Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Gear that doesn’t limit your creativity
Easily free up space on your smartphone or quickly transfer files between devices at USB 3.1 high speeds of up to 150MB/s. With a reversible USB Type-C™ connector and a traditional USB connector, the SanDisk Ultra® Dual Drive USB Type-C™ lets you quickly and easily transfer files between smartphones, tablets, and computers. Plus the SanDisk® Memory Zone app for Android™ (available on Google Play™) helps you manage your device’s memory and your content. The SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C is the perfect liaison between your new USB Type-C device and your devices with traditional USB ports.
The flash drive for USB Type-C™ devices
Designed specifically for next-generation devices with the new USB Type-C port. The reversible connector has a symmetric design, so that it’s always right-side up, making it easy and fast to plug in.
High-speed USB 3.1
High-speed USB 3.1 performance of up to 150MB/s means you spend less time waiting to transfer your photos, videos, songs, and other files between devices.
Dual USB Type-C and USB Type-A connectors
With dual connectors, the SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C lets you free up space on your smartphone or tablet, or transfer files between multiple devices, whether it has a USB Type-C port or the traditional USB Type-A port.
SanDisk Memory Zone app for easy file management
Available from the Google Play™ store, the SanDisk Memory Zone app lets you view, access, and back up all the files from your phone's memory in one location. It can also automatically move files from your device to your drive to free up space.
| Tootja | Sandisk |
| Tootekood | SDDDC2-256G-G46 |
| EAN | 619659154844 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Slide |
| .: Toimimine :. | |
| Maht | 256 GB |
| Mälumaht | 256GB |
| Lugemise kiirus | 150 MB/s |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB versioon | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| .: Toetatud operatsioonisüsteemid :. | |
| Windows 7 | Jah |
| Windows 8 | Jah |
| MacOS | Jah |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 45 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 38.1 mm |
| Sügavus | 20.07 mm |
| Kõrgus | 9.4 mm |
| Netokaal | 0.0091 kg |
| Brutokaal | 0.016 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi maht | 4.5e-005 cubm |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Transpordipakendi kõrgus | 0.3 cm |
| Transpordipakendi laius | 10 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 15 cm |
| Transpordipakendi kaal | 0.016 kg |
| Muud näitajad | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Flash drive features | OTG |
| Flash drive series | Ultra Dual Drive |
| Unit Box Height | 0.003 |
| Unit Box Length | 0.15 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| CnCode | 85235110 |
| Units per Shipping Box | 250 |
| Unit Calculated Volume | 0.0001724 cubm |
| Product Net Weight | 0.0091 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.025 kg |
| Summary | SanDisk Drive USB Ganda Ultra Tipe-C 256 GB. Capacity: 256 GB, Device interface: USB Type-A / USB Type-C, USB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Read speed: 150 MB/s. Form factor: Slide, Product colour: Grey, Silver |
| Product colour | Grey,Silver |
| Windows 10 | Jah |
| Windows Vista | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.sandisk.com/home/mobile-device-storage/ultra-dual-usb-drive-3 |
| Mõõtmed (l x s x k) | 9.4 x 38.1 x 20.07 мм |
| Device interface | USB Type-A / USB Type-C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| USB-C | 1 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
