Toote on läbimüüdud kuid võimalik tellida, tellimiseks võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Ultrafast and secure wireless connectivity for your home, office, and everything in between
Tri-band Wi-Fi for easy distribution of your devices between radios, optimizing range and performance while avoiding bottlenecks.
Quad-core 1.8 GHz processor for snappy management and fast connection speeds, even with multiple devices connected and all features enabled.
Support for the new 5.9 GHz band, resulting in more dependable high-speed networks using clearer 80 and 160 MHz channels.
2.5GbE port configurable for WAN or LAN use supports superfast internet plans or high-performance devices.
Powered by Synology Router Manager (SRM), an intuitive OS built for security and performance
It begins with a solid network foundation
Up to five networks
Create up to 5 separate networks and 15 Wi-Fi SSIDs to distribute your devices based on their role or purpose.
Network segmentation
Isolate networks or set one-way access rules to limit connectivity to and from vulnerable devices.
VLAN tagging
Integrate the RT6600ax into existing networks with full VLAN support in router, AP, and mesh configurations.
With safe access to the internet using built-in security and parental controls
Easily allocate bandwidth to make room for what matters
Traffic control helps you ensure an optimal experience for everyone. Configure limits per device or based on the applications running on each device
Make everything work together to fit your network needs
Whether you are running your own business or just have a well-equipped studio or home lab setup, you can isolate your servers and devices to help prevent interference or security issues if your network is hosting external resources or is often accessed by remote colleagues.
Stay in control from anywhere
Not at home? No problem. Connect easily through Synology DDNS, QuickConnect, or static IP/FQDN to view and manage your Synology router.
Comprehensive parental control
Create profiles, monitor usage, freeze internet access, and approve requests for access to specific pages. Be in control even when not at home.
Create Wi-Fi networks
Configure wireless networks directly from your smartphone and create QR codes for easy sharing.
Just about everything else
Traffic control and monitoring, port forwarding, and many other essential features are conveniently integrated into the mobile app.
| Tootja | SYNOLOGY |
| Tootekood | RT6600AX |
| EAN | 4711174724673 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | Wireless Router |
| Tootja koduleht | https://www.synology.com/en-global/products/RT6600ax#specs |
| Seadme tüüp | Portable router |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessorituumad | 4 |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB port | Jah |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendsagedus | 50 - 60 Hz |
| Turvalisus | |
| WPA - Wi-Fi Protected Access | Jah |
| WPA2 - Wi-Fi Protected Access | Jah |
| Antenn | |
| Antenna design | External |
| Antennide arv | 6 |
| Juhtmevaba LAN-i omadused | |
| IEEE 802.11a/b/g | Jah |
| IEEE 802.11ac | Jah |
| IEEE 802.11n | Jah |
| WiFi andmeedastuskiirused | 2533 Mbps |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Andmeedastus | |
| Static route | Jah |
| Toide | |
| Toitenõuded | 100 V to 240 V AC |
| AC (toide) sisend | Jah |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| 100/1000M | 3 |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 100 - 240 V |
| Mudeli originaalnimi | RT6600AX |
| Mobiilivõrk | |
| 3G | Jah |
| 4G | Jah |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 5 - 40 °C |
| WAN-ühendus | |
| Ethernet WAN | Jah |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 1.6 kg |
| Brutokaal | 1.84 kg |
| Laius | 320 mm |
| Sügavus | 200 mm |
| Kõrgus | 175 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 175 mm x 320 mm x 200 mm |
| Toote kaal | 1600 g |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | AC Power Adapter X 1, RJ-45 LAN Cable X 1, Quick Installation Guide X 1 |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.00962 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 1.837 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 10 cm |
| Transpordipakendi laius | 26 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 37 cm |
| Muud andmed | |
| IEEE 802.11ax | Jah |
| CnCode | 85176200 |
| Unit Box Width | 0.26 |
| Unit Box Length | 0.37 |
| 2.5GbE | 1 |
| WPA3 | Jah |
| USB 3.2 | Jah |
| Unit Box Height | 0.1 |
| LAN \ WAN ports | 1 |
| Networking standards | IEEE 802.11k/IEEE 802.11r/IEEE 802.11v |
| Quality of Service (QoS) support | Jah |
| DMZ support | Jah |
| MAC address filtering | Jah |
| WPS push button | Jah |
| Reset button | Jah |
| Filtering | Jah |
| Unit Calculated Volume | 0.00962 cubm |
| 3G/4G USB modem compatibility | Ei |
| Units per Shipping Box | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| WLAN data transfer rate (max) | 4800 Mbit/s |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Product colour | Black |
| Summary | Synology RT6600ax Router WiFi6 1xWAN 3xGbE 1x2.5Gb. WAN connection type: RJ-45. Wi-Fi band: Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 5 GHz), Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 6E (802.11ax), WLAN data transfer rate (max): 4800 Mbit/s. Networking standards: IEEE 802.11k, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v, VPN server: WebVPN, SSL VPN, SSTP, OpenVPN, L2TP/IPSec, PPTP, Site-to-Site. Product type: Portable router, Product colour: Black. Compliance certificates: RoHS, Certification: FCC CE BSMI VCCI RCM KC iDA TELEC JATE IC |
| WAN connection type | RJ-45 |
| Unit Calculated Weight | 1.84 kg |
| Product Net Weight | 1.6 kg |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power source type | AC |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 5 GHz) |
| Activity | Jah |
| Certification | FCC CE BSMI VCCI RCM KC iDA TELEC JATE IC |
| Link | Jah |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| VPN Server | WebVPN, SSL VPN, SSTP, OpenVPN, L2TP/IPSec, PPTP, Site-to-Site |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||