Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
AMD A520 chipset
AMD A520 chipset provides a simple, stable platform and more than enough connectivity and bandwidth options to satisfy both demanding home users and media aficionados.
HD Audio
Provides high quality sound with minimal loss of audio fidelity.
HDMI 4K2K
The new 4K2K resolution enables high-definition image display with four times the resolution of full HD, 4K2K display is faithfully express bright, highly detailed content that fills the entire screen with lifelike images. Connectivity with PCs via a single HDMI cable for displaying 4K2K data.
DX12
DirectX 12 introduces the next version of Direct3D, the graphics API at the heart of DirectX. Direct3D is one of the most critical pieces of a game or game engine, and we've redesigned it to be faster and more efficient than ever before. Direct3D 12 enables richer scenes, more objects, and full utilization of modern GPU hardware.
Integrated HDMI with HDCP
Onboard HDMI connector allows full video & audio support. It has industry-leading high definition video quality.
PCIe M.2
PCIe M.2 32Gb/s delivers the highest bandwidth and lower latency. It is 3 times faster compared with PCIe M.2 10Gb/s.
PCIe 3.0
PCIe 3.0 is the ubiquitous and general-purpose PCI Express I/O standard. At 8GT/s bit rate, the interconnect performance bandwidth is doubled over PCIe 2.0, while preserving compatibility with software and mechanical interfaces.
SATAIII 6Gbps
SATAIII 6Gbps provides a higher bandwidth to retrieve and transfer HD media. With this super speed data transfer, SATAIII allows an incredible data boost which is 2x faster than the SATA II.
Dual DDR4
The primary advantages of DDR4 over DDR3, include higher module density, lower voltage requirements, coupled with higher data transfer rate.
USB 3.2 Gen1 Type-A
USB 3.2 Gen1 delivers a compelling performance boosts and can be used to connect multiple devices without worrying about compatibility. It is capable of data transfer speeds up to 5Gbps and backwards compatible with all existing USB products.
Super Durable Solid Caps
The best quality solid state capacitors with ultra low ESR design, the Super Durable Solid Caps doubles the lifespan.
Moistureproof PCB
The PCB will be oxidizing easily by damp or absorbed moisture, and ionic migration or CAF (Conductive Anodic Filament) will be generated. Moistureproof PCB meets high density and high reliability requirements for moisture proof.
OC / OV / OH Protection
OC / OV / OH Protection design detects overvoltage conditions and prevents voltage surges from spreading in real time. It also actively cuts off the overvoltage supply to protect your system.
BullGuard Internet Security (90 days FREE trial)
BullGuard Internet Security comes with the broadest line-up of internet security features on the market, including: a cutting-edge dual Antivirus engine, Online Backup for your precious files, PC Tune Up to speed up your system, a Game Mode for a seamless gaming experience, Parental Control, Firewall, Safe Browsing and many more. Make the most of your digital life with Bullguard!
UEFI BIOS
Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) is a brand new framework that provides a revolutionary interface. It is a modern clear and easy-to-use graphical user interface. The UEFI comes with a colorful easy-understand icons lead users into the setup layer directly.
BIO-Flasher
BIO-Flasher is a convenient BIOS update tool. Just launch this tool and put the BIOS on USB pen driver before entering the OS. You can update your BIOS with only a few clicks without preparing an additional floppy disk or other complicated flash utility.
A.I FAN
With A.I FAN users can ensure that their gaming PC can maintain its performance while staying cool. According to different cooling needs and usage scenarios, users can control speed modes. Allows users to have more customizability of fan modes and automatically detects different temperatures to make fan operate at defined speed for optimal cooling performance.
A.I TP Control
A.I TP Control is designed for overclockers. It provides a user-friendly BIOS environment that overclockers can adjust the temperature setting to keep your PC safe and enjoy extreme overclocking performance.
Smart Update
Biostar Smart Update is a utility that can help users run online update. It can download the drivers for your motherboard from Biostar official website and install them automatically.
HDMI
The terms HDMI and HDMI High-Definition Multimedia Interface, and the HDMI Logo are trademarks or registered trademarks of HDMI Licensing Administrator, Inc. in the United States and other countries.
| Tootja | Biostar |
| Tootekood | A520MHP |
| EAN | 4712960688124 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Emaplaadi kujutegur | micro ATX |
| Kujutegur | Micro-ATX |
| Laius | 235 mm |
| Sügavus | 190 mm |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori pesa | SAM4 |
| .: Kiibistik ( Chipset ) :. | |
| Kiibistik ( Chipset) | AMD A520 |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu tüüp | DDR4 |
| Taktsagedus | 2133/2400/2667/2933/3200/3600/3800/4000/4133/4266 MHz |
| Mälupesad | 2 |
| Maksimaalne sisemälu | 64 GB |
| Graafikakaart | |
| Integreeritud graafikaadapter | Depending on CPU |
| .: Audio :. | |
| Intregeeritud helikaart | Realtek ALC897 |
| Audioväljundi kanalid | 3 |
| .: Võrgustumine :. | |
| Ethernet LAN | Gigabit |
| WiFi | Ei |
| Bluetooth | Ei |
| Laienduspesad | |
| PCI Expressi x1 (Gen 3.x) pesad | 2 |
| PCI Expressi x16 (Gen 3.x) pesad | 1 |
| Kõvaketta tugi | |
| SATA | Jah |
| M.2 (M) siinide arv | 1 |
| RAID | SATA 0, 1, 10 |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| PS/2-portide kogus | 1 |
| VGA (D-Sub) portide arv | 1 |
| HDMI-portide arv | 1 |
| USB 2.0 portide arv | 4 |
| USB 2.0 | 4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Brutokaal | 0.68 kg |
| Netokaal | 0.52 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.003645 cubm |
| Muud näitajad | |
| Number of storage drives supported | 1 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Unit Box Width | 0.225 |
| Unit Box Length | 0.27 |
| Unit Box Height | 0.06 |
| Supported memory clock speed (max) | 4400 MHz |
| Supported processor sockets (cooler) | Socket AM4 |
| USB 3.2 | 2 |
| Processor manufacturer | AMD |
| Supported storage drive interfaces | M.2,PCI Express 3.0,SATA III |
| Supported memory module capacities | 16GB/32GB/8GB |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 2 |
| Power fan connector | Jah |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| CnCode | 84733020 |
| Line-in | Jah |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| CPU fan connector | Jah |
| Front panel audio connector | Jah |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Motherboard chipset family | AMD |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| ATX Power connector (24-pin) | Jah |
| BIOS type | UEFI |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| Compatible processor series | AMD Ryzen 3000 Series/AMD Ryzen 4000 Series/AMD Ryzen 5000 Series |
| Supported processor sockets | Socket AM4 |
| Product Net Weight | 0.52 kg |
| Front panel connector | Jah |
| Audio connector | Jah |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| Number of HDDs supported | 4 |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Summary | Biostar A520MHP. Processor manufacturer: AMD, Processor socket: Socket AM4, Compatible processor series: AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series. Supported memory types: DDR4-SDRAM, Maximum internal memory: 64 GB, Memory slots type: SO-DIMM. Supported storage drive interfaces: M.2, PCI Express 3.0, SATA III, Supported storage drive types: HDD & SSD, RAID levels: 0, 1, 10. Ethernet interface type: Gigabit Ethernet, LAN controller: Realtek RTL8111H. Component for: PC, Motherboard form factor: micro ATX, Motherboard chipset family: AMD |
| Unit Calculated Volume | 0.003645 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.68 kg |
| Kaasas tarkvara | BullGuard (90 days FREE trial) |
| Component for | PC |
| HDCP | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=1162&data-type=OVERVIEW |
| Transpordipakendi kaal | 0.68 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 6 cm |
| Transpordipakendi laius | 22.5 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 27 cm |
| DirectX version | 12.0 |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Microphone in | Jah |
| Motherboard chipset | AMD A520 |
| Power source type | ATX |
| RAID support | Jah |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 11 |
| LAN controller | Realtek RTL8111H |
| Mudel | A520MHP |
| Number of memory slots | 2 |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Raid Levels | 0/1/10 |
| Supported memory clock speeds | 2133/2400/2667/2933/3200/3600/3800/4000/4133/4266/4400 MHz |
| USB 2.0 connectors | 2 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||