Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
7 PoE+ Ports (65 W Budget) for Network Deployment
All eight ports of the MS108GP are gigabit ports, with seven PoE+ ports (1-7). Each PoE+ port supports a maximum of 30 W and is compliant with the 802.3af/at Powered Devices. The total 65 W PoE power budget* enables a variety of uses, including surveillance for offices, dormitories, and small businesses. IP cameras, access points, IP phones, PCs, video recorders, and more are all completely compatible with it.
No Fuss
No need for electricians; simplify installation and deployment.
Cost-Efficiency
Getting rid of extra cables and power adapters will save money on infrastructure.
Flexibility
Deployment in complex situations is made possible by more placement possibilities.
Power Management
Improves power usage while intelligently protecting your gadgets from power surges.
IEEE 802.3af/at
PoE ports compliant with the 802.3af/at Powered Devices.
Long-Range up to 250 m with Extend Mode**
Extend Mode** increases PoE transmission distance to 250 m. MS108GP has 7 long-range ports with PoE+. Turn on the Extend Mode and make it ideal for installing surveillance cameras over wide areas.
Traffic Separation
With only one click, isolation mode divides traffic for ports 1-7 to prevent snooping/tampering and isolate broadcast storms for greater protection.
Port Prioritization
Prioritizing the data of specific ports would ensure the high quality of delicate applications, such as voice and video, in crucial business domains.
Plug and Play
MS108GP offers auto-negotiation (10/100/1000 M) and automated MDI/MDIX. There is no additional configuration needed. It is simple to use and saves time and effort.
Durable and Silent
MS108GP's durable metal case allows for efficient heat dissipation, excellent signal interference prevention, equipment stability, and long network life.
| Tootja | MERCUSYS |
| Tootekood | MS108GP |
| EAN | 6957939001209 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.mercusys.com/en/product/details/ms108gp |
| .: Võrgustumine :. | |
| Half duplex | Jah |
| Auto MDI/MDI-X | Jah |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendpinge | 53.5 V |
| Sisendvool | 1.31 A |
| Power over Ethernet (PoE) | Jah |
| Sisendsagedus | 50 Hz |
| Võimsustarve (tüüpiline) | 5.07 W |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Policy-based routing | Jah |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| IEEE 802.3af | Jah |
| IEEE 802.3at | Jah |
| IEEE 802.3x | Jah |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 220 V |
| Mudeli originaalnimi | MS108GP |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.5 kg |
| Brutokaal | 0.858 kg |
| Laius | 171 mm |
| Sügavus | 98 mm |
| Kõrgus | 27 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 171x98x27 мм |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | AC |
| Max kogus transpordipakendis | 12 |
| Pakendi maht | 0.00252 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 10.3 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 28 cm |
| Transpordipakendi laius | 27 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 40 cm |
| Muud andmed | |
| Flow control support | Jah |
| Unit Calculated Volume | 0.00252 cubm |
| Product Net Weight | 0.5 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.858 kg |
| Summary | Mercusys 8-Port Gigabit Desktop Switch with 7-Port PoE+. Switch type: Managed. Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 8. Full duplex. MAC address table: 8000 entries. Networking standards: IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3x. Power over Ethernet (PoE). Wall mountable |
| Units per Shipping Box | 12 |
| CnCode | 85176200 |
| Unit Box Width | 0.19 |
| Unit Box Length | 0.125 |
| Unit Box Height | 0.085 |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 7 |
| Product colour | Black |
| Traffic classification | Jah |
| Web-based management | Jah |
| Rack mounting | Ei |
| Wall mountable | Jah |
| Networking standards | IEEE 802.3af/IEEE 802.3at/IEEE 802.3x |
| Full duplex | Jah |
| Store-and-forward | Jah |
| 10G support | Ei |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Power supply included | Jah |
| Quick start guide | Jah |
| 10Base-T / 100Base-TX / 1000Base-T | 8 |
| Desktop/pedestal | Jah |
| Heat dissipation | 262.922 BTU/h |
| Housing material | Metal |
| MAC address table | 8000 entries |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| PoE+ ports | 7 |
| Power Options | PoE |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 65 W |
| Power Source | AC |
| Stackable | Ei |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch type | Managed |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||