Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
The Nitecore MT1A Pro is an excellent lightweight EDC pen light that delivers a powerful beam and throw, all while maintaining its compact design at under 90 mm in length. Equipped with Nitecore’s UHi 25 LED, the MT1A Pro emits an impressive 800 lumens and can reach distances of up to 250 meters. Whether you're navigating the outdoors, in low-light conditions, or seeking a trustworthy flashlight, the MT1A Pro excels in providing clear visibility at extended ranges. Operating the MT1A Pro is very intuitive, simply full-press the tail switch to turn on the light and then half-press to cycle through the 3 brightness modes.
Multiple Power Options
Powering the MT1A Pro is flexible, as it can operate with the included USB-C rechargeable Nitecore NL1411R battery or an AA battery. When powered by the NL1411R battery, the MT1A Pro can run for up to 10 hours on its lowest mode before recharging.
Incredibly Lightweight and Durable
Weighing only 32 grams, this flashlight is highly portable and easily fits in your pocket for everyday carry. Alternatively, you can use the clip to attach it to backpacks, belts, or other items for quick access. Additionally, the MT1A Pro can withstand impacts of up to 2 meters, holds an IP68 rating, and employs patented advanced temperature regulation, ensuring reliable performance in any environment day in and day out.
| Tootja | NITECORE |
| Tootekood | MT1A PRO |
| EAN | 6952506408573 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://flashlight.nitecore.com/product/mt1apro |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku tüüp | AA x1 |
| Aku mahutavus | 1100 mAh |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.032 kg |
| Brutokaal | 0.116 kg |
| Kõrgus | 93 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 19.7 x 17.2 x 93 mm |
| Toote kaal | 32 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | USB |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.0003375 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.116 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 3 cm |
| Transpordipakendi laius | 7.5 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 15 cm |
| Muud andmed | |
| Unit Calculated Weight | 0.116 kg |
| Light colour | White |
| Rechargeable battery | Jah |
| Splash proof | Jah |
| Flashlight type | Hand flashlight |
| Unit Box Height | 0.03 |
| Unit Box Length | 0.15 |
| Unit Box Width | 0.075 |
| CnCode | 85131000 |
| Illumination application | Flashlight |
| Flashlight series | MT |
| Max Beam distance | 250 m |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0003375 cubm |
| Product Net Weight | 0.032 kg |
| Summary | Nitecore MT1A Pro. Flashlight type: Hand flashlight, Product colour: Black, Housing material: Aluminium. Waterproof up to: 2 m, Shockproof up to: 2 m, International Protection (IP) code: IP68. Lamp type: LED, Lamps quantity: 1 lamp(s), Light output (min): 50 lm. Charging source: USB, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion), Battery capacity: 1100 mAh. Height: 93 mm, Weight: 32 g, Head diameter: 1.97 cm |
| Product colour | Black |
| Shockproof | Jah |
| Shockproof up to | 2 m |
| Light beam distance (max) | 250 m |
| Light output (max) | 800 lm |
| Hook | Jah |
| Flashlight modes | High/Low/Medium |
| Light beam distance (min) | 58 m |
| Light output (min) | 50 lm |
| Luminous intensity | 15700 cd |
| Battery life (boost mode) | 1 h |
| Head diameter | 19.7 mm |
| Charging source | USB |
| Control type | Buttons |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Lamp type | LED |
| Lamps quantity | 1 lamp(s) |
| Battery life (max) | 10 h |
| Battery type | 14500 |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Charging time | 10 hours |
| Housing material | Aluminium |
| IP rating | IP68 |
| Light output | 800 Lumen |
| Number of power levels | 3 |
| Waterproof | Jah |
| Waterproof up to | 2 m |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||