Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Compact and Cost-effective, Help You Print with Ease and Convenience
Small Size, High Speed
With compact form, can be placed in any place freely A4 printing speed up to 22 pages per minute, easily improve work efficiency
Driverless Installation, Easy to Use
Win8.1/Win10/Win11 systems support driverless installation. The driver will be installed automatically when the printer is connected for the first time
Convenient Mobile Printing with Bluetooth and Pantum App
Support AirPrint, Mopria, Wi-Fi direct connection, Bluetooth configuration (iOS 11.0~16.0/Android 6.0~12.0), and Pantum App, enabling users to enjoy wireless printing from various mobile devices
Excellent Compatibility with 2.4G/5G Dual-band Wi-Fi
Support 2.4G/5G dual-band Wi-Fi, compatible with 5G version routers, and have better applicability, which can provide a flexible and convenient mobile printing experience
Performance and Configuration Upgrade
The memory of this series is upgraded to 256MB and equipped with an 800MHz high-speed processor, which can smoothly handle large file printing and avoid freezing
Equipped with Robust Metal Frame inside
Stronger and durable support to ensure the stability of the printer
| Tootja | Pantum |
| Tootekood | BP2300NW |
| EAN | 6936358046336 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://eu.pantum.com/product-center/1752589603319685122.html |
| .: Üldised omadused :. | |
| Printimisvärvid | Black |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Ei |
| .: Toimimine :. | |
| Sound pressure level (printing) | 52 dB |
| Sound power level (standby) | 30 dB |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori seeria | 800 MHz |
| .: Mälu :. | |
| Paigaldatud operatiivmälu | 256 MB |
| Sisemälu | 256MB |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | Jah |
| Bluetooth | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB 2.0 portide arv | 1 |
| USB port | Jah |
| Pabereid sisse | |
| Total input capacity | 150 sheets |
| Printimise tehnoloogia | |
| Page description languages | GDI |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | BP2300NW |
| Paberikassett | |
| Paper tray media types | Card stock/Envelopes/Labels/Plain paper/Thick paper/Thin paper/Transparencies |
| Paper tray media weight | 60 - 163 g/m² |
| Maximum number of input trays | 1 |
| .: Toetatud operatsioonisüsteemid :. | |
| Windows 10 | Jah |
| Windows 7 | Jah |
| Windows 8 | Jah |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 220 mm |
| Sügavus | 337 mm |
| Kõrgus | 179 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 337x220x179mm |
| Toote kaal | 4800 g |
| Muud andmed | |
| Market positioning | Home & office |
| Linux operating systems supported | Ubuntu 16.04/Ubuntu 18.04 LTS/Ubuntu 20.04 LTS/Ubuntu 22.04 |
| Other operating systems supported | Android/iOS |
| Built-in processor | Jah |
| Number of print cartridges | 1 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2012/Windows Server 2016/Windows Server 2019 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Duplex printing | Jah |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Power consumption (printing) | 370 W |
| Windows 11 | Jah |
| Total output capacity | 100 sheets |
| Total number of input trays | 1 |
| Duplex printing mode | Manual |
| Product colour | White |
| Summary | Pantum BP2300NW. Print technology: Laser. Number of print cartridges: 1, Maximum duty cycle: 10000 pages per month. Maximum ISO A-series paper size: A4. Print speed (black, normal quality, A4/US Letter): 23 ppm, Duplex printing. Wi-Fi. Product colour: White |
| Unit Calculated Weight | 5.95 kg |
| Product Net Weight | 4.8 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.025116 cubm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Box Width | 0.28 |
| Unit Box Length | 0.39 |
| Unit Box Height | 0.23 |
| Built-in display | Ei |
| Control type | Buttons |
| Direct printing | Jah |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite/Mac OS X 10.11 El Capitan/Mac OS X 10.12 Sierra/Mac OS X 10.13 High Sierra/Mac OS X 10.15 Catalina/Mac OS X 11.0 Big Sur/Mac OS X 12.0 Monterey/Mac OS X 13.0 Ventura |
| Print technology | Laser |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 11/Windows 7/Windows 8.1/Windows XP |
| Built-in Network | W-LAN 802.11a/b/g |
| Colour printing | Ei |
| Duty Cycle, Maximum | 15000 Pages/month |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| First print | 8.2 sec |
| Full-duplex | Jah |
| Linux | Jah |
| MacOS | Jah |
| Maximum duty cycle | 10000 pages per month |
| Maximum input capacity | 150 sheets |
| Maximum output capacity | 100 sheets |
| Paper Handling input | 150 sheets |
| Paper Handling output | 100 sheets |
| Power consumption (ready) | 38 W |
| Power consumption (standby) | 2 W |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 23 ppm |
| Print speed PPM | 33 |
| Printer Technology | Laser |
| Resolution up to | 1200x1200 dpi |
| Time to first page (black, normal) | 7.8 s |
| USB 2.0 | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||