Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Equip Your Computer with Bluetooth 5.3
Bluetooth 5.4 Nano USB Adapter
Faster and Further Bluetooth 5.4
MA530 makes your PC Bluetooth-capable with ultra-fast Bluetooth 5.4 which achieves more stable connection, farther range and faster transmission speeds. Just connect your Bluetooth devices to your computer and enjoy with ease.†
Play Music from Across the Room
Thanks to the improvements to Bluetooth, MA530 has a longer range of transmission between devices like your music player and PC. With a farther transmission distance, enjoy lossless audio via your Bluetooth headset without hovering around your computer. Now, there’s no need to worry about distance impacting your music listening.
Link to Your Computer via Bluetooth
Non-Bluetooth PCs and laptops can be made Bluetooth-capable using the MA530. To enjoy it effortlessly, simply connect your Bluetooth devices to your PC. It has a strong wireless connection and can support up to seven Bluetooth devices simultaneously. With quicker transmission speeds, you can move files, music, and videos between your Bluetooth devices and PC.
Plug in and Forget it
With its ultra-compact design, the MA530 is extremely convenient for use both at home and on the road. All you need to do is connect this miniature adapter to a computer’s USB port. You can then leave it plugged in without worrying about it falling out or getting lost.
Compatible with Windows Operating System
MA530 fully supports for the latest Windows 11. And it is also backwards compatible with Windows10/8.1/8/7.
| Tootja | MERCUSYS |
| Tootekood | MA530 |
| EAN | 6957939002176 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | Adapter |
| Tootja koduleht | https://www.mercusys.com/en/product/details/ma530 |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Mälu :. | |
| Component for | PC/Thin Client/Tablet/Server/Workstation |
| .: Võrgustumine :. | |
| Bluetoothi versioon | 5.4 |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| Liides | Bluetooth |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Toide USB kaudu | Jah |
| Nupud | |
| Sisendi tüüp | USB Type-A |
| .: Toetatud operatsioonisüsteemid :. | |
| Windows 10 | Jah |
| Windows 7 | Jah |
| Windows 8 | Jah |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.02 kg |
| Brutokaal | 0.037 kg |
| Laius | 14.94 mm |
| Sügavus | 19.15 mm |
| Kõrgus | 7.19 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 19.15×14.94×7.19 mm |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.00022 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.037 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 11 cm |
| Transpordipakendi laius | 10 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 2 cm |
| Muud andmed | |
| Product colour | Black/Metallic |
| Summary | Mercusys Bluetooth 5.3 Nano USB Adapter. Connectivity technology: Wireless, Host interface: USB Type-A, Interface: Bluetooth. USB powered. Product colour: Black, Metallic |
| Unit Calculated Weight | 0.037 kg |
| Product Net Weight | 0.02 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.00022 cubm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Bluetooth 5.3 | Jah |
| CnCode | 84733020 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Unit Box Length | 0.02 |
| Unit Box Height | 0.11 |
| Windows 11 | Jah |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Internal | Ei |
| Plug and Play | Jah |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 11/Windows 7/Windows 8/Windows 8.1 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||