Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 22.09 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Experience the essence of computing with the Aspire Lite, offering a diverse range of designs and sizes to perfectly fit every lifestyle. Our thin and light laptops combine style and substance, delivering an impressive experience both visually and functionally.
YOUR DAILY ESSENTIAL, ELEVATED
Efficiently handle any task with the Aspire Lite's responsive processors and ample memory, ensuring reliable performance. Enjoy generous storage with built-in capacity and the option to expand further with a microSD card slot1.
Windows 11 Home
Optimize your efficiency with the most used, trusted, productive and versatile OS for working, learning, developing and playing.
Copilot in Windows
With your everyday AI companion, Copilot in Windows, do more, quicker than ever with centralized generative AI assistance across multiple applications.2
DESIGNED FOR YOUR EVERYDAY
Experience a fresh take on laptop design with the Aspire Lite Series. Its sleek, minimalist profile makes it a stylish and portable companion for wherever your day takes you. Stay connected and productive with a variety of ports, including USB-C, HDMI, and more, allowing you to easily connect to your favorite devices.
YOUR VISION, REDEFINED
Experience the Aspire Lite's stunning display, where every detail comes to life in vibrant color. From movies and games to work and play, the high-resolution screen delivers an immersive experience that will exceed your expectations.
Acer Intelligence Space
Your central hub for intelligent device features, Acer Intelligence Space2 detects your system hardware and recommends compatible AI applications, helping you optimize performance, enhance your gaming experiences, and discover new tools effortlessly.
Creator Space
Create AI-generated content from text and images without the need to rely on cloud computing.
ProCam
Acer ProCam automatically recognizes gameplay highlights and records those moments.
| Tootja | ACER |
| Tootekood | NX.D73EL.002 |
| EAN | 4711474778291 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tooteseeria | Aspire |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Clamshell |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 16 " |
| Ekraani resolutsioon | 1920 x 1200 pixels |
| Puutetundlik ekraan | Ei |
| HD tüüp | WUXGA |
| Ekraani pind | Matt |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori perekond | Intel Core 5 |
| Protsessori mudel | 120U |
| Protsessori Turbo Boost sagedus | 5 GHz |
| Protsessori vahemälu tüüp | Smart Cache |
| Protsessorituumad | 10 |
| Protsessori harud | 12 |
| Protsessori vahemälu | 12 MB |
| L3-vahemälu | 12 MB |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu | 16 GB |
| Sisemälu tüüp | DDR5-SDRAM |
| Maksimaalne sisemälu | 16 GB |
| Mälu taktsagedus | 4800 MHz |
| .: Kõvaketas :. | |
| SSD ketta maht | 512 GB |
| Salvestusmaht kokku | 512 GB |
| Salvestusseade | SSD |
| .: Kaamera :. | |
| Esikaamera | Jah |
| Optiline draiv | |
| Optilise seadme tüüp | Ei |
| .: Võrgustumine :. | |
| Bluetooth | Jah |
| WiFi-standardid | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Jah |
| Lisaseadmed | |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash) |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| Klaviatuur ja hiir | |
| Numbriklaviatuur | Jah |
| Osutamisseade | Touchpad |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Windows 11 Home |
| Operatsioonisüsteemi arhitektuur | 64-bit |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| AC-adapteri toide | 65 W |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 357.8 mm |
| Kõrgus | 18.9 mm |
| Sügavus | 244.8 mm |
| Muud näitajad | |
| Unit Box Width | 0.305 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Jah |
| USB Type-C charging port | Jah |
| Colour name | Light Silver |
| Product colour | Silver |
| Summary | Acer Aspire Lite AL16-54P-52AL. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core 5, Processor model: 120U. Display diagonal: 40.6 cm (16"), HD type: WUXGA, Display resolution: 1920 x 1200 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel® Graphics. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Silver. Weight: 1.53 kg |
| Unit Calculated Weight | 2.5 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.009912 cubm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Display technology marketing name | ComfyView |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5 GHz |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Unit Box Length | 0.5 |
| Unit Box Height | 0.065 |
| Processor generation | Intel Core (Series 1) |
| Colour Gamut | 45 % |
| Performance cores | 2 |
| RGB colour space | NTSC |
| NVMe | Jah |
| Processor manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 2 |
| SSD form factor | M.2 |
| Privacy camera | Jah |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board graphics card | Jah |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Discrete graphics card | Ei |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 2 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.8 GHz |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Efficient cores | 8 |
| Efficient-core base frequency | 0.9 GHz |
| Performance-core base frequency | 1.4 GHz |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum turbo power | 55 W |
| Loomulik kuvasuhe | 16:10 |
| Cable lock slot | Jah |
| Cable lock slot type | Kensington |
| AC-adapter kaasa arvatud | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.acer.com/au-en/laptops/aspire/aspire-lite |
| Antenni tüüp | 2x2 |
| Toote kaal | 1530 g |
| Combo headphone/mic port | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Mobile network connection | Ei |
| Seadme tüüp | Laptop |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Built-in microphone | Jah |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Mudeli originaalnimi | AL16-54P-52AL |
| Panel Type | IPS |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||