Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 94.56 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
The Micron 7450 SSD with NVMe™ is the world’s most advanced 176-layer NAND data center SSD, delivering exceptional latency and PCIe Gen4 with extensive deployment options.
World’s Most Advanced NAND in a Data Center SSD
The Micron 7450 SSD enables flexible cloud and data center designs to support a wide variety of workloads.
The 7450 SSD is built on Micron’s state-of-the-art, 176-layer NAND. Available in the broadest range of PCIe® Gen4 SSD form factors enabling you to use the Micron 7450 for all major platform functions (boot, cache and main data storage). The Micron 7450 SSD consistently delivers 2ms and lower latency for 99.9999% QoS1 and offers next-generation security features such as Micron’s unique Secure Execution Environment.2 It is designed for high-capacity SSD needs and includes a PCIe Gen4 M.2 22x80mm with power-loss protection model — specifically designed for server boot use.
Improves Storage Performance Across Data Center Workloads
The Micron 7450 SSD utilizes Micron's innovative 176-layer NAND, which combines the highest layer count with Micron CMOS-under-array technology and PCIe Gen4 to provide industry-leading performance,3 enabling faster booting and improved application responsiveness.
Enables Rapid, Reliable and Responsive Data Center Workloads
The Micron 7450 SSD consistently delivers 2ms and lower latency for 99.9999% QoS4 improving performance in databases such as Microsoft SQL Server, Oracle, MySQL, RocksDB, Cassandra and Aerospike.5
Supports a Wide Variety of Data Centers - Reducing Qualification Time, Cost and Complexity
Capacities range from 400GB to 15.36TB5— including an industry-leading 8TB E1.@ capacity and a new 15.36TB capacity. It has the industry’s broadest variety of form factors to meet evolving power and thermal needs — U.3, M.2, E1.S — including the only PCIe Gen4 U.3 SSD with both 15mm and 7mm thicknesses available.
| Tootja | Micron |
| Tootekood | MTFDKCC3T8TFR-1BC1ZABYYR |
| EAN | 649528926579 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| SSD series | 7450 PRO |
| Tootja koduleht | https://www.micron.com/products/ssd/product-lines/7450 |
| Funktsioonid | |
| SSD ketta maht | 3840 GB |
| Ketta paksus | 15mm |
| Kujutegur | U.3 |
| Liides | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Jah |
| Lugemise kiirus | 6800 MBytes/sec |
| Kirjutamise kiirus | 5300 MBytes/sec |
| TBW | 7000 TB |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 70 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.015 kg |
| Brutokaal | 0.15 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.000195 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.15 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 1.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 10 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 13 cm |
| Muud näitajad | |
| Summary | Micron 7450 PRO. SSD capacity: 3.84 TB, SSD form factor: U.3, Component for: Server/workstation |
| Write latency | 15 µs |
| Read latency | 80 µs |
| PCI Express interface data lanes | x4 |
| SSD form factor | U.3 |
| Unit Box Height | 0.015 |
| Unit Box Length | 0.13 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| CnCode | 84717098 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000195 cubm |
| Product Net Weight | 0.015 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.15 kg |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| NVMe version | 1.4 |
| Uncorrectable Bit Error Rate (UBER) | < 1 per 10^17 bits read |
| Component for | Server/workstation |
| DWPD | 1 |
| Hardware Encryption | Jah |
| Sisemälu tüüp | 3D TLC NAND |
| NAND flash technology | TLC |
| PCIE | Jah |
| Random read (4KB) | 1000000 IOPS |
| Random write (4KB) | 180000 IOPS |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
