Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Outstanding Performance, Exceptional Experience
The Lexar® Professional SILVER PLUS microSDXC™ UHS-I Card boasts exceptional read/write speeds of up to 205MB/s and 150MB/s1 and supports seamless recording of FULL-HD and 4K videos. Paired with the Lexar RW310x reader, its blazing-fast read speeds are fully achieved, significantly reducing wait times for data transfers. Reliable, durable, and compatible, it is perfect for drones, action cameras, handheld consoles, and more.
Performance When it Counts
With max read speeds of 205MB/s, you can power through transfers and make long wait times a thing of the past. Max write speeds of 150MB/s let you capture burst photos without missing a shot.
Video Recording as Detailed as You Are
Rated V30, the Lexar® Professional SILVER PLUS microSDXC™ UHS-I Card is built to capture burst photos without missing a shot and smoothly shoots up to 4K 60 FPS ultra-HD video.
Extensive Compatibility
Tested to ensure compatibility with devices from DJI, GoPro, Nintendo, Steam Deck, and more.
Tough Enough
Built for durability, the card is IPX7 waterproof, wear proof, temperature-proof, x-ray-proof, vibration-resistant, magnetic-proof, shockproof, and drop-proof 2 so you can be confident taking it wherever your shoot takes you.
Rigorously Tested
All Lexar products undergo extensive testing in the Lexar Quality Labs, facilities with thousands of different cameras and digital devices to ensure performance, quality, compatibility, and reliability.
| Tootja | Lexar |
| Tootekood | LMSSIPL256G-BNANG |
| EAN | 10843367135346 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Disain :. | |
| Seadme tüüp | Flash Memory Card |
| .: Toimimine :. | |
| Maht | 256 GB |
| Mälumaht | 256GB |
| Lugemise kiirus | 205 MB/s |
| Kirjutamise kiirus | 150 MB/s |
| Sisemälu tüüp | UHS-I |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -25 - 85 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 15 mm |
| Sügavus | 11 mm |
| Kõrgus | 1 mm |
| Netokaal | 0.001 kg |
| Brutokaal | 0.019 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi maht | 8.37e-005 cubm |
| Max kogus transpordipakendis | 10 |
| Transpordipakendi kõrgus | 12 cm |
| Transpordipakendi laius | 4.5 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 15.5 cm |
| Transpordipakendi kaal | 0.19 kg |
| Muud näitajad | |
| Unit Box Width | 0.105 |
| Flash memory class | Class 3 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Flash card type | MicroSDXC |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Video Speed Class | V30 |
| Application performance class | A2 |
| Unit Box Height | 0.005 |
| Unit Box Length | 0.14 |
| CnCode | 85235110 |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Calculated Volume | 8.37E-05 cubm |
| Product Net Weight | 0.001 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.019 kg |
| Summary | Lexar Professional SILVER PLUS. Capacity: 256 GB, Flash card type: MicroSDXC, Flash memory class: Class 3, Internal memory type: UHS-I, Read speed: 205 MB/s, Write speed: 150 MB/s, UHS Speed Class: Class 3 (U3), Video Speed Class: V30. Protection features: Impact resistant, Magnet proof, Shock resistant, Temperature proof, X-ray proof, Product colour: Black, Silver |
| Product colour | Black/Silver |
| Endurance | 10000 cycles per logical sector |
| Tootja koduleht | https://www.lexar.com/global/productDetail/?id=736 |
| Protection features | Impact resistant/Magnet proof/Shock resistant/Temperature proof/X-ray proof |
| Included adapters/readers | None |
| Memory Card Type | Micro SDXC |
| Operating shock | 1500 G |
| Speed Class | UHS-1 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Waterproof up to | 10 m |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
