Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
All The Colors,
All The Time
4MP Outdoor Full-Color Bullet Camera
Outdoor PoE Connection, Simple Wiring
Just connect your camera via an RJ45 cable, then power supply and data transmission are all settled. Waterproof hardware protect stable performance in outdoor scenarios.
Clarity and Colors, All in One
Monitor 24-hour clear and colorful details even in pitch dark night. VIGI’s Full-Color camera provides maximum 4MP resolutions and ensures colorful monitoring with its large-aperture lens, high-sensitivity sensor, and attached supplemental lights.
We keep an eye on your business.
Smart Detection
Receive notifications and check feeds when someone crosses a boundary, enters an area you've set, or obstructs the camera.
Motion Detection
Get instant notifications when your camera detects motion.
Area Intrusion
Set customized activity zones around key areas for more focused monitoring.
Line-Crossing
Set a boundary and receive an alert anytime a person crosses it from either or both directions.
Camera Tampering
Receive alerts when someone obstructs the camera.
Active Defense
Warn potential intruders instantly with sound and light when abnormal events
Every Event is Under Your Control.
VIGI camera intelligently detect activities, inform you instantly and response automatically by smart detection and two-way audio.
Never miss a detail.
SmartVid-Smart Video Enhancement
Smart IR
Keeps objects from being under-rendered when far away or overexposed when close to camera at night.
Wide Dynamic Range
Adjusts for lighting contrast to minimize shadowing effects and renders images true to life.
3D DNR
Removes abnormal pixelation to provide clearer video and eliminate distortion.
More compression. More savings. Same quality.
Without using any extra bandwidth, your cameras transmit compressed crystal-clear video to save disk space, ease network loads, and reduce monitoring costs without sacrificing image quality.
Flexible Management and Storage
Take full control over your security via four management methods: the web UI, NVR UI, VIGI app, and VIGI Security Manger. Local storage is available for each method, as well as on-board storage with SD card slot (up to 256 GB).
Discover the best way to power your camera.
PoE/12V DC
Two power supply ways not only give you more convenience but also make your wiring remarkably easy.
Flexible Installation
Find the perfect vantage point by simply securing your camera to ceiling, pole or wall.
One system. Full security.
Run your business with peace of mind.
The VIGI professional surveillance system by TP-Link is dedicated to protecting the business you’ve worked hard to build — whenever, wherever. Our outstanding functions, reliable quality guarantees, and simplified installation work together to ensure your business stays safe and sound.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | VIGIC340(4MM) |
| EAN | 4897098688625 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | IP security camera |
| Tootja koduleht | https://www.tp-link.com/uk/business-networking/vigi-network-camera/vigi-c340/ |
| .: Üldised omadused :. | |
| Audioväljundi kanalid | 1.0 channels |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Bullet |
| Toote värv | White |
| .: Mälu :. | |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash) |
| .: Audio :. | |
| Sisseehitatud mikrofon | Built-in |
| .: Kaamera :. | |
| Lens viewing angle, vertical | 43 ° |
| .: Võrgustumine :. | |
| Web browser | Jah |
| WiFi | Ei |
| Ethernet LAN | Jah |
| Bluetooth | Ei |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Võimsustarve (tüüpiline) | 3.4 W |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Sustainability compliance | Jah |
| Objektiivi süsteem | |
| Lens viewing angle, diagonal | 93 ° |
| Lens viewing angle, horizontal | 79 ° |
| Toide | |
| Toitenõuded | 12V DC ± 5%, 5.5mm Coaxial Power Plug; PoE (802.3af/at, class 0) |
| Voolutarve | 7.5 Watts |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -30 - 60 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.195 kg |
| Brutokaal | 0.461 kg |
| Laius | 78 mm |
| Sügavus | 70 mm |
| Kõrgus | 174 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 78 × 70 × 174 mm |
| Toote kaal | 195 g |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | Quick Start Guide; Waterproof Cable Attachments; Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors, Hex Key) |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Pakendi tüüp | Box |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.00286 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.461 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 10 cm |
| Transpordipakendi laius | 13 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 22 cm |
| Muud andmed | |
| Password protection | Jah |
| Placement supported | Outdoor |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Reset button | Jah |
| Number of cameras | 1 |
| Mounting kit | Jah |
| Networking standards | IEEE 802.3af/IEEE 802.3at |
| IP address filtering | Jah |
| Night vision | Jah |
| Image quality adjustment | Brightness/Contrast/Mirror/Saturation |
| Progressive scan | Jah |
| Live view | Jah |
| Sample rate | 8 kHz |
| Video motion detection | Jah |
| Number of illumination LEDs | 2 |
| LED type | IR |
| HTTPS encryption | Jah |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| Unit Box Height | 0.1 |
| Unit Box Length | 0.22 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| CnCode | 85258900 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00286 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.42 kg |
| Summary | TP-Link VIGI 4MP Outdoor Full-Color Bullet Network Camera. Type: IP security camera, Placement supported: Outdoor, Connectivity technology: Wired. Mounting type: Ceiling/Wall/Pole, Product colour: Black, White, Form factor: Bullet. Minimum illumination: 0.005 lx, Lens viewing angle, horizontal: 79°, Lens viewing angle, vertical: 43°. Sensor type: CMOS, Optical sensor size: 25.4 / 3 mm (1 / 3"). Detect distance: 80 m, Observe distance: 33 m, Recognize distance: 16 m |
| Product colour | Black/White |
| Tilt angle range | -90 - 90 ° |
| Back Light Compensation (BLC) | Jah |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Jah |
| Highlight Compensation (HLC) | Jah |
| Privacy masking | Jah |
| Smart IR | Jah |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) (panoramic camera) | Jah |
| Number of sensors | 1 |
| Number of lenses | 1 |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Region of Interest (ROI) encoding | Jah |
| Detect distance | 80 m |
| Identify distance | 8 m |
| Observe distance | 33 m |
| Recognize distance | 16 m |
| Number of Privacy masking areas | 4 |
| Bit rate control | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Audio input channels | 1.0 channels |
| Bit rate range | 64 - 4000 Kbit/s |
| Network access storage (NAS) | Jah |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| Day/night mode | Jah |
| DC output voltage | 12 |
| DC-in jack | Jah |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| LED indicators | Jah |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Mounting type | Ceiling/Wall/Pole |
| Noise reduction | Jah |
| Power source type | DC,PoE |
| Sensor type | CMOS |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720)/1920 x 1080 (HD 1080)/2048 x 1280/2304 x 1296/2560 x 1440 |
| Video compression formats | H.264/H.264+/H.265/H.265+ |
| Video formats supported | H.264/H.264+/H.265/H.265+ |
| Audio system | 2-way |
| Bit rate | 256 Kbps - 4 Mbps |
| Built-in HDD | Ei |
| Built-in microphone | Jah |
| Camera design | Bullet |
| Camera shutter speed | 1/3 - 1/10000 s |
| Connectivity Technology | Wired |
| Environment | Outdoor |
| Fixed focal length | 4 mm |
| Focal Length | 4mm |
| Frame Rate | 30 fps |
| Housing material | Plastic |
| IR Illumination | Jah |
| Lens Mount | M12 |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| MicroSD Card Slot | 1 |
| Minimum Illumination | 0.005 lx |
| Network Camera Type | Outdoor |
| Night vision distance | 30 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating temperature range | -30–60 °C |
| Optical sensor size | 1/3 " |
| Package depth | 218 mm |
| Package height | 103 mm |
| Package weight | 420 g |
| Package width | 128 mm |
| Pan range | -90 - 90 ° |
| Pixel Resolution | 4 Mega Pixel |
| Power Options | 12V/PoE |
| Resolution | 4 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/3” Progressive Scan CMOS |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Total megapixels | 4 MP |
| Video streaming | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||