Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
INSTANTLY FREE UP SPACE ON YOUR ANDROID SMARTPHONE1
The SanDisk Ultra® Dual Drive m3.0 makes it easy to transfer content from your phone to your computer. With a micro-USB connector on one end and a USB 3.0 connector on the other, the drive lets you move content easily between your devices—from your Android™ smartphone or tablet to your laptop, PC or Mac computer1. The USB 3.0 connector is high-performance and backward-compatible with USB 2.0 ports. The SanDisk® Memory Zone app2 for Android (available on Google Play) helps you manage your device’s memory and your content.
COMPATIBLE WITH OTG-ENABLED ANDROID DEVICES
The SanDisk Ultra® Dual Drive m3.0 is compatible with Android™ smartphones and tablets featuring OTG (On-The-Go) USB support.1
FREE UP MEMORY ON YOUR SMARTPHONE AND TABLET
Quickly free up space on your Android smartphone or tablet so you can take more pictures and videos.
EASILY MOVE CONTENT BETWEEN COMPUTERS AND ANDROID DEVICES
The SanDisk Ultra Dual Drive m3.0 lets you move and share files between Android devices and desktop or laptop computers.1
DUAL MICRO-USB AND USB 3.0 CONNECTORS
Sleek, retractable design offers both micro-USB and USB 3.0 connectors. The USB 3.0 connector is high-performance and backward-compatible with USB 2.0 ports.
HIGH-SPEED USB 3.0 FOR SUPER-FAST FILE TRANSFERS OF UP TO 150MB/S**
High-speed USB 3.0 lets you transfer a full-length movie to the drive faster than with a standard USB 2.0 drive3, up to 150MB/s
SANDISK MEMORY ZONE APP FOR EASY FILE MANAGEMENT
Available from the Google Play™ store, the SanDisk® Memory Zone app lets you view, access, and back up all the files from your phone's memory in one location2. It can also automatically move files from your device to your drive to free up space.
| Tootja | Sandisk |
| Tootekood | SDDD3-064G-G46 |
| EAN | 619659149642 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Slide |
| .: Toimimine :. | |
| Maht | 64 GB |
| Mälumaht | 64GB |
| Lugemise kiirus | 150 MBytes/sec |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB versioon | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Turvalisus | |
| Sõrmejäljelugeja | Ei |
| .: Toetatud operatsioonisüsteemid :. | |
| Windows 7 | Jah |
| Windows 8 | Jah |
| MacOS | Jah |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 35 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 30.2 mm |
| Sügavus | 25.47 mm |
| Kõrgus | 11.76 mm |
| Netokaal | 0.0052 kg |
| Toote kaal | 5.2 g |
| Brutokaal | 0.016 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi maht | 0.00015 cubm |
| Pakendi tüüp | Blister |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Transpordipakendi kõrgus | 1 cm |
| Transpordipakendi laius | 10 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 15 cm |
| Transpordipakendi kaal | 0.016 kg |
| Muud näitajad | |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Mac compatibility | Jah |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Key ring | Jah |
| Flash drive features | OTG |
| Flash drive series | Ultra Dual Drive |
| Unit Box Height | 0.01 |
| Unit Box Length | 0.15 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| CnCode | 85235110 |
| Unit Calculated Volume | 0.00015 cubm |
| Product Net Weight | 0.0052 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.016 kg |
| Summary | SanDisk Ultra Dual m3.0. Capacity: 64 GB, Device interface: USB Type-A / Micro-USB, USB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). Form factor: Slide. Weight: 5.2 g. Product colour: Black, Silver, Transparent |
| Product colour | Black,Silver,Transparent |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Master (outer) case gross weight | 700 g |
| Master (outer) case height | 180.98 mm |
| Master (outer) case length | 191.82 mm |
| Master (outer) case width | 118.87 mm |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Read speed USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 150 MB/s |
| Windows 10 | Jah |
| Windows Vista | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.sandisk.com.au/home/mobile-device-storage/ultra-dual-drive-usb-m-3 |
| Mõõtmed (l x s x k) | 30.20 x 25.47 x 11.76mm |
| USB 3.0 | 1 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite/Mac OS X 10.11 El Capitan/Mac OS X 10.12 Sierra/Mac OS X 10.6 Snow Leopard/Mac OS X 10.7 Lion/Mac OS X 10.8 Mountain Lion/Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Education/Windows 10 Education x64/Windows 10 Enterprise/Windows 10 Enterprise x64/Windows 10 Home/Windows 10 Home x64/Windows 10 Pro/Windows 10 Pro x64/Windows 7 Enterprise/Windows 7 Enterprise x64/Windows 7 Home Basic/Windows 7 Home Basic x64 |
| Device interface | USB Type-A / Micro-USB |
| Micro-USB | 1 |
| Package depth | 11.68 mm |
| Package height | 152.4 mm |
| Package weight | 24.4 g |
| Package width | 101.6 mm |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||