Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
The NITECORE EDC25 is a compact and powerful everyday carry (EDC) flashlight, known for its slim, flat design that makes it easy to carry.
High Output: A maximum output of 3,000 lumens, powered by two NiteLab UHi 20 LEDs, with a beam distance of up to 300 meters.
Multiple Modes: Offers 5 brightness levels (Ultralow, Low, Mid, High, Turbo) and a Strobe mode.
User-Friendly Design: Equipped with dual tail buttons for intuitive operation and a customizable button for quick access to Turbo or Strobe.
Rechargeable: Features a built-in 1700mAh Li-ion battery with USB-C fast charging.
Durable Build: Constructed from aluminum alloy with a HA III military-grade hard-anodized finish, it's rated IP54 for water and dust resistance and is impact resistant up to 1 meter.
Smart Features: Includes Advanced Temperature Regulation (ATR) to prevent overheating, Advanced Power Cut-Off (APC) for ultra-low standby power consumption, and a brightness level memory function.
The EDC25 is designed for both general daily use and tactical applications, offering impressive performance in a highly portable form factor.
| Tootja | NITECORE |
| Tootekood | EDC25 |
| EAN | 6952506408160 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://flashlight.nitecore.com/product/edc25 |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku tüüp | Lithium-Ion rechargeable |
| Aku mahutavus | 1700 mAh |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Aku tööiga (maksimaalne) | 55 hours |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | EDC25 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.104 kg |
| Brutokaal | 0.186 kg |
| Laius | 31.4 mm |
| Sügavus | 136.3 mm |
| Kõrgus | 21.4 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 136.3 x 31.4 mm |
| Toote kaal | 104 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | USB |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.0006457 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.186 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 4.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 7 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 20.5 cm |
| Muud andmed | |
| Product Net Weight | 0.104 kg |
| Rechargeable battery | Jah |
| Splash proof | Jah |
| Flashlight type | Tactical flashlight |
| Unit Box Height | 0.045 |
| Unit Box Length | 0.205 |
| Unit Box Width | 0.07 |
| Illumination application | Camping light/Flashlight |
| Max Beam distance | 300 m |
| Charging port | USB-C |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0006457 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.186 kg |
| Summary | Nitecore EDC25. Flashlight type: Tactical flashlight, Product colour: Black, Housing material: Aluminium. Shockproof up to: 1 m, International Protection (IP) code: IP54. Lamp type: LED, Lamps quantity: 2 lamp(s), Light output (min): 15 lm. Charging source: USB, Battery type: Built-in battery, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion). Width: 31.4 mm, Depth: 136.3 mm, Height: 21.4 mm |
| Product colour | Black |
| Shockproof | Jah |
| Shockproof up to | 1 m |
| Light beam distance (max) | 300 m |
| Light output (max) | 3000 lm |
| Flashlight modes | High/Low/Medium/Strobe mode/Turbo/Ultralow |
| Light beam distance (min) | 24 m |
| Light output (min) | 15 lm |
| Charging source | USB |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Lamp type | LED |
| Lamps quantity | 2 lamp(s) |
| LED indicators | Power |
| Battery life (max) | 55 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Housing material | Aluminium |
| IP rating | IP54 |
| LED | 2 x NiteLab UHi 20 |
| Light output | 3000 Lumen |
| Number of power levels | 5 |
| Waterproof | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||