Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 36.01 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Smart, Streamlined, Safe
ASUS Vivobook 16 is the perfect sidekick for your daily adventures. With a speedy up to AMD Ryzen™ AI 7 350 processor, up to 32 GB1 of RAM, and up to a spacious 1 TB SSD2, you’ll breeze through tasks like a pro. Its stunning up to 16:10 FHD IPS 60 Hz 16-inch display brings everything to life in crisp detail. The sleek modern design features a comfy and quiet ASUS ErgoSense keyboard, a roomy touchpad with intuitive gesture support, and a flexible 180° hinge, making your workdays and playdays more efficient and enjoyable. Plus, with top-notch security features and military-grade durability, you can relax knowing your laptop is as tough as it is smart. Upgrade your everyday with this amazing ASUS Vivobook laptop!
Maximum RAM capacity may vary according to device configuration.
Maximum SSD capacity may vary according to device configuration.
Copilot is available in select global markets and will be rolled out to additional markets over time. Learn more. Copilot functionality is limited and has specific system requirements.
The screen-to-body ratio is calculated based on the visible body area of the display when the laptop is opened to 90 degree and the active display area. Percentage varies according to device configuration.
The testing regime includes the requirements of both military-grade standards and ASUS quality tests and varies depending on device. MIL-STD-810H testing is conducted on selected ASUS products only. Note that the MIL-STD-810H testing helps to ensure the quality of ASUS products but does not indicate a particular fitness for military use. Similarly, the test results should not be considered an indication or guarantee of future performance under the specified test conditions. Damage occurring under these test conditions or any attempt to replicate them would be considered accidental and would not be covered by the standard ASUS warranty. Additional coverage is available with ASUS Premium Care.↑
| Tootja | ASUS |
| Tootekood | 90NB15F2-M00AM0 |
| EAN | 4711636158329 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tooteseeria | VivoBook Series |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Clamshell |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 16 " |
| Ekraani resolutsioon | 1920 x 1200 pixels |
| Puutetundlik ekraan | Ei |
| HD tüüp | WUXGA |
| LED-tagantvalgustus | Jah |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori sagedus | 2 GHz |
| Protsessori perekond | AMD Ryzen™ AI 5 |
| Protsessori mudel | 330 |
| Protsessori Turbo Boost sagedus | 4.5 GHz |
| Protsessori vahemälu tüüp | L2 & L3 |
| Protsessorituumad | 4 |
| Protsessori harud | 8 |
| L3-vahemälu | 8 MB |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu | 16 GB |
| Sisemälu tüüp | DDR5-SDRAM |
| Maksimaalne sisemälu | 32 GB |
| Mälupesad | 1x SO-DIMM |
| .: Kõvaketas :. | |
| SSD ketta maht | 512 GB |
| Salvestusmaht kokku | 512 GB |
| Salvestusseade | SSD |
| .: Kaamera :. | |
| Esikaamera | Jah |
| Optiline draiv | |
| Optilise seadme tüüp | Ei |
| .: Võrgustumine :. | |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.3 |
| WiFi-standardid | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Ei |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| Klaviatuur ja hiir | |
| Numbriklaviatuur | Jah |
| Osutamisseade | Touchpad |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Windows 11 Home |
| Operatsioonisüsteemi arhitektuur | 64-bit |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| AC-adapteri toide | 65 W |
| AC-adapteri sagedus | 50 - 60 Hz |
| AC-adapteri sisendpinge | 100 - 240 V |
| AC-adapteri väljundpinge | 20 V |
| Turvalisus | |
| Usaldusväärse platvormi moodul (TPM) | Jah |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 357 mm |
| Sügavus | 250.6 mm |
| Muud näitajad | |
| Password protection | Jah |
| Password protection type | BIOS/User |
| Market positioning | Home |
| SSD form factor | M.2 |
| Anti-glare screen | Jah |
| Processor manufacturer | AMD |
| NVMe | Jah |
| Windows Hello | Jah |
| RGB colour space | NTSC |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Colour Gamut | 45 % |
| Processor generation | AMD Ryzen AI 300 Series |
| Unit Box Height | 0.307 |
| Unit Box Length | 0.486 |
| Unit Box Width | 0.065 |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Compliance certificates | REACH |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.009698 cubm |
| Unit Calculated Weight | 3.02 kg |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| Microsoft Copilot | Jah |
| Copilot+ PC | Jah |
| Summary | ASUS Vivobook 16 M1607KA-MB145W Copilot+ PC. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen™ AI 5, Processor model: 330, Processor frequency: 2 GHz. Display diagonal: 40.6 cm (16"), HD type: WUXGA, Display resolution: 1920 x 1200 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon 820M. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Silver |
| Product colour | Silver |
| Colour name | Cool Silver |
| USB Type-C charging port | Jah |
| Fast charging | Jah |
| USB Power Delivery (USB PD) | Jah |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Jah |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| NPU performance up to | 50 TOPs |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Discrete graphics card | Ei |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card | Jah |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 820M |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Total processor performance up to | 56 TOPs |
| Face recognition | Jah |
| Privacy camera | Jah |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Infrared (IR) camera | Jah |
| Copilot key | Jah |
| L2 cache | 4 MB |
| Front camera HD type | Full HD |
| Certified refurbished | Ei |
| Loomulik kuvasuhe | 16:10 |
| AC-adapter kaasa arvatud | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.asus.com/laptops/for-home/vivobook/asus-vivobook-16-m1607/ |
| Antenni tüüp | 2x2 |
| AC-adapteri väljundvool | 3.25 A |
| Toote kaal | 1880 g |
| Combo headphone/mic port | Jah |
| Mobile network connection | Ei |
| HDMI version | 2.1 |
| Seadme tüüp | Laptop |
| Maksimaalne värskendussagedus | 60 Hz |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Audio system | SonicMaster |
| Built-in microphone | Jah |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Height (front) | 17.9 mm |
| Height (rear) | 19.9 mm |
| Housing material | Plastic |
| Mudeli originaalnimi | M1607KA-MB145W Copilot+ PC |
| Panel Type | IPS-Level |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||