Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
See Wide, Zoom Sharp, Secure Everything.
Indoor/Outdoor Dual Lens
Pan/Tilt Security Camera
2K Dual Lens
Get the Full Picture
with Dual Optics
Flexible Dual Coverage
The bottom telephoto lens features automatic pan and tilt to follow motion or shift focus between different areas as needed. The top wide-angle lens is fixed but can be manually adjusted during installation 360° to allow for adjustable viewing.
Synchronized Smart Tracking:
Seamlessly Follows Movement
The two cameras dynamically work together to ensure you never miss a moment – when the fixed lens detects events like motion, people, and pets, the pan/tilt lens will automatically pivot to focus on and track the moving object.
Magnify Details with Telephoto Lens
The 6mm telephoto lens delivers 3× clarity compared to standard lens and supports up to 10.8× digital zoom, ensuring every detail is clearly visible when you zoom in.
Panoramic Coverage of Two Areas, Simultaneously
Monitor two separate areas at the same time with just one powerful camera. Reduce blind spots and get a more thorough, comprehensive overview of your home.
Instant Detail with One-Tap Smart Focus
One tap for instant clarity: select an area in the wide-angle view, and the pan/tilt camera will focus on it instantly.
Smarter, More Accurate Notifications Powered by AI
Stay informed with smart AI detection that recognizes and notifies you of people, pets, vehicles, and even baby cries – all without any subscription fees. Tailor your alerts by selecting which types of detection will trigger notifications.
360° Patrol, Preset Views & Custom Schedules
Activate Patrol Mode for continuous 360° surveillance, define up to 8 specific preset viewing points, and set personalized schedules to monitor specific areas at certain times.
Engineered for Weather Resilience
Delivers reliable surveillance through rain, snow, dust, and scorching heat. Monitor your property with confidence, no matter the weather.
Pair with Smart Assistants
Includes seamless integration with Amazon Alexa, Google Assistant, and Samsung SmartThings. View live streams on your Echo Show or Chromecast.
Two-Way Audio
Built-in premium microphone and speakers ensure you can hear and be heard with exceptional clarity.
Install Anywhere: Adaptable Indoor & Outdoor Monitoring
Tapo C246D can be positioned upright or upside down, placed discreetly on a desk, securely mounted on a wall, affixed to the ceiling, or even held by a rod – engineered to adapt and provide reliable monitoring in any indoor or outdoor setting.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | TAPO C246D |
| EAN | 1210002602723 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | IP security camera |
| Tootja koduleht | https://www.tp-link.com/us/home-networking/cloud-camera/tapo-c246d/#specifications |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Box |
| Toote värv | White |
| Sisseehitatud kõlar(id) | Jah |
| .: Mälu :. | |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash) |
| .: Audio :. | |
| Sisseehitatud mikrofon | Built-in |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendsagedus | 50/60 Hz |
| Turvalisus | |
| Siren noise level | 99 dB |
| Juhtmevaba LAN-i omadused | |
| IEEE 802.11 b/g | Jah |
| IEEE 802.11n | Jah |
| Toide | |
| Toitenõuded | 5 V DC Power Adapter |
| Voolutarve | 300 mA |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 100-240 V |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -20 - 50 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 78 mm |
| Sügavus | 76.83 mm |
| Kõrgus | 106.83 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 78 x 76.83 x 106.83 mm |
| Toote kaal | 277 g |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | Tapo C246D Camera × 1 Mounting Bracket × 1 Mounting Template Sticker × 1 Mounting Anchors × 4 Mounting Screws × 4 Power Adapter × 1 3 m USB Adapter Cable × 1 Quick Start Guide |
| Muud andmed | |
| Built-in siren | Jah |
| Security algorithms | HTTPS/SSL/TLS/WPA2-PSK |
| Placement supported | Outdoor |
| Night vision | Jah |
| Live view | Jah |
| Motion sensor | Jah |
| Channel bandwidth | 2400 MHz |
| Video motion detection | Jah |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Unit Box Height | 0.16 |
| Unit Box Length | 0.19 |
| Unit Box Width | 0.09 |
| Units per Shipping Box | 24 |
| Unit Calculated Volume | 0.003282 cubm |
| Product Net Weight | 0.277 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.675 kg |
| Summary | TP-Link Indoor/Outdoor Dual Lens Pan/Tilt Security Camera. Type: IP security camera, Placement supported: Outdoor, Connectivity technology: Wired. Mounting type: Wall, Product colour: White, Form factor: Box. Field of view (FOV) angle: 107.8°. Sensor type: CMOS, Optical sensor size: 25.4 / 2.8 mm (1 / 2.8"). Digital zoom: 10.8x, Fixed focal length: 2.8 mm |
| Product colour | White |
| Number of sensors | 1 |
| Number of lenses | 2 |
| Human and vehicle targets classification | Jah |
| Cloud-managed | Jah |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Mounting type | Wall |
| Power source type | DC |
| Sensor type | CMOS |
| Video compression formats | H.264 |
| Zoom capability | Jah |
| Built-in microphone | Jah |
| Camera design | Other |
| Connectivity Technology | Wired |
| Digital Zoom | 10.8 x |
| Environment | Submersible |
| Field of view (FOV) angle | 107.8 ° |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Focal Length | 2.8 - 3.5mm |
| Frame Rate | 15 fps |
| IR Illumination | Jah |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| MicroSD Card Slot | 1 |
| Night vision distance | 12 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature range | -20 ºC ~ 50 ºC |
| Optical sensor size | 1/2.8 " |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 690 g |
| Package width | 110 mm |
| Resolution | 3 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.8“ Progressive Scan CMOS Starlight Sensor |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Total megapixels | 3 MP |
| Wi-Fi data rate (max) | 72.2 Mbit/s |
| Wireless connections | WiFi |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||