Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 6.55 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
The NITECORE NEW P30 is the ultimate long throw flashlight great for hunting or search and rescue. The NEW P30 comes with a 1000 lumen beam that can reach up to 676 yards of throw, pointed straight up the beam would be the 3rd tallest building in the world. Built from durable aero grade aluminium alloy and rated IPX8 waterproof, the NEW P30 is a great all weather tool for long range lighting needs. Grab a NEW P30 for you next long distance hunting, exploring, or search expedition. When paired with the included 5000mAh 21700 rechargeable battery, the NEW P30 is capable of up to 40 days of extended runtime with over an hour on turbo. It is also compatible with 18650 batteries, or a pair of CR123A when using the included battery sleeve. The NEW P30 is a long range lighting solution with intuitive controls for easy operation. Tap the tail switch for momentary-on or fully depress for constant illumination. While the light is on, tap the mode button to cycle through brightness settings, or hold down to access your special modes: strobe, beacon, SOS.
| Tootja | NITECORE |
| Tootekood | NEWP30 |
| EAN | 6952506405534 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://flashlight.nitecore.com/product/newp30 |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku tüüp | Lithium-Ion rechargeable |
| Aku mahutavus | 5000 mAh |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Aku tööiga (maksimaalne) | 950 hours |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | NEW P30 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.158 kg |
| Brutokaal | 0.377 kg |
| Kõrgus | 155.5 mm |
| Toote kaal | 158.5 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | USB |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.001078 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.377 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 7 cm |
| Transpordipakendi laius | 7 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 22 cm |
| Muud andmed | |
| Product Net Weight | 0.158 kg |
| Carrying case | Jah |
| Light colour | White |
| Rechargeable battery | Jah |
| Splash proof | Jah |
| Flashlight type | Hunting flashlight |
| Unit Box Height | 0.07 |
| Unit Box Length | 0.22 |
| Unit Box Width | 0.07 |
| Illumination application | Flashlight |
| Flashlight series | Precise |
| Max Beam distance | 617 m |
| Charging port | USB-C |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.001078 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.377 kg |
| Summary | Nitecore NEW P30. Flashlight type: Hunting flashlight, Product colour: Black, Housing material: Aluminium. Waterproof up to: 2 m, Shockproof up to: 1 m, International Protection (IP) code: IP68. Lamp type: LED, Lamps quantity: 1 lamp(s), Light output (min): 1 lm. Charging source: USB, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion), Battery capacity: 5000 mAh. Height: 155.5 mm, Weight: 158.5 g, Head diameter: 5 cm |
| Product colour | Black |
| Shockproof | Jah |
| Shockproof up to | 1 m |
| Light beam distance (max) | 618 m |
| Light output (max) | 1000 lm |
| Flashlight modes | High/Low/Medium/SOS mode/Strobe mode/Turbo/Ultralow |
| Light beam distance (min) | 21 m |
| Light output (min) | 1 lm |
| Luminous intensity | 95500 cd |
| Battery life (boost mode) | 1.25 h |
| Head diameter | 50 mm |
| Number of light modes | 3 |
| Charging source | USB |
| Control type | Buttons |
| Country of origin | China |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Lamp type | LED |
| Lamps quantity | 1 lamp(s) |
| Batteries Included | Jah |
| Battery life (max) | 950 h |
| Battery type | 21700 |
| Battery voltage | 3.6 V |
| Housing material | Aluminium |
| IP rating | IP68 |
| LED | CREE XP-L HI V3 |
| Light output | 1000 Lumen |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Number of power levels | 5 |
| Waterproof | Jah |
| Waterproof up to | 2 m |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||