Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
The TIP SE utilizes 2 x OSRAM P8 LEDs with a total reflective optic lens to emit a max output of 700 lumens, a max peak beam intensity of 2,100cd and a max throw of 90 meters. The low power microprocessor enables an automatic hibernation with an ultra-low parasitic drain of 5μA. The built-in 500mAh Li-ion battery offers a max runtime of 50 hours. The USB-C charging port enables a convenient and reversible plug-in of the charging cable. The internal waterproof design can also provide effective protection for the charging port. The integrated ATR technology regulates the output of the TIP SE according to the working condition and ambient environment to maintain the optimal performance.
There are 2 user modes available. In DEMO Mode, it will automatically shut down in 30 seconds, designed for EDC and short-time illumination. In DAILY Mode, it will be constant on and designed for outdoor and long-time illumination such as trekking and camping. It enables a direct / momentary access to TURBO in any status for long range searching. It can be continuously powered by external supply even when in the charging status. Constructed by aluminum alloy featuring lightweight and solidity with HA III hard-anodized finish, it is guaranteed by an excellent wearproof performance and a comfortable carry with a weight of only 26g (0.92oz) (Clip Not Included) and all weather applicable as IP54 rated and 1m impact resistant.
| Tootja | NITECORE |
| Tootekood | TIPSEBLACK |
| EAN | 6952506406166 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://flashlight.nitecore.com/Server/detail/ad/1514 |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku tüüp | Lithium-Ion rechargeable |
| Aku mahutavus | 500 mAh |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Aku tööiga (maksimaalne) | 50 hours |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | TIP SE |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.026 kg |
| Brutokaal | 0.067 kg |
| Kõrgus | 60 mm |
| Toote kaal | 26 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi tüüp | Box |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.00032 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.067 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 8 cm |
| Transpordipakendi laius | 2.5 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 16 cm |
| Muud andmed | |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Light colour | White |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Rechargeable battery | Jah |
| LED type | osram P8 |
| Flashlight type | Hand flashlight |
| Material housing | Aluminium |
| Unit Box Height | 0.08 |
| Unit Box Length | 0.16 |
| Unit Box Width | 0.025 |
| CnCode | 85131000 |
| Illumination application | Keychain light |
| Special modes | Daily & Demo modes |
| Flashlight series | T |
| Max Beam distance | 90 m |
| Charging port | USB-C |
| Unit Calculated Volume | 0.00032 cubm |
| Product Net Weight | 0.026 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.067 kg |
| Summary | Nitecore TIP SE. Flashlight type: Hand flashlight, Product colour: Black, Housing material: Polycarbonate (PC). Shockproof up to: 1 m, International Protection (IP) code: IP54. Lamp type: LED, Lamps quantity: 2 lamp(s), Luminous flux: 700 lm. Charging source: USB, Battery type: Built-in battery, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion). Height: 60 mm, Weight: 26 g |
| Product colour | Black |
| Shockproof | Jah |
| Shockproof up to | 1 m |
| Light beam distance (max) | 90 m |
| Light output (max) | 700 lm |
| Flashlight modes | High/Low/Medium/Turbo |
| Light beam distance (min) | 4 m |
| Light output (min) | 1 lm |
| Luminous intensity | 2100 cd |
| Battery life (boost mode) | 0.15 h |
| Charging source | USB |
| Control type | Buttons |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Lamp type | LED |
| Lamps quantity | 2 lamp(s) |
| Number of batteries supported | 1 |
| Packaging content | Cay Ring, claps, clip |
| Batteries Included | Jah |
| Battery life (max) | 50 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| IP rating | IP54 |
| LED | 2 x OSRAM P8 |
| Light output | 700 Lumen |
| Luminous flux | 700 lm |
| Number of power levels | 4 |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 23 mm |
| Package weight | 65.5 g |
| Package width | 75 mm |
| Waterproof | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||