Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
The Lite Series is a great choice for consumers looking for high quality
monitoring products at a reasonable price. Its low cost and high
performance make it ideal for residential areas and SMB solutions. This
series is equipped with a wide range of technologies, such as full-color
and starlight, providing various solutions for different scenarios.
Smart Dual Light
With its smart dual light mechanism, the camera automatically turns on
the white light when Perimeter Protection/SMD Plus function of AI XVR
detects a target in the rule area to capture clear, vivid images. When the
target leaves the rule area, the camera automatically switches over from
the white light to the IR light to significantly reduce light pollution.
Broadcast-quality Audio
Audio signal transmission over coaxial cables is supported by the HDCVI
camera. It adopts a unique audio processing and transmission
technology that restores source audio and eliminates noise, ensuring
the quality and reliability of the audio information that is collected. This
becomes important for video surveillance applications that use audio
information as a type of supplementary evidence.
Super Adapt
With its intelligent algorithm, the camera automatically adjusts its
parameters to provide optimal performance and vivid images.
Advanced 3DNR
Dahua’s advanced 3DNR technology reduces image noise with little to
no impact on image sharpness, especially in poor lighting conditions.
It detects the noise, and compares the sequential frames to effectively
reduce the noise. It also makes efficient use of bandwidth, saving on
storage space.
Protection (IP67, Wide Voltage)
IP67: The camera passed a series of rigorous dust and immersion tests.
Its enclosure is both dust-proof and waterproof, and can function
normally while being immersed in 1 m deep water for up to 30 minutes.
Wide voltage: The camera has ±30% input voltage tolerance (for some
power supplies) and a wide voltage range, making it suitable for a variety
of outdoor scenarios.
4 Signals over 1 Coaxial Cable
HDCVI technology supports 4 signals (video, audio*, data and power)
which are simultaneously transmitted over a coaxial cable. Dual-way
data transmission allows the HDCVI camera to interact with the XVR to
perform various actions such as sending control signals and triggering
alarms. HDCVI technology also supports PoC, which makes the camera
easy and quick to install.
* Audio input is available for select HDCVI camera models.
Long Distance Transmission
HDCVI technology provides long distance transmission in real time
without transmission loss. It supports transmission distances up to 700
m for 2-MP/5-MP/8-MP HD videos through coaxial cables, and up to 300
m through UTP cables. The results were obtained and verified through
rigorous testing in Dahua's test laboratory.
| Tootja | DAHUA |
| Tootekood | HAC-HDW1200T-IL-A-0280B-S6 |
| EAN | 6923172591890 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | IP security camera |
| Tootja koduleht | https://www.dahuasecurity.com/la/products/All-Products/HDCVI-Cameras/Lite-Series/1080P/Smart-Dual-Light/HAC-HDW1200T-IL-A=S6 |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Dome |
| .: Audio :. | |
| Sisseehitatud mikrofon | Built-in |
| .: Kaamera :. | |
| Lens viewing angle, vertical | 60 ° |
| Valge tasakaalustus | Area white balance/Auto |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Ei |
| Ethernet LAN | Ei |
| Bluetooth | Ei |
| Objektiivi süsteem | |
| Lens viewing angle, diagonal | 129 ° |
| Lens viewing angle, horizontal | 102 ° |
| Toide | |
| Toitenõuded | 12 VDC ± 30% |
| Voolutarve | 4.1 Watts |
| Ergonoomika | |
| Angle of rotation | 360 ° |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -40 - 60 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.45 kg |
| Brutokaal | 0.65 kg |
| Kõrgus | 99.2 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | φ106.0 mm × 99.2 mm |
| Toote kaal | 450 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.002818 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.65 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 13.7 cm |
| Transpordipakendi laius | 13.9 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 14.8 cm |
| Muud andmed | |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Number of cameras | 1 |
| Night vision | Jah |
| Progressive scan | Jah |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Jah |
| Built-in light | Jah |
| Number of illumination LEDs | 4 |
| LED type | IR/White |
| Unit Box Height | 0.137 |
| Unit Box Length | 0.148 |
| Unit Box Width | 0.139 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.002818 cubm |
| Product Net Weight | 0.45 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.65 kg |
| Summary | Dahua Technology Lite HAC-HDW1200T-IL-A. Type: IP security camera, Placement supported: Indoor & outdoor, Connectivity technology: Wired. Mounting type: Ceiling/wall, Product colour: White, Form factor: Dome. Angle of rotation: 360°, Lens viewing angle, horizontal: 102°, Lens viewing angle, vertical: 60°. Sensor type: CMOS, Number of effective pixels (H x V): 1920 x 1080 pixels. Detect distance: 41.1 m, Observe distance: 16.5 m, Recognize distance: 8.3 m |
| Product colour | White |
| Tilt angle range | 0 - 78 ° |
| Number of effective pixels (H x V) | 1920 x 1080 pixels |
| Back Light Compensation (BLC) | Jah |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Jah |
| Highlight Compensation (HLC) | Jah |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Privacy masking | Jah |
| Smart IR | Jah |
| Mirror | Jah |
| Number of sensors | 2 |
| Detect distance | 41.1 m |
| Identify distance | 4.1 m |
| Observe distance | 16.5 m |
| Recognize distance | 8.3 m |
| Number of Privacy masking areas | 8 |
| Bit rate control | Constant Bit Rate (CBR) |
| Audio input channels | 1.0 channels |
| Fixed focus | Jah |
| Gain control type | Auto |
| BNC output ports | 1 |
| Camera shutter type | Electronic |
| Day/night mode | Jah |
| DC output voltage | 12 |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Maximum aperture number | 2 |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Noise reduction | Jah |
| Power source type | DC |
| Protection features | Dust resistant/Waterproof |
| Sensor type | CMOS |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080)/960 x 480/960 x 576 |
| Supported video modes | 1080p |
| Built-in HDD | Ei |
| Built-in microphone | Jah |
| Camera design | Eyeball |
| Camera shutter speed | 1/30 - 1/100000 s |
| Certification | CE-LVD: EN 62368-1; CE-EMC: EN 55032; EN 55035; FCC: 47 CFR FCC Part 15, Subpart B; UL: UL62368-1 + CAN/CSA C22.2 No. 62368-1-14 |
| Closest focusing distance | 0.5 m |
| Connectivity Technology | Wired |
| Diameter | 106 mm |
| Electronic Shutter Speed | PAL: 1/25 s–1/100000 s; NTSC: 1/30 s–1/100000 s |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Frame Rate | 30 fps |
| Housing material | Metal |
| IR Illumination | Jah |
| Lens Mount | M12 |
| Min. Illumination | 0.01 Lux |
| Net camera resolution | 2 - 4MP |
| Network Camera Type | Fixed/HDTV/Megapixel |
| Night vision distance | 40 m |
| Number of channels | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Package weight | 580 g |
| Pan range | 0 - 360 ° |
| Pixel Resolution | 2 Mega Pixel |
| Resolution | 2 Mega Pixel |
| Sensor size | 2 MP CMOS |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 65 dB |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Total megapixels | 2 MP |
| Video interface | HDCVI |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||