Project presentations with ease and keeps your meetings focused with an Acer X1229HP projector. It gives you up to 4,800 lumens of brightness while coming with digital zoom, image shift, and Acer LumiSense™ so that your presentations always look great.
4,800 Lumens Brightness
See crystal-clear, vibrant images from a distance in daylight or medium to large rooms with up to 4,800 lumens of brightness.
Acer BlueLightShield™
Protect your eyes from unnecessary strain by utilizing Acer BlueLightShield™ technology.
XGA Resolution
Even at long distances, this projector delivers a sharp and crisp image quality with its 1024x768 XGA resolution.
Acer LumiSense™
Acer LumiSense™ adjusts the image brightness and color saturation based on the content you're viewing.
Acer ColorBoost3D™
Reproduce lifelike colors and brilliantly bright images with Acer ColorBoost3D™ technology.
Acer ColorSafe II
Enjoy consistent, natural colors with ColorSafe II technology, which controls the dynamic RGB levels to prevent color decay.
Image Shift
Project with precision and avoid setup problems. Using Image Shift and digital zoom, you can shift the image precisely to fit your screen without having to alter the existing mounting location.
Environmentally Friendly Acer EcoProjection[1]
Reduce power consumption and extend the life of your lamp by to up to 15,000 hours with Acer EcoProjection[1].
Vertical Keystone Correction
Finding the right angle for your presentation is easier with vertical keystone correction, allowing you to correct image distortion.
| Tootja | ACER |
| Tootekood | MR.JUJ11.001 |
| EAN | 4710886600480 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.acer.com/gb-en/projectors/meeting-room/pdp/MR.JUJ11.001 |
| Seadme tüüp | Standard throw projector |
| .: Ekraan :. | |
| Loomulik kuvasuhe | 4:3 |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Ei |
| Ethernet LAN | Ei |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| Komposiitvideo sisend | 1 |
| USB 2.0 portide arv | 1 |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Võimsustarve (tüüpiline) | 260 W |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Kontrastisuhe | 20000:1 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 11.8 mm |
| Sügavus | 8.7 mm |
| Kõrgus | 4.1 mm |
| Toote kaal | 2400 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | AC/VGA |
| Muud andmed | |
| Audio (L/R) in | 1 |
| Market positioning | Presentation |
| AC (power) in | Jah |
| PC Audio out | Jah |
| Light source type | Lamp |
| Unit Box Height | 0.29 |
| Unit Box Length | 0.39 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| Unit Calculated Volume | 0.01697 cubm |
| Unit Calculated Weight | 3.33 kg |
| Summary | Acer X1229HP. Projector brightness: 4800 ANSI lumens, Projection technology: DLP, Projector native resolution: XGA (1024x768). Light source type: Lamp, Lamp power: 210 W. Analog signal format system: NTSC, PAL, SECAM, Supported graphics resolutions: 1024 x 768 (XGA), 1920 x 1200 (WUXGA). RMS rated power: 3 W. Product type: Standard throw projector, Market positioning: Presentation, Product colour: Black |
| Product colour | Black |
| Remote control included | Jah |
| Audio (L/R) out | 1 |
| Analog signal format system | NTSC/PAL/SECAM |
| Built-in display | Ei |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| DVI port | Ei |
| Number of built-in speakers | 1 |
| PC Audio in | Jah |
| Placement | Ceiling |
| Projection technology | DLP |
| Projector native resolution | XGA (1024x768) |
| Smart TV | Ei |
| Supported graphics resolutions | 1024 x 768 (XGA)/1920 x 1200 (WUXGA) |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 2 |
| Zoom capability | Jah |
| Batteries Included | Jah |
| Horizontal synchronization (max) | 100 kHz |
| Horizontal synchronization (min) | 15 kHz |
| Keystone correction, vertical | -40 - 40 ° |
| Lamp power | 210 W |
| Number of colours | 1.07 billion colours |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power Source | AC |
| Projector brightness | 4800 ANSI lumens |
| RMS rated power | 3 W |
| Vertical synchronization (max) | 120 kHz |
| Vertical synchronization (min) | 24 kHz |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||