Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 18.18 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Polychrome SYNC
Create your own unique colorful light effects.
With the integrated ARGB LEDs, you can create your own unique colorful light effects which can also be switched on and off. It can also be synchronized with your ASRock motherboards that support Polychrome SYNC.
LED Switch & ARGB Header
LED Switch
You can quickly and easily switch on/off the ARGB LEDs that are equipped with not only your graphics card but also the connected ARGB devices.
ARGB Header
With the ARGB Header, it can connect extra ARGB strips/devices to make the lighting effects more rich and vivid.
Triple Fan Design
Triple fan design helps to optimize system cooling to reduce the operating temperature.
Stylish Metal Backplate
Solid, Fancy, Cool.
Designed to avoid PCB bending. The fancy outlook makes the graphic card more legendary in visual. It also helps to enhance cooling with the premium thermal pads equipped backside.
Striped Ring Fan
Designed For Enhanced Airflow
ASRock’s all new Striped Ring Fan get more lateral intake and to provide better airflow through the cooling array.
0dB Silent Cooling
Spin For Cooling, Stop For Silence.
The fan spins when the temperature goes high for the optimal cooling, and stops when the temperature goes low for the complete silence.
Air Deflecting Fin
Guide Airflow to Go Through Regularly & Quickly.
Guide the airflow to go more regularly and quickly to enhance the cooling efficiency by the V-shaped cutting fins and the V-shaped air vents.
Ultra-fit Heatpipe
Consolidated to Maximize the Contact.
The heatpipes are consolidated to maximize the contact among each others and also the GPU baseplate for the optimized heat dissipation.
Nickel-plated Copper Base
Maximize GPU Contact Area.
With premium copper base heatsink design, the direct contact area to the GPU would be maximized to improve thermal transfer effectively.
High-density Metal Welding
Improve Heat Dissipation.
Effectively isolate all coverage of the gap between pipe and stacked fins, hence improve heat dissipation effectively.
| Tootja | ASROCK |
| Tootekood | RX9060XT SL 16GO |
| EAN | 4711581490857 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Radeon%20RX%209060%20XT%20Steel%20Legend%2016GB%20OC/#Overview |
| .: Üldised omadused :. | |
| Toetatud ekraanide arv | 3 |
| Dual Link DVI | Ei |
| Pistiku tüüp | PCI Express x16 5.0 |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | White |
| Jahutuse tüüp | Active |
| .: Protsessor :. | |
| CUDA | Ei |
| .: Ekraan :. | |
| HDCP | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| Jahutus | |
| Ventilaatorite arv | 3 fan(s) |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| DisplayPort versioon | 2.1a |
| Logistika andmed | |
| Kogus transpordikasti kohta | 5 |
| Muud funktsioonid | |
| Andmeedastuskiirus | 20 Gbit/s |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Summary | Asrock AMD Radeon RX 9060 XT Steel Legend 16GB OC. Graphics processor family: AMD, Graphics processor: Radeon RX 9060 XT. Discrete graphics card memory: 16 GB, Graphics card memory type: GDDR6, Memory bus: 128 bit. Maximum resolution: 7680 x 4320 pixels. DirectX version: 12 Ultimate, OpenGL version: 4.6. Interface type: PCI Express x16 5.0. Cooling type: Active, Number of fans: 3 fan(s), Illumination colour: Amber, Blue, Green, Red. |
| Unit Calculated Weight | 1.68 kg |
| Product Net Weight | 0.967 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.011 cubm |
| Illumination colour | Amber/Blue/Green/Red |
| Unit Box Width | 0.095 |
| Unit Box Length | 0.405 |
| Unit Box Height | 0.215 |
| Stream Processors | 2048 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Graphics processor | Radeon RX 9060 XT |
| Graphics processor family | AMD |
| Illumination | Jah |
| OpenGL version | 4.6 |
| TV tuner integrated | Ei |
| Minimum system power supply | 550 W |
| Number of slots | 2.55 |
| Processor boost clock speed | 3320 MHz |
| Sügavus | 131 mm |
| Kõrgus | 51 mm |
| Toote kaal | 967 g |
| Pikkus | 298 mm |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||