Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
SanDisk Ultra 256GB (SDCZ48-256G-U46)
TRANSFER A FULL-LENGTH MOVIE IN LESS THAN 40 SECONDS
The SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive combines faster data speeds and generous capacity in a compact, stylish package. Spend less time waiting and transfer files to the drive up to ten times faster than with a standard USB 2.0 drive. With storage capacities up to 256GB, the drive can accommodate your bulkiest media files and documents.
MOVE FILES QUICKLY WITH FASTER TRANSFER SPEEDS
With transfer speeds of up to 100MB/s the SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive reduces the time you'll spend waiting for files to move from the flash drive to your computer. Enabled for USB 3.0, this fast drive lets you transfer and store large files up to ten times faster than USB 2.0 drives.
HIGH-CAPACITY DRIVE ACCOMMODATES LARGE FILES
Offered in capacities up to 256GB the SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive can hold all your favorite media and important documents, including high-resolution photos, MP3s, movies, presentations, and graphic files.
STYLISH, PORTABLE DESIGN
With its sleek black design, the SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive is as stylish as it is practical. This compact and portable drive can easily travel with you in a pocket or handbag.
SANDISK SECUREACCESS™ SOFTWARE KEEPS FILES PRIVATE
The SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive includes SanDisk SecureAccess software, which lets you set up a password-protected private folder on your drive. Your files will be secured with 128-bit AES encryption to help keep them confidential, even when sharing the drive with others.
WARRANTY
The SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive is backed by a five-year limited warranty.
| Tootja | Sandisk |
| Tootekood | SDCZ48-256G-U46 |
| EAN | 619659125974 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Slide |
| Toote värv | Black |
| .: Toimimine :. | |
| Maht | 256 GB |
| Mälumaht | 256GB |
| Lugemise kiirus | 100 MB/s |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB versioon | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Turvalisus | |
| Sõrmejäljelugeja | Ei |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 45 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 21.3 mm |
| Sügavus | 10.8 mm |
| Kõrgus | 56.8 mm |
| Netokaal | 0.01 kg |
| Toote kaal | 13.61 g |
| Brutokaal | 0.02 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi maht | 0.0002062 cubm |
| Pakendi tüüp | Blister |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Transpordipakendi kõrgus | 1.3 cm |
| Transpordipakendi laius | 10.3 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 15.4 cm |
| Transpordipakendi kaal | 0.02 kg |
| Muud näitajad | |
| Unit Calculated Volume | 0.0002062 cubm |
| Password protection | Jah |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Mac compatibility | Jah |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Key ring | Jah |
| Flash drive series | Ultra |
| Unit Box Height | 0.013 |
| Unit Box Length | 0.154 |
| Unit Box Width | 0.103 |
| CnCode | 85235110 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Product Net Weight | 0.01 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.02 kg |
| Summary | SanDisk Ultra. Capacity: 256 GB, Device interface: USB Type-A, USB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Read speed: 100 MB/s. Form factor: Slide. Password protection. Weight: 13.61 g. Product colour: Black |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Master (outer) case gross weight | 918.17 g |
| Master (outer) case height | 158.75 mm |
| Master (outer) case length | 177.8 mm |
| Master (outer) case width | 104.9 mm |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Kaasas tarkvara | SanDisk SecureAccess |
| Tootja koduleht | https://www.sandisk.com/home/usb-flash/ultra-usb |
| Mõõtmed (l x s x k) | 56.8 mm x 21.3 mm x 10.8 mm |
| USB 3.0 | 1 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite/Mac OS X 10.11 El Capitan/Mac OS X 10.12 Sierra/Mac OS X 10.13 High Sierra/Mac OS X 10.6 Snow Leopard/Mac OS X 10.7 Lion/Mac OS X 10.8 Mountain Lion/Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 7/Windows 8/Windows Vista |
| Certification | CE, FCC, KCC |
| Device interface | USB Type-A |
| Housing material | Plastic |
| Mudel | SanDisk Ultra 256GB (SDCZ48-256G-U46) |
| Package depth | 11.94 mm |
| Package height | 152.4 mm |
| Package weight | 32.81 g |
| Package width | 101.6 mm |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||