Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 7.14 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Equipped with a high performance switching engine, the 28-Port All-Gigabit Managed Switch performs optimally. It has low transmission delay, large buffer and is highly reliable. It also has a strong switching capability and optimizes transmission performance when accessing Ultra HD videos. With its full metal design and fanless design, the device has great heat dissipation and is low power consumption, working in environments ranging from –10°C to 55°C (+14°F to +131°F). With protection against overvoltage, EMC and overcurrent from power input terminals, the switch effectively resists interference from static
electricity, lightning, and pulses. It also has powerful network management functions, supporting IGMP Snooping, Link Aggregation, QoS, LLDP, STP/RSTP, Web.
Link Aggregation
Combines multiple physical links into one virtual channel for dynamic redundancy and load balancing, ensuring that the connection remains stable.
Quality of Service (QoS)
Uses mechanisms designed to control bandwidth, delay, jitter, and loss to ensure the performance of services when the capacity is limited.
Link layer discovery protocol (LLDP)
Enables network devices to advertise their information mutually, allowing you to conveniently monitor and manage devices in the local topology. This makes it easy for administrators to effectively perform
troubleshooting.
Spanning Tree Protocol (STP)
Uses algorithms that calculate the best loop-free path through a Layer 2 network while providing path redundancy to prevent the occurrence of broadcast storms and enhance the stability of operations and services.
IGMP snooping
Listens to multicast traffic, and solely forwards information to registered clients based on the multicast forwarding table. This ensures the safety of information and improves network efficiency.
Fanless Design
The fanless design reduces noise, enhances user experience, reduces mechanical losses and improves service life to a certain extent.
| Tootja | DAHUA |
| Tootekood | SG4028 |
| EAN | 6923172594006 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Transmission/IT-Channel-Products/Managed-Switch/SG4028 |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Power over Ethernet (PoE) | Ei |
| Turvalisus | |
| DHCP features | DHCP client/DHCP server/DHCP snooping |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | CE |
| Sustainability compliance | Jah |
| Andmeedastus | |
| Jumbo frames | 10000 |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| IEEE 802.3x | Jah |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | DH-SG4028 |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -10 - 55 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 163.85 mm |
| Sügavus | 440 mm |
| Kõrgus | 43.65 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 440 mm × 163.85 mm × 43.65 mm |
| Toote kaal | 1570 g |
| Muud andmed | |
| IGMP snooping | Jah |
| Console port | RJ-45 |
| DC input voltage | 12 V |
| Flow control support | Jah |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 26 |
| VLAN support | Jah |
| 10G support | Ei |
| Number of VLANs | 4000 |
| Jumbo frames support | Jah |
| Switch layer | L2 |
| Full duplex | Jah |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 26 |
| Networking standards | IEEE 802.1x/IEEE 802.3x |
| Quality of Service (QoS) support | Jah |
| Rack mounting | Jah |
| Unit Box Length | 0.53 |
| Product colour | Black |
| Summary | Dahua Technology SG4028. Switch type: Managed, Switch layer: L2. Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 26, Console port: RJ-45. Full duplex. MAC address table: 8000 entries, Switching capacity: 56 Gbit/s. Networking standards: IEEE 802.1x, IEEE 802.3x. DC input voltage: 12 V. Rack mounting |
| Unit Calculated Weight | 2.73 kg |
| Product Net Weight | 1.57 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.01603 cubm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Box Width | 0.275 |
| Web-based management | Jah |
| Unit Box Height | 0.11 |
| Fanless | Jah |
| Link aggregation | Jah |
| Spanning tree protocol | Jah |
| Reset button | Jah |
| Power supply included | Jah |
| 10Base-T / 100Base-TX / 1000Base-T | 26 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Forwarding rate | 41.664 Mpps |
| MAC address table | 8000 entries |
| Mean time between failures (MTBF) | 467125.73 h |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature range | –10°C to +55°C |
| Package depth | 520 mm |
| Package height | 107 mm |
| Package weight | 2250 g |
| Package width | 271 mm |
| Packet buffer memory | 4.1 MB |
| Power Options | 12V |
| Power Source | AC |
| Primary port count | 26 |
| SFP | 2 |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 56 Gbit/s |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||