Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 74.69 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Designed for the harshest environments, the R11 is the world’s most compact 11.6” tablet in the fully-rugged class, weighing only 1.2kg (2.65lb) and measuring just 20mm (0.79″) thick. Its smooth, streamlined exterior and neat form complement its tough image, guaranteeing optimum operational performance in every situation.
Featuring 12th Gen Intel® Core™ processor, a IP66 design and 4-foot drop protection, it is engineered to offer the best blend of functionality, performance and reliability for maximized efficiency of today’s professional workforce.
ENTERPRISE-CLASS PERFORMANCE
The R11 offers the latest Intel® 12th Generation processors with Intel® UHD Graphics, delivering outstanding performance and visuals via its neat, compact form.
Plus, the high-speed data transmission capability of Thunderbolt™ 4, Intel® Wi-Fi 6E and Bluetooth® V5.3 provides smooth, congestion-free processing at all times.
THIN, LIGHT AND STREAMLINED
Thin and lightweight, the R11 is only 20mm (0.79″) thick and just 1.2kg (2.65lb), making it the world’s most compact tablet in the fully-rugged class.
In addition, the R11’s smooth, streamlined exterior complements its rugged image for extra appeal.
SHARP INSIDE AND OUT
When your office includes rain, cold, bright sunlight and other environmental challenges, you need a device that’s built for purpose. The R11 features an 11.6” FHD (1920 x 1080) LCD with Durabook’s proprietary DynaVue® technology up to 1,000 nits for exceptional viewing even in direct sunlight. The R11 has also a 10-point capacitive multi-touch panel with four advanced touch modes, including stylus and glove regardless of work conditions.
VERSATILE DATA CAPTURE
The R11 features numerous integrated data-capture modules for multiple ways to retrieve and transmit information on the move. Optional add-ons include a barcode reader, RFID reader, smart card reader, serial port and RJ-45 port.
A 2MP front camera, 11MP rear camera, Wi-Fi 6E and Bluetooth® V5.3 also come as standard on this versatile tablet.
ROCK-SOLID DESIGN
The robust design of the R11 tablet equips field operatives with the confidence to do their jobs in even the harshest environments and temperatures.
Drop-tested from 4 feet, MIL-STD-810H and MIL-STD-461F certified, optional ANSI C1D2 certified and with an IP66 rating for maximum protection against dust, dirt, and water ingress, the R11 is trusted to perform.
POWER FOR THE LONG HAUL
Sustained battery power is critical for ensuring professional operatives remain productive in the field. That’s why the R11 offers an optional high-capacity battery lasting up to 14 hours without a charge.
| Tootja | Durabook |
| Tootekood | R1G1P2DEB_AEX |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Slider |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 11.6 " |
| Ekraani resolutsioon | 1920 x 1080 pixels |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori sagedus | 3.3 GHz |
| Protsessori perekond | Intel® Core™ i5 |
| Protsessori mudel | i5-1235U |
| Protsessorituumad | 10 |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu | 8 GB |
| Sisemälu tüüp | DDR5-SDRAM |
| .: Salvestusruum :. | |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash) |
| Salvestusseade | SSD |
| .: Kaamera :. | |
| Esikaamera | Jah |
| .: Juhtmevaba ühendus :. | |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.3 |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Windows 11 Pro |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku mahutavus | 3950 mAh |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 192 mm |
| Kõrgus | 20 mm |
| Sügavus | 299 mm |
| Toote kaal | 1200 g |
| Muud näitajad | |
| Unit Box Length | 0.375 |
| Product colour | Black |
| Unit Calculated Weight | 2.4 kg |
| Product Net Weight | 1.2 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.0146813 cubm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.4 GHz |
| CnCode | 84713000 |
| Unit Box Width | 0.135 |
| Rugged design | Jah |
| Unit Box Height | 0.29 |
| Processor generation | 12th gen Intel® Core™ i5 |
| Performance cores | 2 |
| NVMe | Jah |
| Processor manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 1 |
| Battery included | Jah |
| SSD interface | PCI Express |
| Graphics card family | Intel |
| Graphics card | UHD Graphics |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Efficient cores | 8 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 1 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Protsessori vahemälu | 12 MB |
| Usaldusväärse platvormi moodul (TPM) | Jah |
| Thunderbolt technology | Jah |
| HD tüüp | Full HD |
| Maksimaalne sisemälu | 32 GB |
| Loomulik kuvasuhe | 16:9 |
| Tootja koduleht | www.durabook.com/en/products/r11-tablet/ |
| AC-adapteri sagedus | 50 - 60 Hz |
| AC-adapteri sisendpinge | 100 - 240 V |
| AC-adapteri toide | 65 W |
| Combo headphone/mic port | Jah |
| DC-in jack | Jah |
| Protsessori Turbo Boost sagedus | 4.4 GHz |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Micro HDMI ports quantity | 1 |
| Number of built-in speakers | 1 |
| Protection features | Drop proof/Dust resistant/Freeze resistant/Moisture resistant/Rain proof/Shock resistant/Temperature proof/Vibration proof |
| SIM card type | NanoSIM |
| Seadme tüüp | Tablet PC |
| Audio system | High De?nition (HD) |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Display brightness | 1000 cd/m² |
| Front camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| Platform | Windows |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||