Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
BACK UP, TRANSFER, AND SECURE DATA
The Cruzer Glide USB Flash Drive offers an easy and secure way to share, move, and back up your most important files. Featuring a compact design with a retractable USB connector, this flash drive is ideal for data users who need easy, portable access to their media and personal files.
LIGHTWEIGHT DESIGN WITH RETRACTABLE USB CONNECTOR
The Cruzer Glide USB Flash Drive has a sleek, streamlined design with an attractive black and red color scheme. Its compact size means it can easily slip into a front pocket or purse. The USB drive's connector retracts with a pull of the slide, protecting the drive when it's not in use.
HIGH-CAPACITY DRIVE STORES YOUR ESSENTIAL FILES
Available in capacities up to 256GB, the Cruzer Glide USB Flash Drive lets you carry your favorite media with you. You'll be able to store, share, and transport hours of HD video, entire photo albums, your music library and important documents.
FAST DRAG-AND-DROP FILE TRANSFER
To transfer files to your drive, plug the flash drive into your computer's USB port and drag the desired files into the drive's folder. No additional software or drivers are required, so you can begin transferring and backing up your files immediately.
SANDISK SECUREACCESSTM SOFTWARE2 PROTECTS FILES WITH A PASSWORD AND ENCRYPTION
Each Cruzer Glide USB Flash Drive is preloaded SanDisk SecureAccess which lets you create a password-protected folder for your sensitive files.2 The password protection uses 128-bit AES encryption, so you'll be able to share your drive without sharing private documents.
| Tootja | Sandisk |
| Tootekood | SDCZ60-128G-B35 |
| EAN | 619659082338 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Slide |
| Toote värv | Black / Red |
| .: Toimimine :. | |
| Maht | 128 GB |
| Mälumaht | 128GB |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB 2.0 | 1 |
| USB versioon | 2.0 |
| Turvalisus | |
| Sõrmejäljelugeja | Ei |
| .: Toetatud operatsioonisüsteemid :. | |
| Windows 7 | Jah |
| Windows 8 | Jah |
| Linux | Jah |
| MacOS | Jah |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 45 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 20.8 mm |
| Sügavus | 11.2 mm |
| Kõrgus | 60.2 mm |
| Netokaal | 0.014 kg |
| Toote kaal | 6.8 g |
| Brutokaal | 0.016 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi maht | 0.0001247 cubm |
| Pakendi tüüp | Blister |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Transpordipakendi kõrgus | 1.3 cm |
| Transpordipakendi laius | 7.8 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 12.3 cm |
| Transpordipakendi kaal | 0.016 kg |
| Muud näitajad | |
| CnCode | 85235110 |
| Password protection | Jah |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Mac compatibility | Jah |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Flash drive series | Cruzer Glide |
| Unit Box Height | 0.013 |
| Unit Box Length | 0.123 |
| Unit Box Width | 0.078 |
| Units per Shipping Box | 50 |
| Unit Calculated Volume | 8.925E-05 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.018 kg |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Master (outer) case width | 79.5 mm |
| Master (outer) case length | 279.15 mm |
| Master (outer) case height | 133.35 mm |
| Master (outer) case gross weight | 711.25 g |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Product colour | Black,Red |
| Summary | SanDisk Cruzer Glide. Capacity: 128 GB, Device interface: USB Type-A, USB version: 2.0. Form factor: Slide. Password protection. Weight: 6.8 g. Product colour: Black, Red |
| Product Net Weight | 0.014 kg |
| Windows 10 | Jah |
| Kaasas tarkvara | SanDisk SecureAccess |
| Windows Vista | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.sandisk.com/home/usb-flash/cruzer-glide |
| Mõõtmed (l x s x k) | 60.2 x 20.8 x 11.2 мм |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite/Mac OS X 10.11 El Capitan/Mac OS X 10.12 Sierra/Mac OS X 10.13 High Sierra/Mac OS X 10.6 Snow Leopard/Mac OS X 10.7 Lion/Mac OS X 10.8 Mountain Lion/Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Plug and Play | Jah |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 7/Windows 8/Windows Vista |
| Certification | CE, KCC |
| Device interface | USB Type-A |
| Mudel | SDCZ60-128G-B35 |
| Package depth | 8.64 mm |
| Package height | 127 mm |
| Package weight | 25.65 g |
| Package width | 76.2 mm |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||