Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 8.19 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Energize your PC’s storage with WD Green SN3000 NVMe™ SSD
Your PC can be faster than you imagine, and your important files can live right where you need them. Whether you’re upgrading your PC’s storage to launch applications, access files fast, or simply increasing capacity to save more files, the WD Green SN3000 NVMe™ SSD energizes your storage performance and provides much needed space. Experience PCIe® Gen4 read speeds up to 5,000MB/s2 in a slim M.2 SSD that allows you to use multiple apps with incredible responsiveness, so you can work without constraints.
Exceptional storage performance with PCIe® Gen4
Maximize your PC’s performance with amazing speeds of PCIe® Gen4 NVMe™. Short boot times, quick application launches, and speedy web browsing with read speeds up to 5,000MB/s.
High capacity SSD so you can keep saving your files
Expand your PC with up to 2TB of solid-state storage and keep your photos, videos, and other important files immediately within reach.
Slim M.2 SSD for PC compatibility
The WD Green SN3000 SSD utilizes a single-sided M.2 2280 to be compatible with thin laptops and small PCs, while providing high capacity to expand your PC’s storage.
Breathe new life into your current computer
Multitask across applications with breathtaking responsiveness, transfer and save files faster, and improve your workflow with NVMe™ and Western Digital® nCache™ 4.0 Technologies.
Reliable Storage, a brand you can trust
Rely on the brand that professionals trust, with a 3-year limited warranty. Have peace of mind for all your data.
Migrate your data with Acronis True Image for Western Digital software
Move your data from your old NVMe™ drive to your new WD Green SN3000 NVMe™ SSD with our free downloadable Acronis® True Image™ for Western Digital® data migration software, so you can continue where you left off.
| Tootja | Sandisk |
| Tootekood | WDS500G4G0E |
| EAN | 718037904634 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| SSD series | Green |
| Tootja koduleht | https://shop.sandisk.com/en-il/products/ssd/internal-ssd/wd-green-sn3000-nvme-ssd?sku=WDS500G4G0E-00CPS0 |
| Funktsioonid | |
| SSD ketta maht | 500 GB |
| Ketta paksus | 2.3mm |
| Kujutegur | M.2 |
| Liides | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Jah |
| Lugemise kiirus | 5000 MBytes/sec |
| Kirjutamise kiirus | 4100 MBytes/sec |
| TBW | 100 TB |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 80 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 22 mm |
| Sügavus | 80 mm |
| Kõrgus | 2.38 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 80. mm x 22.1 mm x 2.3 mm |
| Toote kaal | 5.4 g |
| Netokaal | 0.006 kg |
| Brutokaal | 0.045 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.00026 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.045 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 2 cm |
| Transpordipakendi laius | 10 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 13 cm |
| Muud näitajad | |
| SSD form factor | M.2 |
| Unit Calculated Weight | 0.06 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.0004054 cubm |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Additional model naming | POWERED BY SANDISK |
| Compliance certificates | BSMI/Federal Communications Commission (FCC)/ICES/KCC/RCM/RoHS/TÜV mark/UL/VCCI |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Unit Box Length | 0.13 |
| Product Net Weight | 0.006 kg |
| TBW rating | 150 |
| Access time | 0.5 ms |
| Operating vibration | 5 G |
| PCI Express CEM revision | 4.0 |
| Non-operating vibration | 4.9 G |
| PCIe Gen4 | Jah |
| Unit Box Height | 0.02 |
| Sequential read speed (ATTO) | 5000 MB/s |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Summary | SanDisk Green WD ™ SN3000 NVMe™ SSD POWERED BY 500 GB. SSD capacity: 500 GB, SSD form factor: M.2, Component for: PC/Notebook/Game console |
| Component for | PC/Notebook/Game console |
| Sequential write speed (ATTO) | 4100 MB/s |
| Hardware Encryption | Jah |
| Mean time between failures (MTBF) | 1.75 h |
| Sisemälu tüüp | QLC 3D NAND |
| Mudel | WD Green SN3000 NVMe SSD POWERED BY SANDISK 500 GB |
| Operating shock | 1500 G |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
