Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Ever Watchful,
Ever Ready
Indoor/Outdoor Pan/Tilt Security Wi-Fi Camera
Add Security to Your Home.Wherever.Whenever.
Enioy flexible placement indoors or outdoors. Get all-round protection with a 1080p full HD live view, displaying vivid colors even at night.
Pan/Tilt View
Smooth and Instant Viewing Experience
A wide range of coverage to capture every moment
Smart AI Detection and Notification
Smart AI identifies people and detects crying babies, notifying users as needed.
Motion Detection and Notifications
Customizable Your Activity Zones to Know What Matters
Control what alerts you receive by creating multiple custom activity zones around areas that matter.
Precise Smart Motion Tracking
Always Know What Matters Most to You
When motion activity is detected, tracks and follows the individuals and pets to keep it within view.
Vivid Colors, Even at Night
Instead of black-and-white images, Tapo C206 offers full-color images at night with built-in spotlights, ensuring details in low-light conditions.
Two-Way Audio
Use crisp two-way audio to communicate with nosy roommates, family, or even mischievous.
Protect Your Privacy from the Very Beginning
Privacy Zone
Set customizable block zones to keep certain spaces from being recorded so you never need to worry about personal moments being leaked.Filter out any personal spaces, like your bed, and only record areas that require monitoring such as doorways and windows to ensure your privacy remains just that—private.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | TAPO C206 |
| EAN | 1210002602624 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | IP security camera |
| Tootja koduleht | https://www.tapo.com/en/product/smart-camera/tapo-c206/ |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | White |
| Sisseehitatud kõlar(id) | Jah |
| .: Mälu :. | |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash) |
| .: Kaamera :. | |
| Lens viewing angle, vertical | 73.5 ° |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Võimsustarve (tüüpiline) | 2.3 W |
| Juhtmevaba LAN-i omadused | |
| IEEE 802.11 b/g | Jah |
| IEEE 802.11n | Jah |
| Objektiivi süsteem | |
| Lens viewing angle, horizontal | 85 ° |
| Lens viewing angle, diagonal | 41 ° |
| Toide | |
| Toitenõuded | 5 V DC Power Adapter |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | Indoor/Outdoor Home Security Wi-Fi Camera |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -20 - 50 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 105.3 mm |
| Sügavus | 77.8 mm |
| Kõrgus | 69.8 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 105.3 × 77.8 × 69.8 mm |
| Toote kaal | 220 g |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | Tapo C206 Camera × 1 Mounting Bracket × 1 Mounting Template × 1 Mounting Anchors × 4 Mounting Screws × 4 Power Adapter × 1 2 m USB Adapter Cable × 1 Quick Start Guide |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Muud andmed | |
| Placement supported | Indoor |
| Supported network protocols | TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP |
| Reset button | Jah |
| Number of cameras | 1 |
| Mounting kit | Jah |
| Networking standards | IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/IEEE 802.11n |
| Night vision | Jah |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Jah |
| Live view | Jah |
| LED type | IR |
| DC output current | 1 A |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Unit Calculated Weight | 0.567 kg |
| Infrared (IR) cut-off filter | Jah |
| Number of lenses | 1 |
| Number of sensors | 1 |
| Product colour | White |
| Summary | TP-Link Tapo C206. Type: IP security camera, Placement supported: Indoor, Connectivity technology: Wireless. Mounting type: Desk, Product colour: White, International Protection (IP) code: IP65. Lens viewing angle, horizontal: 85°, Lens viewing angle, vertical: 73.5°, Lens viewing angle, diagonal: 41°. Sensor type: CMOS, Optical sensor size: 25.4 / 3 mm (1 / 3"). Fixed focal length: 4 mm |
| Unit Box Height | 0.16 |
| Product Net Weight | 0.22 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.003167 cubm |
| Units per Shipping Box | 24 |
| Unit Box Width | 0.09 |
| Unit Box Length | 0.19 |
| Cloud-managed | Jah |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| Day/night mode | Jah |
| DC output voltage | 5 |
| DC-in jack | Jah |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Maximum aperture number | 2 |
| Mounting type | Desk |
| Power source type | DC |
| Sensor type | CMOS |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Video compression formats | H.264 |
| Video formats supported | H.264 |
| Audio system | 2-way |
| Built-in HDD | Ei |
| Built-in microphone | Jah |
| Camera design | Other |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Environment | Submersible |
| Fixed focal length | 4 mm |
| Focal Length | 4.1 - 12mm |
| Frame Rate | 30 fps |
| IR Illumination | Jah |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| MicroSD Card Slot | 1 |
| Night vision distance | 12 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature range | -20 ºC ~ 50 ºC |
| Optical sensor size | 1/3 " |
| Sensor size | 1/3“ Progressive Scan CMOS Starlight Sensor |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Wi-Fi data rate (max) | 72.2 Mbit/s |
| Wireless connections | WiFi |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||