Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
PRO series helps users work smarter by delivering an efficient and productive experience. Featuring stable functionality and high-quality assembly, PRO series motherboards provide not only optimized professional workflows but also less troubleshooting and longevity.
FULLY CONTROLLABLE IN BIOS AND SOFTWARE
MSI motherboards let you manage speeds and temperatures for all your system and CPU fans. Total Fan Control allows you check your primary system characteristics in a simplified graphical interface. You can also set up to 4 temperature targets for CPU and motherboard, which will adjust the fan speeds automatically.
FROZR AI COOLING
Detecting CPU & GPU temperatures and automatically adjusting fan duty of system fans to a proper value by adopting MSI AI ENGINE.
LOW LATENCY GAMING LAN POWERED BY INTEL®
Stay connected with Intel® LAN, optimized for stable internet throughput ideal for championship level online plays.
LIGHTNING GEN 4 PCI-E
MSI lightning Gen 4 PCI-E is the latest and the fastest PCI-E data transfer solution with 64GB/s of transfer bandwidth that has doubled compared to its previous generation. PCIe 4.0 maintains both backward and forward compatibility with older and newer specifications. Optimized by steel armor design, your motherboards can support the weight of heavy graphics cards.
EXTREME STABILITY & COMPATIBILITY TESTING
MSI conducts thorough memory testing with the most popular memory brands under extreme conditions to ensure your system runs stable no matter what. Our memory partners include brands like Corsair, Crucial, Kingston, G.Skill and many more to optimize memory modules and configurations.
CORE BOOST
Core Boost technology combines MSI's premium layout and optimized power design which allows for faster and undistorted current delivery to the CPU at pin-point precision. Not only supporting multi-core CPU, also creating the perfect conditions for your CPU overclocking.
| Tootja | MSI |
| Tootekood | PROH610M-EDDR4 |
| EAN | 4711377002660 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Emaplaadi kujutegur | micro ATX |
| Kujutegur | Micro-ATX |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori pesa | LGA1700 |
| .: Kiibistik ( Chipset ) :. | |
| Kiibistik ( Chipset) | Intel H610 |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu tüüp | DDR4 |
| Taktsagedus | 2133/2666/3200 MHz |
| Mälupesad | 2 |
| Maksimaalne sisemälu | 64 GB |
| Graafikakaart | |
| Integreeritud graafikaadapter | Depending on CPU |
| .: Audio :. | |
| Intregeeritud helikaart | Realtek ALC897 |
| Audioväljundi kanalid | 3 |
| .: Võrgustumine :. | |
| Ethernet LAN | Gigabit |
| WiFi | Ei |
| Laienduspesad | |
| PCI Expressi x1 pesad | 1 |
| PCI Expressi x16 pesad | 1 |
| Kõvaketta tugi | |
| SATA | Jah |
| M.2 (M) siinide arv | 1 |
| Sisemine I/O moodul | |
| TPM-ühenduspesa | Header |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| PS/2-portide kogus | 1 |
| VGA (D-Sub) portide arv | 1 |
| HDMI-portide arv | 1 |
| USB 2.0 portide arv | 4 |
| USB 2.0 | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| Lisad | |
| Kaablid kaasa arvatud | SATA |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Brutokaal | 0.72 kg |
| Netokaal | 0.6 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.003996 cubm |
| Muud näitajad | |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| CnCode | 84733020 |
| Unit Box Width | 0.26 |
| Unit Box Height | 0.058 |
| Supported memory clock speed (max) | 3200 MHz |
| USB 3.2 | Jah |
| System management BIOS (SMBIOS) version | 3.4 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Supported storage drive interfaces | M.2,SATA III |
| Maximum number of SMP processors | 1 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Drivers included | Jah |
| Clear CMOS jumper | Jah |
| Unit Box Length | 0.265 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| CPU fan connector | Jah |
| Front panel audio connector | Jah |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Number of chassis fan connectors | 1 |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Memory slots type | DIMM |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i9 |
| Supported processor sockets | LGA 1700 |
| BIOS type | UEFI AMI |
| ATX Power connector (24-pin) | Jah |
| Unit Calculated Volume | 0.003996 cubm |
| 12V power connector | Jah |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 2 |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Summary | MSI PRO H610M-E DDR4. Processor manufacturer: Intel, Processor socket: LGA 1700, Compatible processor series: Intel® Core™ i9. Supported memory types: DDR4-SDRAM, Maximum internal memory: 64 GB, Memory slots type: DIMM. Supported storage drive interfaces: M.2, SATA III, Supported storage drive types: HDD & SSD. Ethernet interface type: Gigabit Ethernet. Component for: PC, Motherboard form factor: micro ATX, Motherboard chipset family: Intel |
| Unit Calculated Weight | 0.72 kg |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Product Net Weight | 0.6 kg |
| Component for | PC |
| Tootja koduleht | https://www.msi.com/Motherboard/PRO-H610M-E-DDR4/Overview |
| Transpordipakendi kaal | 0.72 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 5.8 cm |
| Transpordipakendi laius | 26 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 26.5 cm |
| Kõrgus | 65 mm |
| Toote kaal | 760 g |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Motherboard chipset | Intel H610 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| BIOS memory size | 256 Mbit |
| Mudel | PRO H610M-E DDR4 |
| Number of memory slots | 2 |
| Processor Socket | LGA 1700 |
| Supported memory clock speeds | 2133/2666/2933/3000/3200 MHz |
| USB 2.0 connectors | 4 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||