive management capabilities, and advanced video analytics to secure your premises.
Works best with Synology drives
Enjoy high sustained performance and reliability with enterprise-grade drives designed for Synology systems and featuring built-in data protection.
Powered by Synology DSM
Take advantage of a whole host of native productivity, management, and security solutions available on the web-based DSM operating system.
| Tootja | SYNOLOGY |
| Tootekood | RS422+ |
| EAN | 4711174724475 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | NAS |
| Tootja koduleht | https://www.synology.com/en-ph/products/RS422+ |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Jahutuse tüüp | Active |
| LED-indikaatorid | Jah |
| .: Protsessor :. | |
| Processor generation | AMD Ryzen Embedded R1000 Series |
| Protsessori sagedus | 2.6 GHz |
| Protsessori perekond | Ryzen Embedded |
| Protsessori mudel | R1600 |
| Protsessorituumad | 2 |
| Protsessori harud | 4 |
| Protsessori seeria | AMD Ryzen R1600 |
| .: Mälu :. | |
| ECC | Jah |
| Paigaldatud operatiivmälu | 2 GB |
| Sisemälu | 2 GB |
| .: Võrgustumine :. | |
| Ethernet LAN | Jah |
| Ethernet LAN-i andmeedastuskiirused | 1000 Mbit/s |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB port | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 2 |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | DSM |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendsagedus | 50 - 60 Hz |
| Jahutus | |
| Ventilaatorite arv | 3 fan(s) |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Sisemälu tüüp | DDR4 |
| Sisemälu tüüp | DDR4 |
| Toide | |
| Voolutarve | 37.93 Watts |
| Ergonoomika | |
| Lähtestusnupp | Jah |
| On/off nupp | Jah |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 100 - 240 V |
| Mudeli originaalnimi | RS422+ |
| Logistika andmed | |
| Kogus transpordikasti kohta | 1 |
| Muud funktsioonid | |
| I/O-pordid | Console Port |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Suhteline õhuniiskus kasutamisel (H-H) | 8 - 80 % |
| Hoiustamistemperatuur (T-T) | -20 - 60 °C |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Kiirpaigaldusjuhend | Jah |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | AC |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.02835 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 6.1 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 13.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 40 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 52.5 cm |
| Browser supported | Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari 13 and later, and Safari (iOS 13.0 and later) on iPad, Chrome (Android 11.0 and later) on tablets |
| Unit Box Width | 0.4 |
| Unit Box Length | 0.525 |
| USB 3.2 | 1 |
| Rack mount kit | Jah |
| Processor manufacturer | AMD |
| PCI-E | 1 |
| Hot-swap drive bays | Jah |
| Supported storage drive interfaces | Serial ATA |
| Share folder access right management | Jah |
| Unit Box Height | 0.135 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Installed storage drive type | Ei |
| Storage drives installed | Ei |
| Supported file systems | BTRFS/exFAT/ext3/ext4/FAT32/HFS+/NTFS |
| Wake-on-LAN ready | Jah |
| Backup function | Jah |
| Device class | Home & Home Office |
| Access Control List (ACL) | Jah |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Supported network protocols | SMB, AFP, NFS, FTP, WebDAV, CalDAV, iSCSI, Telnet, SSH, SNMP, and VPN (PPTP, OpenVPN, L2TP) |
| Expansion ports quantity | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.02835 cubm |
| Product Net Weight | 4.38 kg |
| Unit Calculated Weight | 6.1 kg |
| Share folder | 1024 |
| Summary | Synology RackStation RS422+. Type: NAS. Chassis type: Rack (1U). Device class: Home & Home Office. Processor family: Ryzen Embedded, Processor model: R1600, Processor frequency: 2.6 GHz. Internal memory: 2 GB, Internal memory type: DDR4. Operating system installed: DSM |
| Storage drive sizes supported | 2.5/3.5 " |
| Harmonized System (HS) code | 84714100 |
| On-board graphics card model | Not available |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Chassis type | Rack (1U) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Operating system version | 7.1 |
| RAID support | Jah |
| Fan Diameter | 40 mm |
| File System | EXT4 |
| Number of drives/bays | 4 |
| Number of users | 2048 user(s) |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Rack 1U | Jah |
| Raid Levels | 0/1/10/5/6/JBOD |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Supported drives | 3.5" SATA HDD; 2.5" SATA SSD |
| Netokaal | 4.38 kg |
| Brutokaal | 6.1 kg |
| Laius | 430.5 mm |
| Sügavus | 295.5 mm |
| Kõrgus | 44 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 44 mm x 478 mm x 327.5 mm |
| Toote kaal | 4380 g |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||