Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 27.40 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Experience the essence of computing with the Aspire Lite, offering a diverse range of designs and sizes to perfectly fit every lifestyle. Our thin and light laptops combine style and substance, delivering an impressive experience both visually and functionally.
YOUR DAILY ESSENTIAL, ELEVATED
Efficiently handle any task with the Aspire Lite's responsive processors and ample memory, ensuring reliable performance. Enjoy generous storage with built-in capacity and the option to expand further with a microSD card slot1.
Windows 11 Home
Optimize your efficiency with the most used, trusted, productive and versatile OS for working, learning, developing and playing.
Copilot in Windows
With your everyday AI companion, Copilot in Windows, do more, quicker than ever with centralized generative AI assistance across multiple applications.2
DESIGNED FOR YOUR EVERYDAY
Experience a fresh take on laptop design with the Aspire Lite Series. Its sleek, minimalist profile makes it a stylish and portable companion for wherever your day takes you. Stay connected and productive with a variety of ports, including USB-C, HDMI, and more, allowing you to easily connect to your favorite devices.
YOUR VISION, REDEFINED
Experience the Aspire Lite's stunning display, where every detail comes to life in vibrant color. From movies and games to work and play, the high-resolution screen delivers an immersive experience that will exceed your expectations.
Acer Intelligence Space
Your central hub for intelligent device features, Acer Intelligence Space2 detects your system hardware and recommends compatible AI applications, helping you optimize performance, enhance your gaming experiences, and discover new tools effortlessly.
Creator Space
Create AI-generated content from text and images without the need to rely on cloud computing.
ProCam
Acer ProCam automatically recognizes gameplay highlights and records those moments.
| Tootja | ACER |
| Tootekood | NX.DMVEL.001 |
| EAN | 4711474863126 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tooteseeria | Aspire |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Clamshell |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 15.6 " |
| Ekraani resolutsioon | 1920 x 1080 pixels |
| Puutetundlik ekraan | Ei |
| HD tüüp | Full HD |
| Ekraani pind | Matt |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori sagedus | 2 GHz |
| Protsessori perekond | AMD Ryzen™ 7 |
| Protsessori mudel | 5825U |
| Protsessori Turbo Boost sagedus | 4.5 GHz |
| Protsessorituumad | 8 |
| Protsessori harud | 16 |
| L3-vahemälu | 16 MB |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu | 32 GB |
| Sisemälu tüüp | DDR4-SDRAM |
| Maksimaalne sisemälu | 32 GB |
| Mälupesad | 2x CSODIMM |
| .: Kõvaketas :. | |
| SSD ketta maht | 1000 GB |
| Salvestusmaht kokku | 1000 GB |
| Salvestusseade | SSD |
| .: Kaamera :. | |
| Esikaamera | Jah |
| Optiline draiv | |
| Optilise seadme tüüp | Ei |
| .: Võrgustumine :. | |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.1 |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB 2.0 portide arv | 1 |
| HDMI-portide arv | 1 |
| Klaviatuur ja hiir | |
| Numbriklaviatuur | Jah |
| Osutamisseade | Touchpad |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Windows 11 Home |
| Operatsioonisüsteemi arhitektuur | 64-bit |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| AC-adapteri toide | 65 W |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 359.3 mm |
| Kõrgus | 18.6 mm |
| Sügavus | 230.2 mm |
| Muud näitajad | |
| Unit Box Width | 0.305 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Colour name | Light Silver |
| Product colour | Silver |
| Summary | Acer Aspire Lite NX.DMVEL.001. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen™ 7, Processor model: 5825U, Processor frequency: 2 GHz. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: DDR4-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon Graphics. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Silver |
| Unit Calculated Weight | 2.6 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.009912 cubm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Display technology marketing name | ComfyView |
| USB Type-C charging port | Jah |
| Unit Box Length | 0.5 |
| Unit Box Height | 0.065 |
| Colour Gamut | 45 % |
| RGB colour space | NTSC |
| NVMe | Jah |
| Processor manufacturer | AMD |
| Number of microphones | 2 |
| SSD form factor | M.2 |
| On-board graphics card model | AMD Radeon Graphics |
| Front camera HD type | Full HD |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 2 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| On-board graphics card | Jah |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Discrete graphics card | Ei |
| Total SSDs capacity | 1000 GB |
| SSD interface | PCI Express |
| Loomulik kuvasuhe | 16:9 |
| AC-adapter kaasa arvatud | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.acer.com/ae-en/laptops/aspire/aspire-lite |
| Antenni tüüp | 2x2 |
| Toote kaal | 1490 g |
| Combo headphone/mic port | Jah |
| Mobile network connection | Ei |
| HDMI version | 1.4 |
| Seadme tüüp | Laptop |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Maksimaalne värskendussagedus | 60 Hz |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Battery life (max) | 8 h |
| Built-in microphone | Jah |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Front camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Mudeli originaalnimi | NX.DMVEL.001 |
| Panel Type | TN |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||