Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 6.57 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Full Life, Not Full Storage
Looking for storage that works across your USB Type-C™ and Type-A devices? The SanDisk Ultra® Dual Drive Go lets you easily move files between your USB Type-C smartphone, tablets and Macs and USB Type-A computers. Now you can take even more photos and access them across all your devices.
The 2-in-1 flash drive for your USB Type-C™ and Type-A devices
Shoot photos on your USB type-C smartphone and need those on your PC? We got you. The SanDisk Ultra® Dual Drive Go lets you seamlessly move files between your USB Type-C smartphone, tablets and Macs and USB Type-A computers.
Free up space to take more photos
Out of space on your USB Type-C smartphone? Simply plug in the SanDisk Ultra® Dual Drive Go USB Flash Drive and easily move files off your device, freeing up valuable space. With all that extra space you can do more travel photos, movies, music, games and whatever else you want.
Automatic backup is just a plug-in away
Automatically back up your latest photos, videos, music, documents and contacts with the SanDisk Memory zone app. Rest assured that even if you ever lose your smartphone, you’ve got the memories that matter most.
Quickly move files to your computer
Say goodbye to emailing photos between devices. Once files are on your SanDisk Ultra® Dual Drive Go, the high-end USB 3.1 Gen 1 performance with 150MB/s read speeds let you quickly move your files to your computer.
Swivel design to protect connectors
Toss it in your bag or pocket. The SanDisk Ultra® Dual Drive Go is built to protect the drives connectors when you are on the move.
Grab and go with the keyring hole
Attach your drive to your keyring to keep it convenient and secure. Now you’ll always have it handy if you need to free up space when you’re out and about.
| Tootja | Sandisk |
| Tootekood | SDDDC3-512G-G46 |
| EAN | 619659180140 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Swivel |
| Toote värv | Black |
| .: Toimimine :. | |
| Maht | 512 GB |
| Mälumaht | 512GB |
| Lugemise kiirus | 150 MB/s |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB versioon | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Turvalisus | |
| Sõrmejäljelugeja | Ei |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 45 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 12.1 mm |
| Sügavus | 44.41 mm |
| Kõrgus | 8.6 mm |
| Netokaal | 0.015 kg |
| Brutokaal | 0.018 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi maht | 0.0001089 cubm |
| Max kogus transpordipakendis | 25 |
| Transpordipakendi kõrgus | 16.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 11 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 15 cm |
| Transpordipakendi kaal | 0.44 kg |
| Muud näitajad | |
| CnCode | 85235110 |
| Password protection | Ei |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Flash drive features | OTG |
| PIN-secured access | Ei |
| Flash drive series | Ultra Dual Drive |
| Unit Box Height | 0.01 |
| Unit Box Length | 0.15 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Units per Shipping Box | 25 |
| Unit Calculated Volume | 0.0001089 cubm |
| Product Net Weight | 0.0037 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.018 kg |
| Summary | SanDisk Ultra Dual Drive Go. Capacity: 512 GB, Device interface: USB Type-A / USB Type-C, USB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Read speed: 150 MB/s. Form factor: Swivel, Product colour: Black |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Tootja koduleht | https://shop.westerndigital.com/en-gb/products/usb-flash-drives/sandisk-ultra-dual-drive-go-usb-3-1-type-c |
| Mõõtmed (l x s x k) | 44.20 × 12.19 × 8.64 мм |
| Device interface | USB Type-A / USB Type-C |
| Mudel | SDDDC3-512G-G46 |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| USB 3.1 | 1 |
| USB-C | 1 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
