Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 8.16 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
2800 Lumens Ultra-Bright Floodlight
The Tapo C720's powerful, fully adjustable floodlight penetrates 30 feet of darkness, complemented by color night vision for detailed observation to grant you peace of mind throughout the night.
2K QHD Live View with 150° FOV
Experience superior high-definition video beyond 1080p and a super-wide 150° viewing angle to capture everything in detail.
270° Motion-Activated Floodlight
Precise sensors sweep a wide 270° zone and instantly powers the floodlight on when any movement or motion is detected.
Free Person/Pet/Vehicle Detection
Enjoy peace of mind with free and accurate AI detection that identifies people, pets, and vehicles, ensuring you're only alerted to critical events that truly matter.
Customizable Sound Alarm
Record custom audio to use as an alarm that sounds when motion is detected.
Local or Cloud Storage
Store locally on a microSD card (up to 512 GB) or access cloud storage options through Tapo Care.
Set Up & Configure with App
Customize settings, schedule activation times, and tailor the light to your exact needs with the Tapo app.
Two-Way Audio
Enables communication through a built-in microphone and speaker.
IP65 Weatherproof
Built to withstand water and dust so that you can continue monitoring in harsh environments.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | TAPOC720 |
| EAN | 4897098688076 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | IP security camera |
| Tootja koduleht | https://www.tp-link.com/us/home-networking/cloud-camera/tapo-c720/#overview |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | White |
| Sisseehitatud kõlar(id) | Mono |
| .: Mälu :. | |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash) |
| .: Audio :. | |
| Sisseehitatud mikrofon | Built-in |
| .: Kaamera :. | |
| Lens viewing angle, vertical | 77.6 ° |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendsagedus | 50/60 Hz |
| Turvalisus | |
| Siren noise level | 93 dB |
| Objektiivi süsteem | |
| Lens viewing angle, diagonal | 153 ° |
| Lens viewing angle, horizontal | 153 ° |
| Toide | |
| Toitenõuded | 110-240 V, 50/60 Hz |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 110/240 V |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -20 - 45 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.686 kg |
| Brutokaal | 1.8 kg |
| Laius | 151 mm |
| Sügavus | 145.6 mm |
| Kõrgus | 151 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 151 × 151 × 145.6 mm |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | Tapo C720 Camera, Mounting plate, Screws for plate, Mounting bracket, Mounting screws, Mounting screws, Connection terminals and extension lead, Mounting screws and plugs, Camera screws and protective caps, Mounting template, Quick start guide |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 4 |
| Pakendi maht | 0.01931 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 7.2 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 38 cm |
| Transpordipakendi laius | 38 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 53.5 cm |
| Muud andmed | |
| Placement supported | Outdoor |
| Supported network protocols | SL/TLS WPA/WPA2-PSK/WPA3 |
| Number of cameras | 1 |
| Mounting kit | Jah |
| Night vision | Jah |
| Active tampering alarm | Jah |
| Live view | Jah |
| Motion sensor | Jah |
| Built-in light | Jah |
| Mounting brackets included | Jah |
| Video motion detection | Jah |
| LED type | IR |
| Screws included | Jah |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Supports card capacities up to | 512GB |
| Unit Box Height | 0.255 |
| Unit Box Length | 0.355 |
| Unit Box Width | 0.17 |
| Floodlight | Jah |
| Siren | Jah |
| Units per Shipping Box | 4 |
| Unit Calculated Volume | 0.01931 cubm |
| Product Net Weight | 0.686 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.8 kg |
| Summary | TP-Link Smart Floodlight Camera. Type: IP security camera, Placement supported: Outdoor, Connectivity technology: Wired & Wireless. Mounting type: Wall, Product colour: White, International Protection (IP) code: IP65. Lens viewing angle, horizontal: 153°, Lens viewing angle, vertical: 77.6°, Lens viewing angle, diagonal: 153°. Sensor type: CMOS, Optical sensor size: 25.4 / 3 mm (1 / 3"). Digital zoom: 12x, Focal length range: 2.1 mm |
| Product colour | White |
| Number of sensors | 1 |
| Number of lenses | 1 |
| Human and vehicle targets classification | Jah |
| Focal length range | 2.1 mm |
| Built-in siren | Jah |
| Motion sensor technology | Passive infrared (PIR) sensor |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| Day/night mode | Jah |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Maximum aperture number | 2.1 |
| Mobile operating systems supported | Android/iOS |
| Mounting type | Wall |
| Power source type | DC |
| Sensor type | CMOS |
| Video compression formats | H.264 |
| Zoom capability | Jah |
| Android | Jah |
| Audio system | 2-way |
| Built-in microphone | Jah |
| Camera design | Box |
| Colour temperature | 5000 K |
| Connectivity Technology | Wired & Wireless |
| Digital Zoom | 12 x |
| Environment | Outdoor |
| Focal Length | up to 2.7mm |
| Frame Rate | 15 fps |
| iOS | Jah |
| IR Illumination | Jah |
| Lens data | 2.1mm |
| Luminous flux | 2800 lm |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| MicroSD Card Slot | 1 |
| Night vision distance | 29.9 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature range | -20℃~45℃ |
| Optical sensor size | 1/3 " |
| Package depth | 356.5 mm |
| Package height | 179 mm |
| Package weight | 1445 g |
| Package width | 256.5 mm |
| Power Options | Other |
| Sensor size | 1/3" |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Wireless connections | WLAN |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||