Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Nitecore NU20 Classic 360 Lumen USB-C Lightweight Outdoor Headlamp.
The Nitecore NU20 Classic headlamp has a maximum output of 360 lumens from the NiteLab UHE LED and is powered by a built-in 500mAh li-ion battery. Following the success of the original NU20 in 2016, this Classic version blends traditional design with advanced LED technology for better performance. The charging port has been upgraded to USB-C and the headlamp comes with a charging cable. In addition to the primary white light, the headtorch has dual auxiliary lights including a high CRI white light for accurate colour rendition and close-up illumination, and a red light to effectively preserve night vision and for emergency use. With the same operation as the original version, the NU20 Classic has a dual button interface for fast and easy operation. The power button controls the primary white and auxiliary white light and the R button is for the red light. Press and hold both switches for 3 seconds to enter and exit lockout mode to prevent accidental activation when not in use.
| Tootja | NITECORE |
| Tootekood | NU20CLASSIC |
| EAN | 6952506408382 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://flashlight.nitecore.com/product/nu20classic |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku tüüp | Lithium-Ion rechargeable |
| Aku mahutavus | 500 mAh |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Aku tööiga (maksimaalne) | 97 hours |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.038 kg |
| Brutokaal | 0.095 kg |
| Laius | 52.1 mm |
| Sügavus | 33.1 mm |
| Kõrgus | 24.4 mm |
| Toote kaal | 38 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | USB |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.00027 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.095 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 4 cm |
| Transpordipakendi laius | 9 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 7.5 cm |
| Muud andmed | |
| Unit Calculated Weight | 0.095 kg |
| Light colour | Red,White |
| Rechargeable battery | Jah |
| Splash proof | Jah |
| Flashlight type | Headband flashlight |
| Unit Box Height | 0.04 |
| Unit Box Length | 0.075 |
| Unit Box Width | 0.09 |
| CnCode | 85131000 |
| Illumination application | Headlight |
| Flashlight series | NU |
| Max Beam distance | 109 m |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00027 cubm |
| Product Net Weight | 0.038 kg |
| Summary | Nitecore NU20 Classic. Flashlight type: Headband flashlight, Product colour: Black, Housing material: Polycarbonate (PC). Shockproof up to: 1 m, International Protection (IP) code: IP66. Lamp type: LED, Lamps quantity: 1 lamp(s), Light output (min): 1 lm. Charging source: USB, Battery type: Built-in battery, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion). Width: 52.1 mm, Depth: 33.1 mm, Height: 24.4 mm |
| Product colour | Black |
| Adjustable headband | Jah |
| Shockproof | Jah |
| Shockproof up to | 1 m |
| Light beam distance (max) | 109 m |
| Light output (max) | 360 lm |
| Flashlight modes | Flashing mode/High/Low/Medium/Turbo |
| Light beam distance (min) | 2 m |
| Light output (min) | 1 lm |
| Luminous intensity | 2963 cd |
| Battery life (boost mode) | 2 h |
| Charging source | USB |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Lamp type | LED |
| Lamps quantity | 1 lamp(s) |
| Battery life (max) | 97 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| IP rating | IP66 |
| LED | Nitelab UHE LED |
| Light output | 360 Lumen |
| Number of power levels | 4 |
| Waterproof | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||