Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
All The Colors, All The Time
3MP Full-Color Turret Network Camera
Clarity and Colors, All in One
Monitor 24-hour clear and colorful details even in pitch dark night. VIGI Full-Color camera provides maximum 3MP resolutions and ensures colorful monitoring with its large-aperture lens, high-sensitivity sensor, and attached supplemental lights.
Human & Vehicle Classification
Integrated AI chips support advanced algorithms to distinguish humans and vehicles from other objects. You can flexibly customize alarm rules to match your monitoring needs and receive more accurate event notifications.
We keep an eye on your business.
Smart Detection
Backed by AI algorithms, the VIGI camera offers more smart detection. You will receive notifications when someone crosses a boundary, enters an area you've set, obstructs the camera, or removes/abandons objects.
No more silent surveillance.
Built-In Microphone
The VIGI camera features a built-in microphone to record anything going on within a 15-ft radius of the camera. This gives you more detailed monitoring for greater peace of mind.
Never miss a detail.
SmartVid-Smart Video Enhancement
VIGI’s professional technologies process videos to greatly improve their quality that is vital to your monitoring, including Smart IR, WDR, 3D DNR, and Night Vision.
More compression. More savings. Same quality.
Without using any extra bandwidth, your cameras transmit compressed crystal-clear video to save disk space, ease network loads, and reduce monitoring costs without sacrificing image quality.
Plug & Play with One Cable
Enjoy simple wiring with PoE connections. Connect your camera with an RJ45 cable, then your power supply and data transmission are all settled.
Flexible Management
Take full control over your security via four management methods: the web UI, NVR UI, VIGI app, and VIGI Security Manager.
Flexible Installation Gives You More Convenience.
Easily route your camera’s cable into a dropped ceiling or avoid drilling by slotting it through the camera’s side outlet.
One system. Full security.
Run your business with peace of mind.
The VIGI professional surveillance system by TP-Link is dedicated to protecting the business you’ve worked hard to build — whenever, wherever. Our outstanding functions, reliable quality guarantees, and simplified installation work together to ensure your business stays safe and sound.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | VIGIC430(2.8MM) |
| EAN | 4897098689929 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | IP security camera |
| Tootja koduleht | https://www.tp-link.com/en/business-networking/vigi-network-camera/vigi-c430/v1%20(2.8mm%20lens)/ |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Turret |
| Toote värv | White |
| .: Audio :. | |
| Sisseehitatud mikrofon | Built-in |
| .: Kaamera :. | |
| Lens viewing angle, vertical | 57.2 ° |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Ei |
| Ethernet LAN | Jah |
| Bluetooth | Ei |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Sustainability compliance | Jah |
| Compliance certificates | BSMI/CE |
| Objektiivi süsteem | |
| Lens viewing angle, diagonal | 128.7 ° |
| Lens viewing angle, horizontal | 107.5 ° |
| Toide | |
| Toitenõuded | 12V DC ± 5%, 5.5mm Coaxial Power Plug; PoE (802.3af/at, class 0) |
| Voolutarve | 4.2 Watts |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -30 - 60 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.3 kg |
| Brutokaal | 0.4 kg |
| Laius | 123 mm |
| Sügavus | 83 mm |
| Kõrgus | 123 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 123 × 123 × 83 mm |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | Quick Start Guide; Mounting Accessories |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.000384 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.4 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 1.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 16 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 16 cm |
| Muud andmed | |
| Password protection | Jah |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Number of cameras | 1 |
| Mounting kit | Jah |
| Networking standards | IEEE 802.3af/IEEE 802.3at |
| IP address filtering | Jah |
| Night vision | Jah |
| Image quality adjustment | Brightness/Contrast/Mirror/Saturation |
| Progressive scan | Jah |
| Active tampering alarm | Jah |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Jah |
| Live view | Jah |
| Video motion detection | Jah |
| HTTPS encryption | Jah |
| Unit Box Height | 0.015 |
| Unit Box Length | 0.16 |
| Unit Box Width | 0.16 |
| CnCode | 85258900 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000384 cubm |
| Product Net Weight | 0.3 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.4 kg |
| Summary | TP-Link VIGI C430. Type: IP security camera, Placement supported: Indoor & outdoor, Connectivity technology: Wired. Mounting type: Ceiling, Product colour: Black, White, Form factor: Turret. Minimum illumination: 0.005 lx, Lens viewing angle, horizontal: 107.5°, Lens viewing angle, vertical: 57.2°. Sensor type: CMOS, Optical sensor size: 25.4 / 2.8 mm (1 / 2.8"). Fixed focal length: 2.8 mm |
| Product colour | Black/White |
| Back Light Compensation (BLC) | Jah |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Jah |
| Highlight Compensation (HLC) | Jah |
| Privacy masking | Jah |
| Smart IR | Jah |
| Mirror | Jah |
| Password reset via email | Jah |
| Number of sensors | 1 |
| Number of lenses | 1 |
| Digest authentication | Jah |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection/Vehicle detection |
| Human and vehicle targets classification | Jah |
| Behavior analysis | Intrusion detection,Line crossing detection,Object removal detection,Region entrance detection,Region exiting detection |
| Infrared (IR) cut-off filter | Jah |
| 3D positioning | Jah |
| Region of Interest (ROI) encoding | Jah |
| Day/night mode | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Mounting type | Ceiling |
| Power source type | DC,PoE |
| Sensor type | CMOS |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720)/1920 x 1080 (HD 1080)/2048 x 1280/2304 x 1296/320 x 240/352 x 288/640 x 480 (VGA)/704 x 576 |
| Video compression formats | H.264/H.264+/H.265/H.265+ |
| Bit rate | 64 Kbps - 4 Mbps |
| Built-in HDD | Ei |
| Built-in microphone | Jah |
| Camera design | Eyeball |
| Connectivity Technology | Wired |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Focal Length | 2.8mm |
| Frame Rate | 25 fps |
| Housing material | Plastic |
| IR Illumination | Jah |
| Lens Mount | M12 |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination | 0.005 lx |
| Night vision distance | 30 m |
| Operating temperature range | -30–60 °C |
| Optical sensor size | 1/2.8 " |
| Pixel Resolution | 3 Mega Pixel |
| Power Options | 12V/PoE |
| Resolution | 3 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.8” Progressive Scan CMOS |
| Total megapixels | 3 MP |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||