Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 8.16 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Clarity and Colors, All in One
Experience clear, vibrant 24-hour monitoring, even in total darkness, with the VIGI Full-Color camera. Its 4MP resolution, large-aperture
lens, high-sensitivity sensor, and supplemental lights deliver comprehensive, colorful surveillance.
Network Anywhere You Need It
No need to connect network cables. Just insert a Nano-SIM card, then your camera is ready to connect to a 4G LTE network. Enjoy hassle-free installation and simple monitoring in places where the internet is not available, such as farms, forests, and construction sites.
Powerful Pan Tilt
Cover every corner flexibly with VIGI’s Pan Tilt camera. Customized patrol routes provide more intelligent and quick options to monitor key areas (up to 8 points for each route), reducing manual costs for adjusting pan & tilt angles repeatedly.
Human & Vehicle Classification
Integrated AI chips support advanced algorithms to distinguish humans and vehicles from other objects. You can flexibly customize alarm rules to match your monitoring needs and receive more accurate event notifications.
Automatic Tracking
Automatically tracks persons or vehicles of interest and provides seamless and longer video. This way, you will better understand what's happening and take action without wasting time on irrelevant footage.
Smart Detection for Efficient Monitoring
By setting the detection rules in advance, VIGI AI-powered cameras can accurately capture various abnormal events. This will greatly reduce false alarms and cover your specified monitoring needs in different scenarios.
Active Defense
Warn potential intruders off instantly with sound and light to pro-actively protect your property, even while away from the scene.
Two-Way Audio
With voice intercom support, carry two-way conversations while watching your feed from anywhere.
Smart Video Coding by H.265+
Without using any extra bandwidth, your cameras transmit compressed crystal-clear video to save disk space, ease network loads, and reduce monitoring costs without sacrificing image quality.
Remote Management
Take full control over your security anytime and anywhere on the VIGI app or client.
One system. Full security.
Run your business with peace of mind.
The VIGI professional surveillance system by TP-Link is dedicated to protecting the business you’ve worked hard to build — whenever, wherever. Our outstanding functions, reliable quality guarantees, and simplified installation work together to ensure your business stays safe and sound.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | VIGIC540-4G(4MM) |
| EAN | 4895252504910 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | IP security camera |
| Tootja koduleht | https://www.tp-link.com/my/business-networking/vigi-network-camera/vigi-c540-4g/#overview |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Turret |
| .: Mälu :. | |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash) |
| .: Audio :. | |
| Sisseehitatud mikrofon | Built-in |
| .: Kaamera :. | |
| Lens viewing angle, vertical | 43 ° |
| .: Võrgustumine :. | |
| 3G-standardid | WCDMA |
| Ethernet LAN | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | CE/RoHS |
| Objektiivi süsteem | |
| Lens viewing angle, diagonal | 94 ° |
| Lens viewing angle, horizontal | 80 ° |
| Toide | |
| Toitenõuded | 12V DC/1A, 5.5mm Coaxial Power Plug |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | C540-4G |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -30 - 60 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.69 kg |
| Brutokaal | 1.21 kg |
| Laius | 120 mm |
| Sügavus | 182 mm |
| Kõrgus | 201 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 120 × 182 × 201 mm (excluding antennas) |
| Toote kaal | 690 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.009408 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 1.21 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 24.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 16 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 24 cm |
| Muud andmed | |
| Password protection | Jah |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Reset button | Jah |
| Number of cameras | 1 |
| Mounting kit | Jah |
| IP address filtering | Jah |
| Night vision | Jah |
| Image quality adjustment | Brightness/Contrast/Mirror/Saturation/Sharpness |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Jah |
| Live view | Jah |
| Sample rate | 8 kHz |
| Number of illumination LEDs | 4 |
| LED type | IR/White |
| HTTPS encryption | Jah |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| Unit Box Height | 0.245 |
| Unit Box Length | 0.24 |
| Unit Box Width | 0.16 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.009408 cubm |
| Product Net Weight | 0.69 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.21 kg |
| Summary | TP-Link VIGI C540-4G. Type: IP security camera, Placement supported: Indoor & outdoor, Connectivity technology: Wired. Mounting type: Ceiling/wall, Product colour: Black, White, Form factor: Turret. Lens viewing angle, horizontal: 80°, Lens viewing angle, vertical: 43°, Lens viewing angle, diagonal: 94°. Sensor type: CMOS, Optical sensor size: 25.4 / 3.06 mm (1 / 3.06"). Detect distance: 80 m, Observe distance: 33 m, Recognize distance: 16 m |
| Product colour | Black/White |
| Tilt angle range | 0 - 120 ° |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Camera pan control | Jah |
| Camera tilt control | Jah |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Jah |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Privacy masking | Jah |
| Mirror | Jah |
| Number of lenses | 1 |
| Digest authentication | Jah |
| Basic event | Motion Detection, Camera Tampering Detection, Exception |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection |
| Behavior analysis | Intrusion detection,Line crossing detection |
| Infrared (IR) cut-off filter | Jah |
| 3D positioning | Jah |
| Detect distance | 80 m |
| Identify distance | 8 m |
| Observe distance | 33 m |
| Recognize distance | 16 m |
| Number of Privacy masking areas | 4 |
| Bit rate control | Constant Bit Rate (CBR),Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bit rate range | 64 - 64 Kbit/s |
| SIM card slot | Jah |
| Auto patrol mode | Jah |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| Day/night mode | Jah |
| DC output voltage | 12 |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Minimum aperture number | 1.6 |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Noise reduction | Jah |
| Power source type | DC |
| Sensor type | CMOS |
| SIM card type | NanoSIM |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080)/2048 x 1280/2304 x 1296/2560 x 1440/320 x 240/352 x 288/640 x 480 (VGA) |
| Video compression formats | H.264/H.264+/H.265/H.265+ |
| Zoom capability | Jah |
| Bit rate | 256 Kbps - 4 Mbps |
| Built-in HDD | Ei |
| Built-in microphone | Jah |
| Camera shutter speed | 1/3 - 1/10000 s |
| Certification | RCM, BSMI, VCCI, NTRA, KC |
| Connectivity Technology | Wired |
| Environment | Outdoor |
| Focal Length | 3.6 - 4mm |
| Frame Rate | 30 fps |
| Housing material | Plastic |
| IR Illumination | Jah |
| Lens diameter | 4 mm |
| Luminous flux | 0.005 lm |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| Night vision distance | 30 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating temperature range | -30–60 °C |
| Optical sensor size | 1/3.06 " |
| Package depth | 213 mm |
| Package height | 243 mm |
| Package weight | 1160 g |
| Package width | 163 mm |
| Pan range | 0 - 348 ° |
| Pan speed | 44 °/sec |
| Pixel Resolution | 4 Mega Pixel |
| Resolution | 4 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/3.06” |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Tilt speed | 44 °/sec |
| Total megapixels | 4 MP |
| Video streaming | Jah |
| Wireless connections | WLAN |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||