Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 10.23 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
The gaming keyboard, elevated.
As the world's most customizable toolless mechanical gaming keyboard on the market[5], the HyperX Alloy Rise takes personalization to the next level. Not only can you hot swap in key switches, but also magnetic top plates, badges, and more. All that customization is built onto the Alloy Rise’s solid frame and ultra-responsive 8k polling rate. Out of the box, this keyboard features pre-lubed HyperX Linear Switches rated for up to 80 million keypresses1 as well as pre-installed HyperX PBT Keycaps. You’ll also get an upgraded RGB experience courtesy of the ambient light sensor that auto-adjusts the brightness, 10 keyboard profiles saved directly to the keyboard, and powerful customization via HyperX NGENUITY Software. Get one step closer to your endgame with the HyperX Alloy Rise.
[1] Keyboard testing Process is not a guarantee of future performance under these test conditions.
[2] Additional accessories are sold separately.
[3] Only HyperX Linear Switches are included with the purchase.
[5] Based on HyperX's internal analysis as of Jan 2024. Toolless based on aluminum top frame, hard enamel badges, and rotary knob. Gaming keyboards based on all keyboards with RGB backlighting, mechanical switches, and software customization.
| Tootja | HyperX |
| Tootekood | 7G7A3AA#ABA |
| EAN | 197192333839 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Ühendus :. | |
| Kaabli pikkus | 1.8 m |
| Muud näitajad | |
| Summary | HyperX Alloy Rise - Gaming Keyboards. Keyboard form factor: Full-size (100%). Product colour: Black |
| Unit Box Height | 0.055 |
| UNSPSC-code | 43211706 |
| Anti-ghosting | Jah |
| Actuation force | 40 g |
| Detachable cable | Jah |
| Recommended usage | Gaming |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Unit Box Length | 0.49 |
| Unit Box Width | 0.185 |
| CnCode | 84716060 |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Unit Calculated Volume | 0.006363 cubm |
| Product Net Weight | 1 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.85 kg |
| USB Type-C charging port | Ei |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 30 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_8666243_en-US-1.pdf<br/> https://row.hyperx.com/pages/limited-warranty-statement |
| Kogus transpordikasti kohta | 6 |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| Backlight | Jah |
| Backlight type | RGB LED |
| AC-adapter kaasa arvatud | Ei |
| Tootja koduleht | https://www8.hp.com |
| Max kogus transpordipakendis | 6 |
| Pakendi maht | 0.006363 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 11.1 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 21 cm |
| Transpordipakendi laius | 36 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 50.5 cm |
| Netokaal | 1 kg |
| Brutokaal | 1.85 kg |
| Mõõtmed (l x s x k) | 454.5x142.2x48.9mm |
| Country of origin | China |
| Numbriklaviatuur | Jah |
| Keyboard features | Gaming/Keyboard only |
| Ühilduvus | PC, PS5, PS4, Xbox Series X|S, and Xbox One. Software Compatibility: NGENUITY. |
| Toiteallika tüüp | USB |
| Connectivity Technology | Wired |
| Juhtme pikkus | 1.8 m |
| Device interface | USB |
| Klaviatuuri taustavalgus | Jah |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 454.5 x 142.2 x 48.9 mm |
| Keyboard weight | 1310 g |
| Mudel | Alloy Rise |
| Mouse included | Ei |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Polling rate | 8000 Hz |
| USB-C | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||