Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 58.61 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Superb Picture Quality with Ultra HD Resolution
The UL5Q-E series, with UHD resolution, enhances the realism of colors and details in the content. Its wide viewing angle offers clear visuals, while its 500-nit brightness vividly showcases the content.
High-Performance with LG webOS 6.1
LG webOS 6.1 is available on the UL5Q-E series for smooth execution of multiple tasks. The LG webOS smart signage platform enhances user convenience with an intuitive GUI.
Even Bezel Design
The UL5Q-E series features even bezels, enhancing the aesthetic appeal of various spaces. These uniform bezels not only facilitate easy installation but also transform standard displays into elegant focal points.
Adaptive Viewing Experience
Experience the flexibility with the UL5Q-E series' up/down tilt capability. Whether mounted high or low, the display can be adjusted to eye level, offering viewer engagement regardless of installation height. This versatility not only enhances spatial efficiency but also provides visual comfort, delivering clear information from various viewing angles.
Engineered for 24/7 Operation
Built for environments that never sleep, the UL5Q-E series features panel technology that enables 24/7 operation.
Built-In Brightness Sensor
The UL5Q-E series' front-mounted brightness sensor automatically adjusts brightness to match various lighting conditions, optimizing viewing quality and energy efficiency without manual intervention. This adaptive feature offers consistent display performance while also supporting power optimization, delivering a visual experience that dynamically responds to environmental changes.
Advanced Security Architecture
The UL5Q-E series incorporates LG’s Enhanced Kernel Protection (EKP) technology, safeguarding critical data from unauthorized access and potential security threats. This commitment to information security is validated by the ISO/ IEC 15408 Common Criteria EAL2 certification, providing businesses with the confidence that their sensitive content and operations remain protected in today’s challenging security landscape.
Remote Monitoring and Control
This web-based monitoring solution is user-friendly and allows the user to be at ease. It enables the user to have full access anytime, anywhere from their mobile phone & PC in a network-accessible environment, with access to both current and past data. It allows the user to monitor the unit, make adjustments, and control the unit remotely in real time.
EPEAT Registered
The Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT) is a method for several layers of customers to evaluate the effect of a product on the environment. UL5Q-E series is an EPEAT Bronze-certified* display which means that it meets all the required criteria in the Computers and Displays category.
LG ConnectedCare
Maintenance is easy and fast with the optional LG ConnectedCare* service, a cloud service solution provided by LG. It remotely manages the status of displays in client workplaces for fault diagnosis and remote-control services, supporting the stable operation of clients' businesses.
| Tootja | LG |
| Tootekood | 86UL5Q-E |
| EAN | 8806096602188 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.lg.com/global/business/commercial-display/digital-signage/standard/86ul5q-e/ |
| .: Üldised omadused :. | |
| Toitevoolu tüüp | Internal |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Ekraan | |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| .: Mälu :. | |
| Paigaldatud operatiivmälu | 8 GB |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 86 " |
| Ekraani resolutsioon | 3840 x 2160 pixels |
| HD tüüp | 4K Ultra HD |
| Kontrasti suhe (dünaamiline) | 1000000:1 |
| Loomulik kuvasuhe | 16:9 |
| Ekraani tehnoloogia | LED |
| Puutetundlik ekraan | Ei |
| .: Võrgustumine :. | |
| Web browser | Jah |
| WiFi | Jah |
| Ethernet LAN | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| RS-232C | Jah |
| HDMI-portide arv | 3 |
| USB port | Jah |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | WebOS |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendsagedus | 50/60 Hz |
| Võimsustarve (tüüpiline) | 220 W |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | CB/CE/Electromagnetic Compatibility (EMC)/Federal Communications Commission (FCC) |
| Haze rate | 1 % |
| Kontrastisuhe | 1200:1 |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 100 - 240 V |
| Mudeli originaalnimi | 86UL5Q-E |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Suhteline õhuniiskus kasutamisel (H-H) | 10 - 80 % |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | Power |
| Summary | LG 86UL5Q-E. Product design: Digital signage flat panel. Display diagonal: 2.18 m (86"), Display technology: LED, Display resolution: 3840 x 2160 pixels, Display brightness: 500 cd/m², HD type: 4K Ultra HD. Wi-Fi. Operating hours (hours/days): 24/7. Operating system installed: WebOS. Product colour: Black |
| Placement supported | Indoor |
| PC Audio out | Jah |
| Temperature sensor | Jah |
| Operating hours (hours/days) | 24/7 |
| Unit Box Height | 1.255 |
| Unit Box Length | 2.08 |
| Unit Box Width | 0.22 |
| Unit Calculated Volume | 0.5743 cubm |
| Unit Calculated Weight | 42.6 kg |
| Remote control included | Jah |
| Panel mounting interface | 600 x 400 mm |
| Product design | Digital signage flat panel |
| Display depth | 60 mm |
| Display height | 1098 mm |
| Display width | 1926.6 mm |
| Display weight | 31800 g |
| Bezel colour | Black |
| Colour saturation | 80 % |
| Rated lifetime | 30000 h |
| webRTC support | Jah |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Gyroscope | Jah |
| Number of built-in speakers | 2 |
| On Screen Display (OSD) languages | Arabic/Czech/Danish/Dutch/English/Finnish/French/German/Greek/Italian/Japanese/Korean/Norwegian/Polish/Portuguese/Russian/Simplified Chinese/Spanish/Swedish/Traditional Chinese/Turkish |
| Operating system version | 6.1 |
| Purpose | Commercial |
| VESA mounting | Jah |
| Bezel width (bottom) | 12.9 mm |
| Bezel width (side) | 12.9 mm |
| Bezel width (top) | 12.9 mm |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Package depth | 1255 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package weight | 42600 g |
| Package width | 2080 mm |
| Panel Type | ADS |
| Power consumption (economy mode) | 0.5 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Response Time | 8 ms |
| RMS rated power | 20 W |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||