Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
The Nitecore TIKI GITD keyring light features a phosphorescent shell which will glow in the dark. The torch has a maximum output of 300 lumens from the primary OSRAM P8 LED with a reflective optic lens emitting a soft, uniform beam.
As with the Nitecore TIKI and TIKI LE torches, the TIKI GITD also offers two auxiliary emitters on the side of the light, a high CRI white LED and a 500mW, 365nm UV LED. The high CRI output is perfect for camping or reading and provides excellent colour rendition. The UV LED can be used as a detector of counterfeit notes and forged documents.
In addition to the multiple light sources, the main LED features four brightness levels ranging from 1 to 300 lumens. All the modes and outputs are operated using the single side switch.
The Nitecore TIKI GITD has a built-in 130mAh Li-ion battery which is rechargeable via a micro USB port at the base of the light, allowing for fast, convenient charging. The keyring torch has multiple charging safeguards including overcharge protection, over-discharge protection and short circuit protection, plus a blue charging indicator that turns off when the battery is fully charged.
Brightness Levels:
High: 300 lumens - 30 mins runtime
Mid: 60 lumens - 1 hr runtime
Low: 15 lumens - 4 hrs runtime
Ultralow: 1 lumen - 40 hrs runtime
UV: 500mW - 45 mins runtime
Aux White Constant: 22 lumens - 1 hr 30 mins runtime
Aux White Flashing: 22 lumens - 20 hrs runtime
Maximum beam distance 71 meters, waterproof to IP66 and resistant to impacts up to 1 meter.
Includes: Key Ring Clasp
| Tootja | NITECORE |
| Tootekood | TIKIGITD |
| EAN | 6952506406258 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://flashlight.nitecore.com/product/tikigitd |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku tüüp | Lithium-Ion rechargeable |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Aku tööiga (maksimaalne) | 40 hours |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | TIKI GITD |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.012 kg |
| Brutokaal | 0.022 kg |
| Kõrgus | 55 mm |
| Toote kaal | 12 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.000238 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.022 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 8.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 2 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 14 cm |
| Muud andmed | |
| Unit Calculated Volume | 0.000238 cubm |
| Splash proof | Jah |
| LED type | OSRAM P8 |
| Flashlight type | Keychain flashlight |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Unit Box Height | 0.085 |
| Unit Box Length | 0.14 |
| Unit Box Width | 0.02 |
| CnCode | 85131000 |
| Illumination application | Flashlight |
| Special modes | UV Light |
| Flashlight series | T |
| Max Beam distance | 71 m |
| Charging port | Micro-USB |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Rechargeable battery | Jah |
| Product Net Weight | 0.012 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.022 kg |
| Summary | Nitecore TIKI GITD. Flashlight type: Keychain flashlight, Product colour: Grey, Housing material: Polycarbonate (PC), Stainless steel. Shockproof up to: 1 m, International Protection (IP) code: IP66. Lamp type: LED, Lamps quantity: 1 lamp(s), Light output (min): 1 lm. Charging source: USB, Battery type: Built-in battery, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion). Height: 55 mm, Weight: 12 g, Head diameter: 1.47 cm |
| Product colour | Grey |
| Shockproof | Jah |
| Shockproof up to | 1 m |
| Light beam distance (max) | 71 m |
| Light output (max) | 300 lm |
| Flashlight modes | Flashing mode/High/Low/Medium/Ultralow |
| Light beam distance (min) | 4 m |
| Light output (min) | 1 lm |
| Luminous intensity | 1260 cd |
| Battery life (boost mode) | 0.5 h |
| Head diameter | 14.7 mm |
| Light colour | White |
| Charging source | USB |
| Control type | Buttons |
| Country of origin | China |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Lamp type | LED |
| Lamps quantity | 1 lamp(s) |
| Battery life (max) | 40 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Colour temperature | 4500 K |
| Housing material | Polycarbonate (PC),Stainless steel |
| IP rating | IP66 |
| Light output | 300 Lumen |
| Number of power levels | 4 |
| Waterproof | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||