Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 6.68 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Highly intuitive, the Smart Managed Switch can manage local networks. With the DoLynk Care platform, it can also perform cloud management. The switch performs operation and maintenance using topology visualization on front-end, transmission and back-end storage devices that are in the security system and IT system. With its full metal design, the switch has great heat dissipation and can operate in temperatures ranging -10°C to 55°C. It offers EMC and has protection against overvoltage, overcurrent, static electricity, lightning strikes, pulses and other types of interference. For the PoE series Smart
Managed Switch, power is supplied up to 250 meters away. The orange port supplies up to 60 W and the red port provides up to 90 W. Also, link aggregation and STP are available on select models to ensure
the network remains stable. The switch can be used in small and medium-sized businesses such as supermarkets, offices, restaurants, cafés and hotels.
Cloud Management
Devices can be managed through the DoLynk Care app and performs real-time monitoring of the network. The app also displays the status of devices, triggers alarms for errors in real time and sends
notifications.
Network Topology Management
Supports the LLDP protocol and is able to generate and display the network topology, so that you can quickly identify issues, and perform operation and maintenance remotely on devices that are in the
topology.
BT 90W (Red Port)
The red ports support IEEE802.3af, IEEE802.3at, IEEE802.3bt and HiPoE standards, with a maximum output power consumption of 90W per port. Suitable for powering high-power devices.
Long Distance PoE
The transmission distance of a PoE port can be up to 250 m, meeting the requirement of wired transmission (bandwidth reduced to 10 Mbps).
PoE Watchdog
Adopts the innovative PoE Watchdog. PoE Watchdog can be switched on by dialing/turning on the WEB page switch. It enables the switch to automatically detect port status and restart the failed ports to recover connection in case of IPC connection exception. This enables intelligent operation and maintenance management in its true sense and effectively reduces manual maintenance costs.
Loop Protection
When a loop is detected, the loop alarm will be triggered and the elimination mechanism will activate to prevent broadcast storms from occurring.
| Tootja | DAHUA |
| Tootekood | CS4218-16ET-135 |
| EAN | 6923172571236 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Transmission/Cloud-Managed-Switches/CS4218-16ET-135 |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Power over Ethernet (PoE) | Jah |
| Turvalisus | |
| DHCP features | DHCP client |
| Protokollid | |
| DHCP | Jah |
| Andmeedastus | |
| Jumbo frames | 15000 |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| 10/100M | 16 |
| IEEE 802.3 | Jah |
| IEEE 802.3ab | Jah |
| IEEE 802.3af | Jah |
| IEEE 802.3at | Jah |
| IEEE 802.3u | Jah |
| IEEE 802.3x | Jah |
| IEEE 802.3z | Jah |
| PoE ports | 16 |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -10 - 55 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 2.23 kg |
| Brutokaal | 3.08 kg |
| Laius | 220 mm |
| Sügavus | 440 mm |
| Kõrgus | 44 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 440 mm × 220 mm × 44 mm |
| Toote kaal | 2230 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.01677 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 3.08 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 9 cm |
| Transpordipakendi laius | 34.5 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 54 cm |
| Muud andmed | |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Switch layer | L2 |
| Jumbo frames support | Jah |
| 10G support | Ei |
| VLAN support | Jah |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 16 |
| Networking standards | IEEE 802.3/IEEE 802.3ad/IEEE 802.3u/IEEE 802.3x/IEEE 802.3z |
| Rack mounting | Jah |
| Web-based management | Jah |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 18 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Number of VLANs | 32 |
| Product Net Weight | 2.23 kg |
| Reset button | Jah |
| Product colour | Black |
| Summary | Dahua Technology DH-CS4218-16ET-135. Switch type: Managed, Switch layer: L2. Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 18. MAC address table: 8000 entries, Switching capacity: 7.2 Gbit/s. Networking standards: IEEE 802.3, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z. Power over Ethernet (PoE). Rack mounting |
| Unit Calculated Weight | 3.44 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.01948 cubm |
| Units per Shipping Box | 5 |
| CnCode | 85176200 |
| Unit Box Width | 0.345 |
| Unit Box Length | 0.54 |
| Unit Box Height | 0.09 |
| Power supply included | Jah |
| Combo 10/100/1000M-T/SFP | 2 |
| Desktop/pedestal | Jah |
| Forwarding rate | 5.36 Mpps |
| Housing material | Metal |
| MAC address table | 8000 entries |
| Mean time between failures (MTBF) | 763.502 h |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Package depth | 540 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 2880 g |
| Package width | 342 mm |
| Packet buffer memory | 4 MB |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 30 W |
| Power Source | AC |
| Primary port count | 18 |
| Rack | Jah |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 7.2 Gbit/s |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 135 W |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||