Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
With this Club3D USB 3.2 Gen1 Active Repeater Cable CAC-1406, you can go far beyond the standard USB Cable length limitation of 3 meters /9.84 feet, without loss of Data Transfer Speed. The USB 3.2 Gen1 Active Repeater Cables are fully Plug & Play and do not require any driver installation. Just connect your external USB device like External HDD/NAS/Digital Camera or External USB Graphics to your system with the CAC-1406 and have flexibility of the increased 15 meters / 49.2 feet of extra cable length. Also for a VR experience at the sofa away from the notebook or PC this cable provides you with the freedom of movement.
The CAC-1406 supports data transfer rates up to 5Gbps over the full length of the cable.
For powering the repeater, we included our CAC-1408, an USB Type A to Micro USB M/M cable of 1m/3.28ft. You have the flexibility to power the CAC-1406 on each of the repeaters or at the end with the provided CAC-1408.
| Tootja | CLUB3D |
| Tootekood | CAC-1406 |
| EAN | 8719214471798 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.club-3d.com/en/detail/2530/usb_3.2_gen1_active_repeater_cable_15m-_49.2_ft_m-f_28awg/ |
| Ühilduvad tooted | For powering the repeater, we included our CAC-1408, an USB Type A to Micro USB M/M cable of 1m/3.28ft. You have the flexibility to power the CAC-1406 on each of the repeaters or at the end with the provided CAC-1408. |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB versioon | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Kaabli pikkus | 15 m |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Paper/cardboard packaging weight | 92 g |
| Kaabli tüüp | Round cable |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | USB 3.2 Gen1 Active Repeater Cable 15m/ 49.2 ft M/F 28AWG |
| Logistika andmed | |
| Kogus transpordikasti kohta | 1 |
| Plastic packaging weight | 6 g |
| Unit Box Length | 0.21 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| USB 3.2 | 2 |
| Output current (max) | 2.4 A |
| USB/Lightning cable type | USB to USB |
| Unit Box Height | 0.21 |
| Connector 1 gender | Male |
| Unit Box Width | 0.075 |
| Unit Calculated Volume | 0.003308 cubm |
| Product Net Weight | 0.949 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.07 kg |
| Summary | CLUB3D USB 3.2 Gen1 Active Repeater Cable 15m/ 49.2 ft M/F 28AWG. Cable length: 15 m. Connector 1: USB A, Connector 2: USB A, USB version: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Maximum data transfer rate: 5 Gbit/s, Product colour: Black |
| Harmonized System (HS) code | 8544 4290 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Country of origin | China |
| Plug and Play | Jah |
| Certification | Meets ROHS, FCC, and CE EMI requirements |
| Connectors | USB 3.2 Gen1 Male , 3.2 Gen1 Female |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Output Voltage | 5 V |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Pikkus | 15 m |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||