Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
The Device is a layer-2 commercial switch. It has a high-performance switching engine and a large buffer memory to ensure smooth video stream transmission. With a full-metal and fanless design, the Device features great heat dissipation capability on the shell surface. The Device is an unmanaged switch, so it does not need to be configured through web interface, which simplifies installation.
Robust Design
Built to last, the architecture of the switch makes it highly reliable, operating with high-efficiency non-stop.
Plug and Play
Hassle-free, it does not require any configuration. Simply use after it is powered on.
Optimized Performance
All ports can transmit streams at high speeds without delay.
Easy Installation
Both desktop and wall mount installation are supported, making it suitable for a wide variety of scenarios.
| Tootja | DAHUA |
| Tootekood | SG1008-EUR |
| EAN | 6923172590497 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Dedicated-Products/Project-Exclusive/Transmission/SG1008 |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendvool | 1 A |
| Power over Ethernet (PoE) | Ei |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | CE |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| 10/100/1000M | 8 |
| IEEE 802.3 | Jah |
| IEEE 802.3ab | Jah |
| IEEE 802.3u | Jah |
| IEEE 802.3x | Jah |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | SG1008-EUR |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 45 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 133.5 mm |
| Sügavus | 56 mm |
| Kõrgus | 22 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 154.0 × 91.0 × 74.5 mm |
| Toote kaal | 230 g |
| Muud andmed | |
| Unit Box Length | 0.155 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| DC input voltage | 5 V |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T/100BASE-T/10BASE-T |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| 10G support | Ei |
| Switch layer | L2 |
| Unit Box Height | 0.075 |
| Unit Box Width | 0.09 |
| Units per Shipping Box | 30 |
| Unit Calculated Volume | 0.001325 cubm |
| Product Net Weight | 0.16 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.347 kg |
| Summary | Dahua Technology SG1008-EUR. Switch type: Unmanaged, Switch layer: L2. Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 8. MAC address table: 2000 entries, Switching capacity: 16 Gbit/s. DC input voltage: 5 V |
| Product colour | Black |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 8 |
| Power supply included | Jah |
| Forwarding rate | 11.904 Mpps |
| Housing material | Metal |
| MAC address table | 2000 entries |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Package depth | 91 mm |
| Package height | 74.5 mm |
| Package weight | 350 g |
| Package width | 154 mm |
| Packet buffer memory | 1.5 MB |
| Power Source | DC |
| Primary port count | 8 |
| Software Included | 5 VDC; 1 A |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 16 Gbit/s |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||