Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Share Your 4G LTE Network
Take full advantage of your cutting-edge 4G LTE network with the Archer MR200, which allows you to share network with multiple devices so you can enjoy uninterrupted HD movies, rapid file downloads that won't freeze up. It is also fully compatible with FDD-LTE and TDD-LTE, which are supported by most operators around the world.
Got SIM Card? Then Plug and Play!
With an integrated 4G LTE modem and a built-in SIM card slot, all you need to do insert a SIM card and turn on the Archer MR200. Enjoying fast, stable Wi-Fi on a 4G LTE network has never been easier.
Internet Access for up to 64 Devices Simultaneously
The Archer MR200 can easily share a 3G/4G connection with up to 64 wireless devices like tablets, laptops and mobile phones at the same time. It can also provide internet access for desktop computers via the LAN ports.
Wi-Fi Where You Need It
The Archer MR200 offers unmatched convenience and versatility. The ability to quickly establish powerful wireless networks can be tremendously important. The Archer MR200 is the perfect solution whether you're at home or working in a remote location. Just plug it in to boost on-site productivity and stay connected in a diverse range of environments. From the exhibition center to the RV, the Archer MR200 has you covered.
Support TP-Link OneMesh™
Co-work with TP-Link OneMesh products, to provide a more flexible and cost-effective Mesh network with a single Wi-Fi name for seamless whole-home coverage.
Personalize Your Home Network
Archer MR200 provides a wealth of advanced tools for personalized management.
Available WAN Connection
The WAN/LAN port enables Archer MR200 to work as a traditional wireless router which is compatible with cable, fiber, and DSL modems. And when it's set as a wireless router, its 3G/4G connection works as a backup to provide a sustained and reliable internet connection for you.
Easy Management
Set up the Archer MR200 in minutes thanks to its intuitive web interface and the powerful Tether app. Manage network settings, including Parental Controls and Access Control from any Android or iOS device. Control your home network whenever and wherever you are.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | ARCHER MR202 |
| EAN | 8885020625745 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | Router |
| Tootja koduleht | https://www.tp-link.com/ae/home-networking/5g-4g-router/archer-mr202/ |
| Seadme tüüp | Tabletop router |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Võrgustumine :. | |
| 3G-standardid | DC-HSPA+/HSPA/HSPA+/UMTS |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB port | Ei |
| Turvalisus | |
| 64, 128-bit WEP | Jah |
| WPA - Wi-Fi Protected Access | Jah |
| WPA2 - Wi-Fi Protected Access | Jah |
| Antenn | |
| Antenna design | External |
| Antennide arv | 2 |
| Juhtmevaba LAN-i omadused | |
| IEEE 802.11a | Jah |
| IEEE 802.11ac | Jah |
| IEEE 802.11b | Jah |
| IEEE 802.11g | Jah |
| IEEE 802.11n | Jah |
| Wi-Fi laineala | 2.4 GHz/5 GHz |
| WiFi andmeedastuskiirused | 750 Mbps |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| 10/100M | 3 |
| Funktsioonid | |
| Number of guest networks (5 GHz) | 1 |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Mobiilivõrk | |
| 4G | Jah |
| Muud funktsioonid | |
| Saatevõimsus | 20 dBm |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| WAN-ühendus | |
| Ethernet WAN | Jah |
| DSL WAN | Ei |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.4 kg |
| Brutokaal | 0.76 kg |
| Mõõtmed (l x s x k) | 174 × 124.5 × 33.5 mm |
| .: Pakendi sisu :. | |
| AC-adapter kaasa arvatud | Jah |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | LAN (RJ-45) |
| Max kogus transpordipakendis | 10 |
| Pakendi maht | 0.005728 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 7.6 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 37.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 32.5 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 47 cm |
| Muud andmed | |
| Unit Calculated Volume | 0.005728 cubm |
| Unit Box Height | 0.225 |
| Unit Box Length | 0.31 |
| Unit Box Width | 0.065 |
| Receiver sensitivity | 5 GHz: 11a 54M: -77 dBm 11ac VHT20 MCS0: -95.5 dBm 11ac VHT20 MCS8: -73 dBm 11ac VHT40 MCS0: -93 dBm 11ac VHT20 MCS9: -68 dBm 11ac VHT80 MCS0: -90 dBm 11ac VHT20 MCS9: -65 dBm 2.4 GHz: 11g 54M: -74.5 dBm 11n HT20 MCS0: -92 dBm 11n HT20 MCS7: -73 dBm 11n H |
| LAN \ WAN ports | 1 |
| Firewall security | DoS, SPI Firewall, IP & MAC Address Binding |
| CnCode | 85176200 |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Product Net Weight | 0.4 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.76 kg |
| Summary | TP-Link Archer MR202. WAN connection type: RJ-45. Wi-Fi band: Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 5 (802.11ac), WLAN data transfer rate (max): 733 Mbit/s. Ethernet LAN interface type: Fast Ethernet, Ethernet LAN data rates: 10,100 Mbit/s, Receiver sensitivity: 5 GHz: 11a 54M: -77 dBm 11ac VHT20 MCS0: -95.5 dBm 11ac VHT20 MCS8: -73 dBm 11ac VHT40 MCS0: -93.... 3G standards: DC-HSPA+, HSPA, HSPA+, UMTS, 4G standard: LTE-TDD & LTE-FDD. Security algorithms: 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK, Firewall security: DoS, SPI Firewall, IP & MAC Address Binding |
| Product colour | Black |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Security algorithms | 128-bit WEP/64-bit WEP/WPA/WPA2/WPA2-PSK/WPA-PSK |
| Quick installation guide | Jah |
| WLAN data transfer rate (second band) | 433 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| Dynamic DNS (DDNS) | Jah |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| DHCP server | Jah |
| WAN connection type | RJ-45 |
| WLAN data transfer rate (max) | 733 Mbit/s |
| SIM card slot | Jah |
| Antennas quantity | 2 |
| DC-in jack | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Certification | CE, RoHS |
| Ethernet LAN data rates | 10/100 Mbit/s |
| Firewall | Jah |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||