Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 6.77 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
M450
CHARGING AHEAD WITH SPEED
From the MSI universe comes storage with blazing speeds and incredible performance. Take your system to the next level with SPATIUM.
A Need for Speed!
Optimized for the PCIe Gen4 interface, SPATIUM M450 SSD reaches read/write speeds up to 3400/2500 MB/s, allowing for rapid data transfer and shortened game load times.
Small Size,
More Storage
The latest 3D NAND flash technology brings dense storage in a compact design and allows SPATIUM storage capacities up to 2TB.
Fulfill Unlimited Potential
Built-in data security and error-correction capabilities extend the endurance and longevity of the NAND flash storage, empowering you to break records in games or take your talents to the next level.
BUILT TO WIN
With the gamers’ first attitude, SPATIUM SSDs optimized for high-performance bandwidth and throughput enable you to wait less at loading games and play to win with minimal latency.
CREATE.
PRODUCE.
DONE.
SPATIUM SSDs get more done by opening up images, movies, documents, and heavy-duty applications at lightning speeds, keeping up your nonstop creativity and productivity.
Take Care
of Your Data
Migrate your data, monitor drive health and performance metrics in real-time with MSI Center. Prevent loss of data using the provided Actiphy software solution which includes backup & restore functionality.
Partnered with Actiphy
Actiphy, a world-leading data protection solution provider, develops essential and user-friendly software. ActiveImage Protector* - an enterprise-level backup and disaster recovery software that protects your computer from system failures and data loss. Ideal for individuals and organizations.
Optimal M.2 SSD
Designed in the M.2 2280 form factor, SPATIUM SSDs are easy to install into external SSD enclosures, desktops or laptops, bringing speedy performance and power efficiency to any computing system.
| Tootja | MSI |
| Tootekood | S78-440K380-P83 |
| EAN | 4711377341547 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| SSD series | SPATIUM M450 |
| Tootja koduleht | https://www.msi.com/Storage/SPATIUM-M450-PCIe-4.0-NVMe-M.2-V1/Overview |
| Funktsioonid | |
| SSD ketta maht | 500 GB |
| Liides | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Jah |
| Lugemise kiirus | 3000 MB/s |
| Kirjutamise kiirus | 2000 MB/s |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 70 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 22 mm |
| Sügavus | 80 mm |
| Kõrgus | 2.15 mm |
| Muud näitajad | |
| Unit Calculated Weight | 0.065 kg |
| Energiatarbimine (max) | 3.7 W |
| Unit Box Height | 0.017 |
| Unit Box Length | 0.16 |
| Unit Box Width | 0.08 |
| Warranty period | 5 year(s) |
| SSD form factor | M.2 |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.0006457 cubm |
| Summary | MSI Spatium M450 PCIe 4.0 NVMe M.2 500GB V1. SSD capacity: 500 GB, SSD form factor: M.2, Read speed: 3000 MB/s, Write speed: 2000 MB/s, Component for: PC/Laptop |
| TRIM support | Jah |
| TBW rating | 150 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| NVMe version | 1.4 |
| End-to-End Data Protection | Jah |
| S.M.A.R.T. support | Jah |
| PCI Express interface data lanes | x4 |
| Component for | PC/Laptop |
| Controller type | Phison E19T |
| Hardware Encryption | Jah |
| Mean time between failures (MTBF) | 1500000 h |
| Sisemälu tüüp | 3D NAND |
| Power consumption (idle) | 35 W |
| Random read (4KB) | 370000 IOPS |
| Random write (4KB) | 380000 IOPS |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
