Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 6.55 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
The NITECORE MH12 V2 is out now as the latest updated NITECORE classical model. A classic keeps evolving itself rather than being stuck in a rut since the worldwide popular MH12 was released back in 2015 and the MH12GT in 2016.
Equipped with a CREE XP-L2 V6 LED with a lifespan of 50,000 hours and an optical system combined with crystal coating and “Precision Digital Optics Technology” (PDOT), the MH12 V2 is able to emit a max output of 1,200 lumens, a max peak beam intensity of 10,200cd and a max throw of 202 meters available with 2 user modes, 4 brightness levels and 3 special modes, ideal for emergency, self defense, outdoor activities, maintenance checks, patrols, law enforcement and more.
Recommended to be powered by 1 x 21700 battery while compatible with 1 x 18650 battery or 2 x CR123 / RCR123 batteries, the MH12 V2 has full compatibility of battery sizes while USB-C rechargeable. It has 1500 hours ultra long runtime which enables a consistent usage of 60 days on ULTRALOW. The integrated ATR technology regulates the output of the MH12 V2 according to the working condition and ambient environment to maintain the optimal performance.
The MH12 V2 is compatible with the NTR10, a tactical accessory to enable a unique and flexible way of carrying or operating a flashlight. It can be mounted on one of its slots according to the size of the user’s hand. Specially designed for law enforcement, the included NTH10 Tactical Holster is a compact and flexible tool to enable a quick draw of the flashlight. The included detachable clip enables additional carrying ways to be clipped in the pocket, the backpack or the MOLLE System. The MH12 V2 is all-weather applicable as IP68 rated, 2m submersible and 1m impact resistant.
| Tootja | NITECORE |
| Tootekood | MH12V2 |
| EAN | 6952506405985 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://flashlight.nitecore.com/Server/detail/ad/1486 |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku tüüp | Lithium-Ion rechargeable |
| Aku mahutavus | 5000 mAh |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Aku tööiga (maksimaalne) | 1500 hours |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | MH12 V2 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.0845 kg |
| Brutokaal | 0.289 kg |
| Kõrgus | 158 mm |
| Toote kaal | 84.5 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi tüüp | Box |
| Kaablid kaasa arvatud | USB |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.000945 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.289 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 10 cm |
| Transpordipakendi laius | 4.5 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 21 cm |
| Muud andmed | |
| Unit Box Length | 0.21 |
| Unit Calculated Volume | 0.000945 cubm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Charging port | USB-C |
| Max Beam distance | 202 m |
| Flashlight series | MH |
| Special modes | Location Beacon,SOS,Strobe |
| Illumination application | Flashlight |
| Unit Box Width | 0.045 |
| Product Net Weight | 0.0845 kg |
| Unit Box Height | 0.1 |
| Flashlight type | Hand flashlight |
| LED type | CREE XP-L2 V6 |
| Splash proof | Jah |
| Rechargeable battery | Jah |
| USB charger included | Jah |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Light colour | White |
| Unit Calculated Weight | 0.289 kg |
| Number of light modes | 7 |
| Head diameter | 25.4 mm |
| Battery life (boost mode) | 3.45 h |
| Luminous intensity | 10200 cd |
| Light output (min) | 1 lm |
| Light beam distance (min) | 6 m |
| Flashlight modes | High/Low/Medium/SOS mode/Strobe mode/Turbo |
| Light output (max) | 1200 lm |
| Light beam distance (max) | 202 m |
| Shockproof up to | 1 m |
| Shockproof | Jah |
| Product colour | Black |
| Summary | Nitecore MH12 V2. Flashlight type: Hand flashlight, Product colour: Black, Housing material: Aluminium. Waterproof up to: 2 m, Shockproof up to: 1 m, International Protection (IP) code: IP68. Lamp type: LED, Lamps quantity: 1 lamp(s), Luminous flux: 1200 lm. Charging source: USB, Battery type: Built-in battery, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion). Height: 158 mm, Weight: 84.5 g, Head diameter: 2.54 cm |
| Charging source | USB |
| Control type | Buttons |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Lamp type | LED |
| Lamps quantity | 1 lamp(s) |
| LED indicators | Jah |
| Number of batteries supported | 1 |
| Batteries Included | Jah |
| Battery life (max) | 1500 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Housing material | Aluminium |
| IP rating | IP68 |
| LED | CREE XP-L2 V6 LED |
| Light output | 1200 Lumen |
| Luminous flux | 1200 lm |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Number of power levels | 1200 |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 300 g |
| Package width | 180 mm |
| Waterproof | Jah |
| Waterproof up to | 2 m |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||