Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 6.97 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
4K Ultra HD
More Clarity, Finer Details
4K resolution has 4x the number of pixels compared to 1080p. This results in greater image clarity, finer details, and a sharper picture. Capture license plates, smaller objects, and more with 4K.
More Definition, Sharper Images
Utilizing an Edge Improvement algorithm, the Tapo C460 delivers crisper edges and finer details, from facial features to text and even plant textures.
Accurately Identify with Starlight Color Night Vision
With a highly sensitive starlight sensor and integrated spotlights, enjoy full-color night vision. Enhanced colors offer improved context and detail for quicker, more accurate observations.
Go Magnetic – Installs Almost Anywhere!
This battery-powered Wi-Fi camera provides 100% wire-free installation.
Use the magnetic base to lock on to any iron surface or mount it on the wall with wire-free versatility.
Enduring Power for Continuous Security
With its remarkable 10,000mAh built-in rechargeable battery,
Tapo C460 reduces the frequency of recharges, providing up to 200 days of uninterrupted performance on a single charge.
Endless Solar Power,
Maintenance-Free
Enjoy a maintenance-free security experience with the Tapo Solar Panel (sold separately), ensuring uninterrupted power supply.
Dual-Band Wi-Fi Connectivity
The Tapo C460 can connect to both 5 GHz and 2.4 GHz Wi-Fi bands for range flexibility. The 5 GHz connection offers faster speeds at shorter distances while the 2.4 GHz connection provides a longer range.
Detect People, Vehicles & Pets with No Subscription
Tapo C460 accurately identifies people, vehicles, and pets to reduce false alerts and unnecessary notifications.
Rapid & Reliable Alerts
An advanced processor allows for faster detection speeds with accurate alerts versus previous Tapo cameras. Utilize the built-in siren, custom alarms, 2-way audio, and light intensity to deter unwanted visitors.
24/7 Capture
Always On, Always Monitoring
Ditch battery limitations and experience 24/7 continuous capture. With automatic capture intervals, every crucial moment is recorded, ensuring nothing goes unnoticed.
Your Privacy, Our Priority
Anti-Theft Alarm
Tapo C460 is always vigilant – if an intruder attempts to tamper or move the camera, an alarm will sound and you will receive a notification.
MicroSD Data Encryption
Encrypt the data stored on your microSD card in the Tapo app to protect your privacy, preventing unauthorized access to video recordings.
Versatile Storage Options
Three convenient storage options are available to store your camera footage.
Local microSD Storage
Support up to 512GB of local storage via microSD card. (microSD card sold separately)
Unified Local Storage
Consolidate recording from all your Tapo cameras with the optional Tapo H200 hub, providing a centralized, cost-effective storage solution for multi-camera systems.
Tapo Care Cloud Service
Receive rich notifications with snapshots, encrypted protection, data backups, and 30-day video clip history with Tapo Care cloud service.
Features for Added Security and Convenience
Built to Last, Rain or Shine
With an IP66 weatherproof rating, Tapo C460 withstands rain, dust, snow, and harsh sun, ensuring durability in any environment.
Never Miss a Delivery
Speak with guests or delivery couriers through clear two-way audio, even when you're away from home.
Control With Your Voice
Seamlessly integrates with Amazon Alexa and Google Assistant for hands-free control and convenient check-ins.
No Power, No Problem
The C460 continues to record even during disruptions such as power and Wi-Fi outages.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | TAPO C460 |
| EAN | 8885020629545 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | IP security camera |
| Tootja koduleht | https://www.tp-link.com/en/home-networking/cloud-camera/tapo-c460/ |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Bullet |
| .: Mälu :. | |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash) |
| .: Kaamera :. | |
| Lens viewing angle, vertical | 59 ° |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | Ei |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku mahutavus | 10000 mAh |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendsagedus | 50/60 Hz |
| Võimsustarve (tüüpiline) | 0.983 W |
| Turvalisus | |
| Siren noise level | 100 dB |
| Antenn | |
| Antenni tüüp | Internal |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | BSMI/CE/Federal Communications Commission (FCC)/KC/NCC/RCM |
| Objektiivi süsteem | |
| Lens viewing angle, diagonal | 134 ° |
| Lens viewing angle, horizontal | 113 ° |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 100 - 240 V |
| Mudeli originaalnimi | Wire-Free Indoor/Outdoor Security Camera SPEC:4K UHD (3840x2160), H.265/H.264 Supported, 16x UHD Digital Zoom, 2.4/5 GHz Dual Band Wi-Fi, 10000mAh Rechargeable Lithium-ion Battery |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -20 - 45 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 64.8 mm |
| Sügavus | 114.6 mm |
| Kõrgus | 64.8 mm |
| Toote kaal | 327 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Kaablid kaasa arvatud | USB |
| Muud andmed | |
| Security algorithms | 128-bit AES/SSL/TLS/WPA/WPA2-PSK |
| Placement supported | Outdoor |
| Supported network protocols | TCP/IP, ICMP, DNS, HTTPS, TCP, UDP |
| Reset button | Jah |
| Remotely operated | Jah |
| Number of cameras | 1 |
| Mounting kit | Jah |
| Networking standards | IEEE 802.11a/IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/IEEE 802.11n |
| Night vision | Jah |
| Image quality adjustment | DNR |
| Progressive scan | Jah |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Jah |
| Live view | Jah |
| Rechargeable battery | Jah |
| Built-in light | Jah |
| Mounting brackets included | Jah |
| Video motion detection | Jah |
| LED type | IR |
| Screws included | Jah |
| Remote viewing | Jah |
| DC output current | 2 A |
| Alert notification type | Push notification |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Unit Box Height | 0.082 |
| Unit Box Length | 0.179 |
| Unit Box Width | 0.149 |
| CnCode | 85258900 |
| Units per Shipping Box | 16 |
| Unit Calculated Volume | 0.002745 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.8 kg |
| Summary | TP-Link Tapo Wire-Free Indoor/Outdoor Security Camera SPEC:4K UHD (3840x2160), H.265/H.264 Supported, 16x UHD Digital Zoom, 2.4/5 GHz Dual Band Wi-Fi, 10000mAh Rechargeable Lithium-ion Battery. Type: IP security camera, Placement supported: Outdoor, Connectivity technology: Wireless. Mounting type: Ceiling/wall, Product colour: White, Form factor: Bullet. Field of view (FOV) angle: 134°, Lens viewing angle, horizontal: 113°, Lens viewing angle, vertical: 59°. Sensor type: CMOS, Optical sensor size: 25.4 / 2.7 mm (1 / 2.7"). Digital zoom: 18x, Fixed focal length: 3.17 mm |
| Product colour | White |
| Works with the Google Assistant | Jah |
| Virtual assistant | Amazon Alexa & Google Assistant |
| Works with Amazon Alexa | Jah |
| Smartphone/tablet remote support | Jah |
| Number of lenses | 1 |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection/Pet detection/Vehicle detection |
| Human and vehicle targets classification | Jah |
| Weatherproof | Jah |
| Cloud-managed | Jah |
| Built-in siren | Jah |
| Picture overlay | 3840 x 2160 pixels |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| Day/night mode | Jah |
| DC output voltage | 5 |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Maximum aperture number | 1.65 |
| Minimum aperture number | 1.65 |
| Mobile operating systems supported | Android 10/Android 10.0/Android 11.0/Android 12.0/Android 13.0/Android 14.0/Android 5.0/Android 5.1/Android 6.0/Android 7.0/Android 7.1/Android 7.1.2/Android 8.0/Android 8.1/Android 9.0/iOS 1/iOS 11.0/iOS 11.4/iOS 12/iOS 13/iOS 13.4/iOS 14/iOS 14.5/iOS 15 |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Noise reduction | Jah |
| Packaging content | Tapo C460 Camera ×1 Metal Plate ×1 Magnetic Base ×1 USB Adapter Cable ×1 Mounting Screws ×6 Mounting Anchors ×6 Camera Bracket ×1 Mounting Templates ×2 Quick Start Guide |
| Power source type | Battery,Solar |
| Protection features | Dustproof/Rain proof/Snow resistant |
| Sensor type | CMOS |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Supported video modes | 2160p |
| Video recording | Jah |
| Zoom capability | Jah |
| Audio system | 2-way |
| Built-in microphone | Jah |
| Certification | CE, FCC, DOE, CEC, RCM, KC, NCC, BSMI, NTRA, IP66 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Diameter | 64.8 mm |
| Digital Zoom | 18 x |
| Field of view (FOV) angle | 134 ° |
| Fixed focal length | 3.17 mm |
| Frame Rate | 15 fps |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Night vision distance | 14.9 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Optical sensor size | 1/2.7 " |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 84.5 mm |
| Package weight | 720 g |
| Package width | 150 mm |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Total megapixels | 8 MP |
| Video streaming | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||