Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Digi Power
Unlike traditional motherboards that use analog power, this motherboard uses a next generation digital PWM (Pulse-Width Modulation) design, which provides CPU Vcore voltage more efficiently and smoothly, so that the stability and lifespan of the motherboard is greatly enhanced.
Ultra M.2 32Gb/s (PCIe Gen3 x4)
The PCIe Gen3 x4 Ultra M.2 interface pushes data transfer speeds up to 32Gb/s.
Auto Driver Installer
No need to worry about lack of disk drive! Asrock preinstall LAN driver to ensure that you are able to install all drivers needed in an easier way than using SCD.
- step1: Install Auto Driver Installer
- step2: Update drivers needed
- step3: Done!
Dual HDMI Outputs
Equipped with two of the most widely used HDMI connectors, enjoy better multi-monitor compatibility and an easy setup experience.
HDMI 4k @60Hz
Supports the most recent HDMI 4K 60Hz graphics output specification. With the larger bandwidth and increased frame rate, the motion on your screen becomes more fluid and less blurry.
The terms HDMI and HDMI High-Definition Multimedia Interface, and the HDMI Logo are trademarks or registered trademarks of HDMI Licensing Administrator, Inc. in the United States and other countries.
The specification is subject to change without notice in advance. The brand and product names are trademarks of their respective companies. Any configuration other than original product specification is not guaranteed.
The above user interface picture is a sample for reference. The actual user interface may vary with the updated software version.
| Tootja | ASROCK |
| Tootekood | H610M-H2/M.2 |
| EAN | 4710483946929 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Emaplaadi kujutegur | micro ATX |
| Kujutegur | Micro-ATX |
| Laius | 220 mm |
| Sügavus | 193 mm |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori pesa | LGA1700 |
| .: Kiibistik ( Chipset ) :. | |
| Kiibistik ( Chipset) | Intel H610 |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu tüüp | DDR4 |
| Mälupesad | 2 |
| Maksimaalne sisemälu | 64 GB |
| Graafikakaart | |
| Integreeritud graafikaadapter | Depending on CPU |
| .: Audio :. | |
| Intregeeritud helikaart | Realtek ALC897 |
| Audioväljundi kanalid | 3 |
| .: Võrgustumine :. | |
| Ethernet LAN | Gigabit |
| WiFi | Ei |
| Laienduspesad | |
| PCI Expressi x1 (Gen 3.x) pesad | 1 |
| Kõvaketta tugi | |
| SATA 3.0 | Jah |
| M.2 (M) siinide arv | 1 |
| Sisemine I/O moodul | |
| TPM-ühenduspesa | Header |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| PS/2-portide kogus | 1 |
| HDMI-portide arv | 2 |
| USB 2.0 portide arv | 4 |
| USB 2.0 | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Brutokaal | 0.758 kg |
| Netokaal | 0.5 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 20 |
| Pakendi maht | 0.004511 cubm |
| Muud näitajad | |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| CnCode | 84733020 |
| Unit Box Width | 0.24 |
| Unit Box Length | 0.28 |
| Unit Box Height | 0.06 |
| Supported memory clock speed (max) | 3200 MHz |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| PCI-Express 4.0 16x | 1 |
| USB 3.2 | Jah |
| Processor manufacturer | Intel |
| Supported storage drive interfaces | M.2,SATA III |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Line-in | Jah |
| ECC сompatibility | ECC & Non-ECC |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| CPU fan connector | Jah |
| Front panel audio connector | Jah |
| Memory channels | Dual-channel |
| Compatible processor series | in/Intel Core i3 12th Gen/Intel Core i3 13th Gen/Intel Core i3 14th Gen/Intel Core i5 12th Gen/Intel Core i5 13th Gen/Intel Core i5 14th Gen/Intel Core i7 12th Gen/Intel Core i7 13th Gen/Intel Core i7 14th Gen/Intel Core i9 12th Gen/Intel Core i9 13th Gen |
| BIOS type | UEFI AMI |
| ATX Power connector (24-pin) | Jah |
| EPS power connector (8-pin) | Jah |
| Memory slots type | DIMM |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Number of chassis fan connectors | 1 |
| Chassis intrusion connector | Jah |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Units per Shipping Box | 20 |
| 12V power connector | Jah |
| Unit Calculated Volume | 0.004511 cubm |
| Product Net Weight | 0.5 kg |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Unit Calculated Weight | 0.758 kg |
| Product colour | Multicolour |
| Summary | Asrock H610M-H2/M.2. Processor manufacturer: Intel, Processor socket: LGA 1700, Compatible processor series: Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen,.... Supported memory types: DDR4-SDRAM, Maximum internal memory: 64 GB, Memory slots type: DIMM. Supported storage drive interfaces: M.2, SATA III, Supported storage drive types: HDD & SSD. Ethernet interface type: Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, LAN controller: Realtek RTL8111H. Component for: PC, Motherboard form factor: micro ATX, Motherboard chipset family: Intel |
| Number of CPU fan connectors | 1 |
| Component for | PC |
| HDCP | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.asrock.com/mb/Intel/H610M-H2M.2/index.asp |
| Transpordipakendi kaal | 15.15 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 51 cm |
| Transpordipakendi laius | 29 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 61 cm |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet/Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Microphone in | Jah |
| Motherboard chipset | Intel H610 |
| Unbuffered memory | Jah |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64/Windows 11 x64 |
| BIOS memory size | 128 Mbit |
| Certification | - FCC, CE - ErP/EuP ready (ErP/EuP ready power supply is required) |
| LAN controller | Realtek RTL8111H |
| Mudel | H610M-H2/M.2 |
| Number of memory slots | 2 |
| Processor Socket | LGA 1700 |
| USB 2.0 connectors | 1 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||