Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 18.50 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Smaller, Faster, Better, AI Ready
The ASUS NUC brand represents a commitment to technological excellence, prioritizing innovative product design, to push the boundaries of performance and user experience.
Developed through a partnership between ASUS and Intel, the ASUS NUC product lines anchor on delivering uncompromised performance in the smallest form factors, backed by industry best quality and reliability, innovative modular designs, extended lifes pan options, smart cooling solutions, and advanced AI capabilities. The versatility of the products shines through an array of configurations catering to diverse user needs, from developers, to power users, to casual home use. Positioned as the preferred choice for a variety of business applications, vertical industries, and everyday users, the ASUS NUC combines exceptional performance with essential features, aiming to shape the next generation of PC experiences.
With a focus on supporting diverse businesses and enhancing PC applications, the ASUS NUC aspires to deliver on the brand promise of delivering the Next Unit of Compute (NUC) and make a lasting impact in the ever-evolving tech landscape.
ASUS NUC 14 Pro+
Style Meets Unparalleled Performance
ASUS NUC 14 Pro+ is where style meets unparalleled performance. By harnessing the prowess of the Intel® Core™ Ultra processors to locally run generative AI workloads, the ASUS NUC 14 Pro+ offers superior performance that bests all other competitive mini-PCs.
Harness the prowess of the Intel® Core™ Ultra processors
Configured and tuned for optimal performance, ASUS NUC 14 Pro comes equipped with the latest Intel® Core™ Ultra processors, Intel® Arc™ GPUs, and Intel® AI Boost, Intel’s newest NPU, to meet all compute needs.
ASUS NUC 14 Pro+ features an eye-catching 5x4-inch premium anodized aluminum chassis with a dynamic cooling system that is whisper quiet. Its toolless chassis access allows channel customers and system integrators to reduce their integration time and costs.
With improved I/O capabilities for increased productivity and collaboration, and Bluetooth® dongle-free connectivity to provide users with reliable, simple, and responsive PC-to-device connections to certified keyboard, mice, speakers, and headsets, ASUS NUC 14 Pro+ makes a home office as efficient as the workplace
Bring workplace efficiency to the home office
ASUS NUC 14 Pro+ brings attention-grabbing style to any room with a new, premium 5X4-inch aluminum chassis designed to be artistically displayed in homes, offices, and workspaces.
In addition to its sleek design, NUC 14 Pro+ delivers unmatched performance for collaboration, content creation, and productivity with:
- Intel® Core™ Ultra 9, Ultra 7, and Ultra 5 Processors
- Intel® Arc™ GPU
- Intel® AI Boost, Intel’s newest NPU purpose-built to handle longer-running AI workloads at low power.
- 2x Thunderbolt™ 4 ports (DP 2.1 & USB4)
- Intel® Wi-Fi 6E AX211, 2x2, and Bluetooth® 5.3
- Up to 96GB of DDR5 5600 SO-DIMM memory and more.
Connectivity
ASUS NUC 14 Pro+ provides comprehensive connectivity with multiple ports to support quad 4K displays and more. With a VESA mounting plate included and toolless chassis for easy upgrades, NUC 14 Pro is ideal for a range of use scenarios.
Why NUC 14 Pro+?
ASUS NUC 14 Pro+ is compact, powerful, and reliable, offering superior performance, eye-catching design, AI readiness, Wi-Fi sensing, wireless connectivity, and customization for content creation, entertainment, digital signage, and remote work.
| Tootja | ASUS |
| Tootekood | RNUC14RVSU500000 |
| EAN | 4711387496626 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Mudeli number | RNUC14RVSU500000 |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori perekond | Intel Core Ultra 5 |
| Protsessori mudel | 125H |
| Protsessorituumad | 14 |
| Protsessori harud | 18 |
| Protsessori vahemälu | 18 MB |
| .: Mälu :. | |
| Maksimaalne sisemälu | 96 GB |
| .: Võrgustumine :. | |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.3 |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6 (802.11ax)/Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB 2.0 portide arv | 1 |
| HDMI-portide arv | 2 |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Toiteallikas | 150 W |
| Toiteadapter(id) | 1 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 144 mm |
| Kõrgus | 41 mm |
| Sügavus | 112 mm |
| Muud näitajad | |
| Processor manufacturer | Intel |
| CnCode | 84714900 |
| Unit Box Width | 0.12 |
| Unit Box Length | 0.175 |
| Unit Box Height | 0.155 |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 1) |
| Efficient-core boost frequency | 3.6 GHz |
| Performance cores | 4 |
| Low Power Efficient-cores | 2 |
| Supported storage drive types | SSD |
| Storage drives installed | Ei |
| Storage drive interface | PCI Express |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Built-in processor | Jah |
| SSD form factor | M.2 |
| Units per Shipping Box | 5 |
| Unit Calculated Volume | 0.0055296 cubm |
| Product Net Weight | 0.6 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.588 kg |
| Summary | ASUS NUC 14 Pro+ RNUC14RVSU500000I. Chassis type: UCFF, Product type: Mini PC barebone. Supported memory types: DDR5-SDRAM, Number of memory slots: 2, Maximum internal memory: 96 GB. Supported storage drive types: SSD, Storage drive interface: PCI Express. Ethernet LAN (RJ-45) ports: 1. Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E..., Bluetooth version: 5.3. Cooling type: Active. Power supply: 150 W |
| Product colour | Silver |
| On-board graphics card | Jah |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| Graphics card family | Intel |
| Storage drive sizes supported | M.2 " |
| USB4 Gen 2x2 ports quantity | 1 |
| Internal memory installed | Ei |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 2.5 GHz |
| On/off nupp | Jah |
| Efficient cores | 8 |
| Performance-core boost frequency | 4.5 GHz |
| Built-in speaker(s) | Ei |
| Chassis type | UCFF |
| AC-adapter kaasa arvatud | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.asus.com/displays-desktops/nucs/nuc-mini-pcs/asus-nuc-14-pro-plus/ |
| Cooling type | Active |
| DC-in jack | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Seadme tüüp | Mini PC barebone |
| Quick start guide | Jah |
| Toitevoolu tüüp | External AC adapter |
| VESA mounting | Jah |
| Mudel | NUC 14 Pro+ |
| Number of memory slots | 2 |
| Supported memory clock speeds | 5600 MHz |
| Thermal Design Power (TDP) | 28 W |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||