Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Nitecore HC60 UHE 1600 Lumen USB-C Rechargeable Headlamp.
The Nitecore HC60 UHE headlamp has a maximum output of 1600 lumens from the 6 x NiteLab UHE LEDs and is powered by 1 x 18650 li-ion battery. The light comes with a Nitecore NL1840 4000mAh battery which is rechargeable via the USB-C port on the lamp. The headlamp delivers brilliant illumination, thanks to the multi-faceted optical lens system. The beam is bright yet gentle, perfect for lighting up large spaces, and the soft spill helps reduce eye strain and glare, ensuring comfortable use for a long period. With a 44 mm (1.73”) wide light emitting surface, it is nearly 3.4 times wider than the HC60 V2. This design gives illuminated objects a more three-dimensional appearance with clear and natural light. In addition to the 6000K cool white primary light, the HC60 UHE also offers an auxiliary red light for signalling, emergency response and preserving night vision. The head torch is operated by dual buttons on the top of the lamp, which are different in shape and texture to allow for easy one-handed use. The power button turns the light on and off and adjusts the brightness levels, and the mode switch cycles between the light sources and special modes.
| Tootja | NITECORE |
| Tootekood | HC60UHE |
| EAN | 6952506408276 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://flashlight.nitecore.com/product/hc60uhe |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku tüüp | Lithium-Ion rechargeable |
| Aku mahutavus | 4000 mAh |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Aku tööiga (maksimaalne) | 200 hours |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.14 kg |
| Brutokaal | 0.244 kg |
| Laius | 80 mm |
| Sügavus | 42 mm |
| Kõrgus | 48.5 mm |
| Toote kaal | 140 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | USB |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.0006064 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.244 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 5.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 10.5 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 10.5 cm |
| Muud andmed | |
| Unit Calculated Weight | 0.244 kg |
| Carrying case | Jah |
| Light colour | Red,White |
| Rechargeable battery | Jah |
| Splash proof | Jah |
| Flashlight type | Headband flashlight |
| Unit Box Height | 0.055 |
| Unit Box Length | 0.105 |
| Unit Box Width | 0.105 |
| Illumination application | Headlight |
| Flashlight series | H |
| Max Beam distance | 157 m |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0006064 cubm |
| Product Net Weight | 0.14 kg |
| Summary | Nitecore HC60 UHE. Flashlight type: Headband flashlight, Product colour: Black, Yellow, Housing material: Aluminium, Polycarbonate (PC). Waterproof up to: 2 m, Shockproof up to: 2 m, International Protection (IP) code: IP68. Lamp type: LED, Lamps quantity: 6 lamp(s), Light output (min): 5 lm. Charging source: USB, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion), Battery capacity: 4000 mAh. Width: 80 mm, Depth: 42 mm, Height: 48.5 mm |
| Product colour | Black/Yellow |
| Adjustable headband | Jah |
| Shockproof | Jah |
| Shockproof up to | 2 m |
| Light beam distance (max) | 157 m |
| Light output (max) | 1600 lm |
| Flashlight modes | Flashing mode/High/Low/Medium/SOS mode/Turbo/Ultralow |
| Light beam distance (min) | 5 m |
| Light output (min) | 5 lm |
| Luminous intensity | 6170 cd |
| Battery life (boost mode) | 3.5 h |
| Number of light modes | 3 |
| Charging source | USB |
| Control type | Buttons |
| Country of origin | China |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Lamp type | LED |
| Lamps quantity | 6 lamp(s) |
| Battery life (max) | 200 h |
| Battery type | 18650 |
| Colour temperature | 6000 K |
| Housing material | Aluminium,Polycarbonate (PC) |
| IP rating | IP68 |
| LED | 5x Nitelab UHE LEDs |
| Light output | 1600 Lumen |
| Number of power levels | 5 |
| Waterproof | Jah |
| Waterproof up to | 2 m |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||