Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 15.80 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
The toughest Galaxy Watch ever
Impact-ready cushion design
Titanium shades. New in Blue.
Galaxy Watch Ultra is available in Titanium Gray, Titanium Silver, Titanium White and now Titanium Blue. With performance bands to match, each finish makes a statement in the spirit of adventure.
High-endurance battery power
Our longest-lasting Watch battery ever plus new power saving modes keep your health monitoring on-track for days even if you go off-grid.
Bands for anything.
One UI for everything.
Gear up for every expedition with a range of band options for all terrains. With the new One UI 8 Watch, powered by an all-new processor, Galaxy Watch Ultra has you covered wherever you roam.
At a glance in any light
When dark falls, Night mode keeps your info visible without straining your eyes. Perfect for preserving the beauty of the night sky when you're deep in the wild.
Galaxy AI
Galaxy AI icon
Know your score.
Own your day.
Start your day strong with a score that calculates your physical readiness based on yesterday's activity. Energy Score Galaxy AI analyzes key indicators of your overall condition and gives you a daily score so you can crush your goals.
Power up cycling with Functional Threshold Power
With a power meter paired with your Galaxy smartphone, Galaxy AI quickly estimates your Functional Threshold Power based on your own heart rate. Set your training intensity according to your FTP and hit your peak performance.
Track heart stress while you sleep
Vascular Load monitoring shows you when there’s an increase in your stress level and the factors that affect it, like diet and sleep. Plus, it offers get targeted suggestions to improve and help protect against heart disease.
Nourish and flourish with AGEs index
For the first time on Galaxy Watch, see how your diet could affect your metabolic health with the new Advanced Glycation End-products (AGES) index. Monitor your meal choices, improve your lifestyle and maintain peak performance.
In perfect sync with your phone
Galaxy Watch Ultra connects seamlessly with your Galaxy devices and comes LTE-enabled so you can leave your phone at home.
Raise. Speak. Solved.
Stay one step ahead of your day with a watch that helps navigate tasks and to-do lists. Need to send a text while on a run? Raise your wrist and speak your command and your Watch does the rest for you.
Watch pairs with your Android smartphone
Galaxy Watch works seamlessly with Samsung phones and also works with other Android phones.
Download the Galaxy Wearable and Samsung Health apps to get started using Galaxy Watch with your device.
| Tootja | SAMSUNG |
| Tootekood | SM-L705FZA2EUE |
| EAN | 8806097625377 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.samsung.com/us/watches/galaxy-watch-ultra/ |
| .: Üldised omadused :. | |
| Kiirendusmõõtur | Jah |
| .: Disain :. | |
| Watch case colour | Grey/Titanium |
| Watch case size | 47 mm |
| Watch case material | Titanium |
| Toote värv | Titanium Grey |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori mudel | Exynos W1000 |
| Protsessorituumad | 5 |
| Protsessori seeria | Penta-core |
| .: Mälu :. | |
| RAM capacity | 2000 MB |
| Sisemälu | 32GB |
| .: Ekraan :. | |
| Display technology marketing name | Super AMOLED |
| Ekraani diagonaal | 1.5 " |
| Ekraani resolutsioon | 480 x 480 pixels |
| Ekraani tehnoloogia | AMOLED |
| Ekraani resolutsioon | 480 x 480 |
| Ekraani diagonaal | 1.5" |
| Ekraani pind | CineCrystal |
| Puutetundlik ekraan | Jah |
| .: Audio :. | |
| Toetatud audioformaadid | 3GA/AAC/AMR/AWB/M4A/MP3/OGA/OGG/WAV |
| .: Võrgustumine :. | |
| Mobile network generation | 4G |
| 3G-standardid | UMTS/WCDMA |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.3 |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Wear OS |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Aku tüüp | Lithium-Ion polymer rechargeable |
| Aku mahutavus | 590 mAh |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | Galaxy Watch Ultra LTE(2025) |
| Muud funktsioonid | |
| Mobile network connection | Jah |
| Navigeerimine | |
| Galileo | Jah |
| BeiDou | Jah |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 47.1 mm |
| Sügavus | 47.4 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 47.4 x 47.4 x 12.1 mm |
| Toote kaal | 60.5 g |
| Muud andmed | |
| Unit Calculated Volume | 0.0008939 cubm |
| Market positioning | Smartwatch |
| Colour display | Jah |
| Battery life (power save mode) | 100 h |
| Processor manufacturer | Samsung |
| Unit Box Height | 0.05 |
| Unit Box Length | 0.19 |
| Unit Box Width | 0.06 |
| CnCode | 91021200 |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Product Net Weight | 0.0605 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.346 kg |
| Summary | Samsung Galaxy Watch Ultra. Display diagonal: 3.81 cm (1.5"), Display technology: AMOLED, Display resolution: 480 x 480 pixels, Touchscreen. RAM capacity: 2000 MB, Flash memory: 64 GB. Wi-Fi. GPS (satellite). Battery capacity: 590 mAh. Weight: 60.5 g. Band colour: Orange. Operating system installed: Wear OS |
| Virtual assistant | Samsung Bixby |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Military standard | MIL-STD-810H |
| Quality of sleep | Jah |
| Closure type | Double prong strap buckle |
| Geomagnetic sensor | Jah |
| Activity tracker | Jah |
| Always-on display | Jah |
| Heart rate sensor type | Optical |
| Battery life (GPS mode) | 48 h |
| Sports activity apps | Samsung Health |
| Band colour | Orange |
| Barometer | Jah |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| GLONASS | Jah |
| GPS (satellite) | Jah |
| Gyroscope | Jah |
| Heart rate monitor | Jah |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Near Field Communication (NFC) | Jah |
| SIM card type | eSIM |
| 3G bands supported | 1900/2100/850/900 MHz |
| 4G bands supported | 1800/1900/2100/2600/600/700/800/850/900 MHz |
| Battery type | Built-in battery |
| Built-in microphone | Jah |
| Charging time | 1.6 h |
| Display brightness | 600 cd/m² |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Flash Memory | 64 GB |
| GPS / geotagging | Jah |
| Pixel density | 327 ppi |
| Shape | Round |
| Thickness | 12.1 mm |
| Water resistance | 10 ATM |
| Wireless connections | Bluetooth/LTE/NFC/WLAN |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||